Jump to content

zastava 750 - info o felgama


Recommended Posts

frend je naso

 

7x13 i 8x13 ats classic felge

 

 

pa nas zanima ako netko ima iskustva sa ficekima koji ET je preporucljiv ? ,radit ce se limarija pa mozrmo i malo rubnjake poslozit ,ali trazimo nesto isprobano vec

 

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

uhhhh evo napokon neka tema da i ja mogu sraćkat haha

 

7J napred i 8J iza su imali abarthi 1000TCR u originalu, znači isprobano je definitivno.

što se tiče širenja rubova, to će te morat definitivno radit jer pazi koliko mora biti iza proširen da bi stala 8J

 

dsc00580pv.jpg

 

evo tu ti se vidi koliko je zapravo širi u odnosu na standardnog fiću.

 

img1573j.jpg

 

što se tiče prednjeg dijela, za 7J se mora dosta visoko rezat blatobran da bi se moglo normalno motat volan

na abarthima je to bilo riješeno ovako...

 

img14931.jpg

 

ili ovako možda, iako mislim da ovo nisu 7J na slici.

384486_2750781289733_1017035438_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

e jebiga to ti ne znam točno. treba probat jer i ova sva proširenja variraju. nisu sva jednaka. ovisi o kalupu iz kojeg su izlivena, tako da u principu nema nekog pravila.

nek uzme 7ice i onda po njima pripaše proširenja. lako se ubaci neka sitna distanca ako će baš trebat da onako fino popuni proširenje, a sa 7J ima veći izbor proširenja koja se mogu pripasat.

 

kolega ima na ćofu 6J čiličane širene i isto odlično izgleda sa distancom

 

224503_4219512292670_751847409_n.jpg

 

ako ništa drugo, sa užom će mu felgom bit lakše za pronać gumu jer nije baš da su zahvalne dimenzije

 

na 7J odlično idu 175/50 i imaš continental, dunlop sp sport 2000, pirelli p5000, yokohama, a za 8J ide fino 195/45

al se sve ove dosta teško nađu, uglavnom rabljene budu. od novih sam ja uspio pronać jedino dunlopice i bile su čini mi se oko 1000 kn komad.

Edited by bucooo
Link to comment
Share on other sites

koji motori u taj auto idu a da nije serijala ?

 

na šaraf pašu iz autobiancia elite (965 cm3) i abarth (1050 cm3), ide i jugo 45 unutra bez nekakvih posebnih kemija.

stanu i fiatov 1.1 i punto 1.2 16v al ima dosta prepravki jer su glavni problem kod fiće poluosovine, prirubnice i križevi koji se potroše i pucaju svaki čas ako je motor malo jači.

 

to su naravno opcije ako želiš da auto izvana kolko tolko ostane u serijala izgledu.

za ove veće motore treba pomicat zadnji vezni lim prema van ili cijeli motor i getribu prema unutra u kabinu kao što je imao dario u svom fići

 

00u.jpg

 

a stane i ovo :P

 

image.jpg

Edited by bucooo
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...