Jump to content

T: info za instalaciju rikverc kamere (wireless)


Misek_Chipsy

Recommended Posts

Ugl, kupio sam rikverc kameru za golfa koja ide na mjesto di je svjetlo za tablicu (modul sa svjetlom), i RF transmiter/reciver, dakle wireless je.

Spojeno je tako da je kamera i transmiter spojeno na rikverc svjetlo, a reciver na headunit i na 12V sa brave.

 

problem je sto mi interupt ne radi, ili ga neznam namjestit. znam da kad je zica u pitanu, trebala bi se upalit kamera i automatski se prebacit HU kad dobije "signal" kad se auto ubaci u rikverc,

no kako to namjestiti sa wireles sistemom gdje je reciver na HU kompletno odvojen? predpostavljao sam da on ne daje signal dok ne dobije RF od transmitera, ali to ne funkcionira, tj ne prebacuje automatski. Jel treba i reciver nekako drukcije spojiti ili što radim krivo?

Link to comment
Share on other sites

moras zicu iz radija spojit na rikverc takoder !

 

ili ako imas u tom reciveru neku zicu koja dobije signal iz transmitera da je ubaceno u rikverc

pa cemu odna wireles ako ionako moram provlacit zice? upute vele spojit na +12v iz brave i na masu, i on bi kao trebao dat signal samo kad transmiter salje signal. Ali to ne funkcionira, ili neznam namjestit.

 

A da li imaš sliku kad ručno prebaciš na HU i ubaciš u rikverc? Tj da li radi prijenos od kamere do HU?

Da, prijenos radi, samo interupt ne.

Konkretno HU je kenwood DDX-512 . drzanjem tipke NAV 1 sec prebacuje se na R-cam i onda sve funkcionira. Kad imam tako ukljuceno R-CAM i auto u praznom hodu, nema slike. Kad prebacim u rikverc, pojavi se slika i imam signal iz kamere. Kada izbacim iz rikverca prvo na pol sekunde izgubi signal reciver i ostaje na trenutak snijeg, a zatim kompletno iskopca i opet je crni ekran (bez signala predpostavljam).

Link to comment
Share on other sites

pa cemu odna wireles ako ionako moram provlacit zice? upute vele spojit na +12v iz brave i na masu, i on bi kao trebao dat signal samo kad transmiter salje signal. Ali to ne funkcionira, ili neznam namjestit.

 

 

Da, prijenos radi, samo interupt ne.

Konkretno HU je kenwood DDX-512 . drzanjem tipke NAV 1 sec prebacuje se na R-cam i onda sve funkcionira. Kad imam tako ukljuceno R-CAM i auto u praznom hodu, nema slike. Kad prebacim u rikverc, pojavi se slika i imam signal iz kamere. Kada izbacim iz rikverca prvo na pol sekunde izgubi signal reciver i ostaje na trenutak snijeg, a zatim kompletno iskopca i opet je crni ekran (bez signala predpostavljam).

 

Wirelless ocito samo za prijenos slike, ali nekuzis da RADIO treba signal kad je u rikvercu zato kad je u rikvercu i kad prebacis rucno ima slike a kad izbacis nema slike jer transmiter nema struje !

 

znaci sve je OK samo treba jednu zicu spojit na RADIO da on zna kad je u rikvercu i da on prebaci na kameru jer on to nemoze ocitat sa Chicnch kabla

 

Vjerojatno nešto u postavkama HU-a... Nema mi logike ako prijenos slike radi da ne prebaci automatski na R-cam.

 

nemoze prebacit bas jer nezna kad je u rikvercu

 

treba spojit tu zicu

Link to comment
Share on other sites

Hmm , na starom Alpine IVA (prije godinu dana, obicna kamera bila) , on nije trebao bit spojen na ništa...samo ustekan cinch i kad se ukljucila cam, skuzio je signal i prebacio se, nije radio bio spojen nikud na rikverc itd, tj bio je spojen tocno ovak na standard konektor kako je sad i ovaj. Imho prepoznaje da ima signal na AV-in i prebaci se (AV-in interupt)

 

Nisam primjetio da je nest iskopcano il da ima slobodna zica, no moguce da sam previdio ? Kako bi to trebalo spojit?

Edited by Misek_Chipsy
Link to comment
Share on other sites

evo našo sam

 

LJubičasto/ bijela žica iz radia mora bit spojena na rikverc

 

možeš probat ovak

ubaci u rikverc da kamera radi i tu žicu pikni u 12v zuta ili crvena za napajanje radia i ako prebaci radio sam na kameru to je to ;)

 

tj to mora bit to ;)

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti, budem sutra pogledao to po danu.

a kud spojit tu zicu u auto?>Tj postoji neka default instalacija u autu za to, ili moram nac zicu za rikverc svjetlo u pragu i do tamo spajat zicu as HU-a?

 

a najlakse ceć ju nac iza

 

sad trazit negdje po autu malo teze ;)

Link to comment
Share on other sites

Hmm , na starom Alpine IVA (prije godinu dana, obicna kamera bila) , on nije trebao bit spojen na ništa...samo ustekan cinch i kad se ukljucila cam, skuzio je signal i prebacio se, nije radio bio spojen nikud na rikverc itd, tj bio je spojen tocno ovak na standard konektor kako je sad i ovaj. Imho prepoznaje da ima signal na AV-in i prebaci se (AV-in interupt)

 

 

 

Tako ti sigurno nije radilo. Bio je radio spojen na rikverc.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...