Jump to content

Kračenje šarafa


Recommended Posts

Imam sarafe za zadnji most/glavcina. duzi su 5 mm nego sto trebaju, i dao bi ih kratit kod tokara. zanima me da li se tim vijcima smanjuje cvrstoca kod rezanja, jer je vjerojatno temperatura dosta visoka dok ga pile.. 10.9 je vijak. idu 4 na svaki kotac. valjda ce bit ok kad se skrate, sto se tice cvrstoce itd?

Link to comment
Share on other sites

to su przonjeri? mislim, serafi na koje idu matice za kotace?

 

svaki tokar ce ti to dobro odradit, bez brige budi sto se tice cvrstoce... nebude im nista...

 

edit: e jbg, u isto vrijeme pisali... tokar ti to bez problema rijesi...

Edited by Newbie
Link to comment
Share on other sites

ne radi se o przunjerama, nego o vijcima koji spavaju glavcinu i most. przunjere idu tek poslje, iz glavcine.

 

 

probao sam u skrip i rucna pila, ali je vijak 10.9, i valjda zato neide bas lako. zanima me da li gubi svojstva ako ga se "pregrijava" ili izlaze temperaturi... trebam neko strucno misljenje, jer ako puknu naje*** sam :)

Link to comment
Share on other sites

Nece nista puknut.. nije sad da kad rezes s fleksom da dolazi do nekih visokih temperatura pa da utjece na svojstva

Koliko sam shvatio ti si ubacio "distancu" izmedju mosta i glavcine.. jesi usput i camber malo prilagodio? :)

Link to comment
Share on other sites

Nece nista puknut.. nije sad da kad rezes s fleksom da dolazi do nekih visokih temperatura pa da utjece na svojstva

 

 

ma jok. a tamo di rezes promijeni 5 nijansa boje....

 

odrezes na rucnu ili tracnu pilu i miran si....

Link to comment
Share on other sites

ja sam isto ima nedavno takvu situaciju i da tokaru da napravi jer ti kad sa pilom doma ih odrizes nemozes napravit da su na vrhu malo uzi da se lakse vidaju ka sta tvornicki budu a tokar to napravi na stroju,10 sarafa 60 kn i ja miran

Link to comment
Share on other sites

ma jok. a tamo di rezes promijeni 5 nijansa boje....

 

odrezes na rucnu ili tracnu pilu i miran si....

 

 

 

 

da , tog me strah . odnio sma tokaru, rekao mu za to, kaze on da ce bit sigurno ok da nisu velike temperature.. iako je to mozda ono lako cemo. uglavnom skraceni su, neznam na koji nacin, radio ih tokar koji inace izradjuje zupcanike i osovine. izgledaju ok, idu 4 komada po kotacu, 10.9 su, stegnuti na 70 Nm. Ja se nadam da ce to izdrzat

Edited by Drag_steer
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...