Jump to content

Info: motor za bmw e46 cabrio


Recommended Posts

... prijatelja zanima bmw e46 cabrio... onaj model nakon redizajna... koja je to godina, bice 2003-2006...

... pa ga zanima koji je motor najbolji za to auto, tj. koji ima najmanje problema...

... ja se sjećam da mi je neko reka da je 318 najbolji za njega, najdugovječniji i ne troši puno.... ali nisam siguran...

Edited by Rocky
Link to comment
Share on other sites

po meni bi to bila glupost..

 

318 se s tom karocom se najviše muči, tak da nemre malo trošit , o samoj pouzdanosti nekog određenog motora je jako nezahvalno pričat..

ovisi o mnogim faktorima i na kraju krajeva se večinom svodi na rekla-kazala jer se ionako ti benzinci slabo kvare , mora se desit baš neki zaheb il loše održavanje..

 

ovisi šta očekuje od auta ?

po meni mu je glavno da nađe dobar auto a sad dal je 320 il 330 manje bitno..

Link to comment
Share on other sites

.. to sam mu i ja reka... bitno je nac dobar i odrzavan auto, pa i nema veze koji je motor unutra...

 

... ima je prije bmw-a 3 sedana pa se stalno neki vrag kvaria... tako da očekuje samo da se ne kvari previše... :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao dva e46, 318i i 320i. Po meni bi trebalo izbjegavati 4 cilindra, 320i 170ks je minimum za taj auto uz ok potrosnju. Ali ako kupuje e46 neka razmisli o M-u, nisu puno skuplji od obicnih a to je ipak prica za sebe :)

Link to comment
Share on other sites

Kod E46 cabria benzinca je smijesno da npr. 330ci trosi skoro najmanje od svih 6zyl, mrvicu vise nego 4zyl. (govorim o laganoj-normalnoj voznji), a M3 zna nekad i manje :) Primjerice moj M3 na autoputu 160-190 (1h 45min Zadar 2, Lucko.. znaci cca 160 prosjecna brzina) potrosnja 11.4, a BC laze maximalno 0.8l po tanku

 

Npr tu ni jedan e46 osim dizela ne trosi manje..

 

Svakako neka gleda sto jaci ili u sto boljem stanju...

 

A najbolji everyday je svakako 330d 204ks varijanta sa 6 gang manualom.. cipan 280ks potrosnja 9l po gradu

Link to comment
Share on other sites

... hvala vam na korisnim informacijama... nisam znao da su tako male razlike u potrošnji...

 

... 330d je vrlo primamljiva varijanta, ali i vrlo rijetka...

 

... prenijet ću mu... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...