Jump to content

Nadgradnja RNS-D sa RNS-E


Recommended Posts

Ekipa, treba mi jedna pomoč u vezi spajanja kablova da bi RNS-E mogao da obavlja svoju funkcionalnost u potpunosti kao što je to predhodno radila RNS-D...

 

Znači u autu je Bose, TV Tuner, CD Changer, GPS i multifunkcijski volan..

 

Kupio sam adapter sa e-baya koji se koristi kod tog upgrade-a, dva konektora mi ostaju prazna..

A od postoječe instalacije mi ostaje jedan konektor mrtav i još jedan kabal...

 

Znači RNS-E radi, prepoznaje CD Changer ali muzika nefercera... takodje nema ni osvetljenja dugmiča na jedinici, i volanske funkcije nerade, kao ni na FIS-u nema podataka koja se stanica sluša ili koja pesma na nekom od CD-a... Nema konekcije sa TMC-em, zato se nemože ni sat podesiti na jedinici, kao ni VCDS se nemože povezati sa RNS-E...

 

Da li neko zna, koje kablove treba spojiti gde odnosno u koje konektore, da bi se to aktiviralo...

Verovatno treba od nekle povuči CANBUS, ali odakle i gde.. nisam znalac za kablove i struju, pa radije pitam nego da ubrljavim pa onda još gore...

Link to comment
Share on other sites

Na TMC modulu:

Pin 2 je narancasto/smeda zica - Can LOW

Pin 3 je narancasto/ljubicasta - Can HI

Pin 6 crevno/plava - +12V

Pin 8 sivo/bijela - Can LOW za RNS-D

Pin 9 sivo/crvena - Can HI za RNS-D

Pin 12 je smeda - Masa

 

Pin 6 i Pin 12 ne diras

Pin 2 kratko-spojis sa pinom 8 (mozes i zice precivakt, pa ih skupa samo spojiti)

Pin 3 kratko-spojis sa pinom 9 (mozes i zice precivakt, pa ih skupa samo spojiti)

 

I, onda kod RNS-e imas CanLOW i CanHI.

Te zice sivo/bijela (CanLOW) i sivo/crvena (CanHI) su ti na RNS-D-u bile na 26-pinskom konektoru (to je onaj 3. po redu (1. je napjanje, 2. je za zvucnike, onaj najveci i sa puno malih zica je taj 3.))

Znaci, njih samo spojis na pinove od RNS-E na koje mu dolaze CanBas.

 

Nadam se da skuzis. :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...