Jump to content

Peugeot 206 1.4 na tri cilindra


Recommended Posts

Situacija je slijedeća, auto od frendice. :cice:

206 1.4 8V, 2002.

 

Jedno jutro auto samo radi na tri cilindra, izbacio check-engine, normalno ne vuče, guši se, buči itd.

Odvela ga nekom 'poznaniku' mehaničaru :doh:, koji ga je spojio na dijagnostiku, veli greška 'nešto na paljenju' (nije rekao točan kod niti točnu grešku) :doh:

 

Resetirao grešku i kao sve super - 3-4 dana.

 

Onda se sve ponovilo i ponovno auto ne radi dobro.

 

Uglavnom, znam da im često odlaze bobine, što je nekih 850kn cca (sve skupa sa kabelima i cijelom onom zalivenom plastikom)

Da li može bit ovakvo ponašanje zbog recimo senzora položaja radilice i slično?

 

Da ne baca 850kn bez prave indikacije što bi moglo bit.

 

Dajte prijedloge, da li se tko susreo sa sličnim problemom? Znači nakon reseta greške opet sve radi neko vrijeme...

 

 

P.S.

Rene, koliko košta kod tebe cijeli taj set bobina/kabeli za njega? Može na PM :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

imam ja takvu bobinu doma

i mislim da imam cijeli takav motor pa ak hoće možemo probat promijenit par dijelova

 

Odlično, pa ako možeš za početak posudit bobinu da probam, to bi bilo super.

Ne treba nakon zamjene bobine resetirat grešku opet?

Link to comment
Share on other sites

možeš probat samo stavit i vidjet kak radi, ako je do nje trebalo bi radit odmah. mislim da imam i senzor radilice al ak je on neispravan onda vjerojatno nebi palio

 

ako treba resetirat grešku to možeš sam napravit

 

nazovi me danas oko 5 popodne 091 6555014 pa da potražim bobinu i senzor pa kad nađem možeš doć po to

doma sam u Markuševcu

Link to comment
Share on other sites

prvo kablovi/svjecice nek se provjere

onda nac koji cilindar ne dela

nakon toga zamjeni bobinu ako mozes (ono stavis ispravnu pa vidis dal radi)

i ako nije do toga onda bi mogao biti injektor

al najbitnije ti je da provjeris koji cilindar ne dela.

 

edit : takodjer jel radi normalno kad mu se da vise gasa? ono da svaku brzinu razvlaci u visoku turazu?

Edited by c2h5oh
Link to comment
Share on other sites

poništavanje greške nemre utjecat ni na bobinu,kaj ak probija kabal na bobini,kak može brisanje greške na to utjecat?

 

ni prvi ni zadnji kojem je umro injektor(ne možta ovaj ali općenito pug) i obično umre naj bliži remenu prvi,al je to njima četvrti

 

napiši koja je bila greška,netrebaš opis greške samo onaj kod kaj piše npr P0301

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...