Jump to content

Seat leon mk1 - problem sa unutarnjim svijetlom kada se vrata otvore ili zatvore


Recommended Posts

Pozdrav svima.

Imam problem s suvozacevim vratima na prvom modelu leona.

Prvo sam pomislio da mi je otisao mikroprekidac ali posto nemam problema sa zakljucavanjem nakon sta mi auto prodje 20kmh

iskljucio sam tu opciju.

 

Kada otvorim suvozaceva vrata treba svijetlo raditi dokle god je auto upaljen, a kada se zatvore vrata se polako svijetlo u 2 sekunde ugasi.

Ja kada otvorim vrata svijetlo se uopce ne pali, ili radi pa se isti tren pogasi kao da su vrata zatvorena, a rijetko da radi kako treba i

tako mi je to zadnjih par dana.

 

Radi se o ovome na slici dolje

 

20130421155051.jpg

 

Kada prstom trznem ovu polugicu svijetlo se upali i radi kako treba

 

20130421155224.jpg

 

20130421155139.jpg

 

U ovom polozaju svijetlo se ugasi kao da su vrata zatvorena

 

20130421155201.jpg

 

tako da kada ja otvorim vrata polugica je dole i ne pali se svijelo ali cim ju trznem se upali ili ako spustim dole se svijetlo ugasi...

Kada trznem da svijetlo radi i zatvorim vrata uredno se svijelo ugasi...

 

Nadam se da nisam sada zakomplicirao pricom...

Ima li netko kakvu ideju prije nego ista idem rastavljati...tj sto je moglo zastekati, ima li kakav feder ili nesto slicno?

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Ne kužim zašto misliš da ti mikroprekidač radi?

 

Mikro prekidač (svijetla u kabini) sa centralnim nema veze (ima ali ne direktno).

 

Ovaj dio koji ide gore dole krizi po mikro prekidaču i pali/gasi svjetlo, vrh mikro prekidača se potrošio probaj nabaviti isti ili mjenjaj bravu.

 

P.S. gore navedeno sam ja imo pa pretpostavljam da je isti problem

Link to comment
Share on other sites

Za sam test mikroprekidaca ti je najbolje da napravis ovo zadnje sto ti je Kegalj preporucio..

Isprobaj to da ti se nebi slucajno dogodilo da kljuceve ili nesto drugo ostavis u autu (iako dobra varijanta je ta sto te muce suvozaceva a ne vozaceva vrata) a on se zakljuca nakon 20tak sec.

 

Pretpostavljam da si se malo informirao i da si vidio kako izgleda mikroprekidac i sam problem je taj sto se plasticni pipac s godinama potrosi....

Vezano za samu zamjenu,tj rijesenje ima vise varijanti (kako tko)... Neki su uspijeli zamijeniti sam mikroprekidac sa novim (bilo onim kupljenim u Chipoteci bili nekim drugim) s time da je nekima to rijesilo problem a neki su za kratko vrijeme opet imali iste simptome, dok ima i onih koji kazu da se (striktno) mjenja kompletna brava.. Pogadjas, nova je skupa (ali je nova), a rabljena se moze naci za 250-350kn (ali je pitanje sto ces kupiti)...

Link to comment
Share on other sites

Na vozacevoj strani sam vec popravljao jer sam imao problem s mikroprekidacem.

 

Sad sam se sjetio da sam pred dva dana isao uc u auto sa suvozacrce strane i zakljucao se sam nakon 30 sec jer nisa

Kljuc u bravu stavio tako da je sigurno mikroprekidac...

 

Hvala :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...