Jump to content

Kompjutor (tester) - di kupit


Brklja

Recommended Posts

Dakle, prijatelju treba kompjutor (tester) za BMW.

 

Znači neće one univerzalne i slično, baš samo za bmw sa OBD 1 i 2 "konektorima".

 

Navodno je do prije koju god ekipa iz tomića švercala software, pržili i slično..

 

Što uopće treba za to, laptop, software i "kabel".

 

Di nabavit software, di nabavit "kabel"? Ne mora biti original iz dućana sa računom, može i onako :)

 

Hvala :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Mislim da sam skužio u čemu je caka da košta 60$

 

- Applications list

- E30 - 3 Series

- DME ALL

- DDE ALL

- AB From 1998

- BC/MID ALL

- DWA ALL

- E36 C 3 Series

- KOMBI Except kompakt

- AB ALL

- ABS ALL

- ASC ALL

- ZKE From 1994

- ZVM Till 1994

- HKL ALL

- EGS ALL

- EWS ALL

- E46 C 3 Series

- KOMBI ALL

- DSC ALL

- ZKE ALL

- LCM ALL

- CCM ALL

- PDC ALL

- CVM ALL

- Z3

- E34 C 5 Series

- KOMBI From 02/98

- ABS From 1992

- ASC From 1992

- E39 C 5 Series

- ZVM ALL

- E53 C X5

- E32 C 7 Series ... E38, E31, E52

 

Očito ovaj "tester" može očitavat samo greške koje izbaci auto na instrument tabli i poništavat (npr airbag, asc, za pločice itd itd).

 

Zna netko nešto dalje o ovome..?

Link to comment
Share on other sites

2Brklja: iscita ti kod greske, moze ti prikazati sve parametre za koje postoji senzor i vrijednosti. Kad je meni MAF otisao, niti jedna dijagnostika mi nije prikazala kvar maf senzora nego prebogatu smijesu. Uglavnom, radi ti isto ono sto i dijagnostika koja kod nas kosta 200 €, ista stvar :)

 

2TT: nadjes tamo obdII bluetooth, mene ispao 300 kn jer je dolar nisko bio kad sam uzimao :) i onda sam uzeo obdII software Automobile2, java verzija za mobitele, to platio 100 kn jr ne postoji crackani i sad se mogu s mobom spajati na ECU od auta i iscitavati parametre i potrosnju, za sada samo trenutnu, u sljedecoj verziji dolazi i prosjecna. Postoji takodjer i za symbian RaceChrono, koji mjeri ubrzanja i sve ostale pizdarije prek obd-a i gps-a. tocnost brzine je ista, samo prek obd-a je veca tocnost mjerenja jer mi je refresh puno brzi. A ima i za laptope hrpa softwera za to.

 

evo linkovi

obd: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16921

software: http://www.car-mobile.ca

Edited by Lev
Link to comment
Share on other sites

Uglavnom, radi ti isto ono sto i dijagnostika koja kod nas kosta 200 €, ista stvar :)

 

A što onda radi ona originalna BMW dijagnostika za 9000€?

 

Navodno priča ide ovako. Kada kupiš original bmw dijagnostiku, dobiješ isto taj neki "kabel" (sa ovim: http://www.dealextreme.com/productimages/sku_16549_3.jpg ), instalacijski cd i to je to (možda je i neki laptop u cijeni).

 

Uglavnom, to košta original 9000€, a navodno se mogao kupit zamjenski za 2000e, u slučaju da već imaš licencu za prvi, pa kao pokvari ti se ili trebaš još jedan i možeš ga dobit za 2k €.

 

E sad, kakve mogućnosti ima taj od 9k€?! Pjeva borbene? :cice:

 

Jer, ova cijena od 60ak $ je više nego smiješna za dijagnostiku.. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Navodno je do prije koju god ekipa iz tomića švercala software, pržili i slično..

 

 

 

Ovo bi bilo dobro nabaviti, kabal se lako nabavi, ali origigi softwer bi bio bomboncic:)

 

 

ali ovo za 60 dolara ako valja ista i ja bi uzeo, jbt kablovi i neki softwer za tu lovu, stvarno je jeftino...mislim kablovi bi dobro dosli ako se uspije nabaviti i bolji softwer

Edited by pacey
Link to comment
Share on other sites

e vidiš, ovako nešto.. http://cgi.ebay.com/ebaymotors/bmw-gt1-Diagnosis-diagnostic-dis-sss-ops-tester_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ72Q3a543Q7c66Q3a2Q7c65Q3a12Q7c39Q3a1Q7c240Q3a1308Q7c301Q3a1Q7c293Q3a1Q7c294Q3a50QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem160307300241QQitemZ160307300241QQptZMotorsQ5fAutomotiveQ5fTools#ebayphotohosting

 

kae to točno? po čemu je to bolje onda od onih 60$ vrijedne kutijice sa dva kondenzatora :D

 

Btw ima na ebayu ove "žute kutije" i kablova i za 1000$, samo kako naći i koji je software gore?

 

Pa laptop kupit ovdje, sigurno je jeftinije ;)

Link to comment
Share on other sites

ako mu treba za servis i treba sve sto moze i bmw.ov interface, mislim da mu ovo ipak nece biti dosta, koliko vidim nije za stare modele, a ostale razlike neznam, to je prirucno samo, za fusere i za po doma :)

 

zato i kažem, ima ko kakvih informacija o ovome šta sam stavio sa ebaya? kakav software je to, da li se nabavit ako se ne uzima laptop (jer se sa laptopom dobije software, ali onda uzmu 1000$ više).. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

zato i kažem, ima ko kakvih informacija o ovome šta sam stavio sa ebaya? kakav software je to, da li se nabavit ako se ne uzima laptop (jer se sa laptopom dobije software, ali onda uzmu 1000$ više).. :thumbsup:

 

potrazi po netu, rusi imaju najvise tog skrekanog softvera koliko sam skuzio, ali mislim da tesko da ces naci taj specijalizirani software free

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nabavljen je laptop, ali ne radi sa dijagnostikom za što je bio namijenjen. Dijagnostiku smo nabavili ovu: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16549

 

Spojimo sve, popale se lampice, serijski port radi (probali sa mišem) ali dijagnostika ništa (program izbaci error u windowsima, ono send error report itd). Onda smo zujali po helpu, i piše da dijagnostika radi SAMO sa IBM laptopima?! Jel to moguće?

 

Mislim nije mi jasno zašto baš samo sa IBMom.

 

Al navodno, ona "prava" dijagnostika od 20ak tisuća kuna za BMW samo radi sa IBMom i to određenim modelom laptopa.

 

U čemu je fora?

Link to comment
Share on other sites

Fora ti je u komunikaciji serijskog porta, ako ima recimo dva onda jedan šalje durgi prima ili obrnuto. To se da podesit.

 

Imam ja jedan laptop doma stariji IBM pa možemo probat, ali daj mi reci jel taj software radi na 98-ici jer je stara krama laptop???

 

EDIt: baš super da si to uzeo jer sam ja sebi htio to isto kupit pa ovako mogu isprbat prije. Imam doma 3-4 stara laptopa. Nekima je strgan LCD, ali to nije bitno. Bumo probali sam da ulovim vremena malo pa to skemijamo ;)

Edited by mrva
Link to comment
Share on other sites

 

Spojimo sve, popale se lampice, serijski port radi (probali sa mišem) ali dijagnostika ništa (program izbaci error u windowsima, ono send error report itd). Onda smo zujali po helpu, i piše da dijagnostika radi SAMO sa IBM laptopima?! Jel to moguće?

 

U čemu je fora?

 

mozda softwer ne pase? Probaj naci neki drugi ili drugu verziju pa s time probati.

Link to comment
Share on other sites

carsoft 6.5 je ok za aute do 2004 god, za poslje trebaš nešto ozbiljnije

 

ma to je dovoljno :thumbsup:

 

Ovo je meho uzeo za testiranje i glupiranje dok ne skupi lovu za pravu diagnostiku za BMW (koja košta pun kufer i osamsto).

 

Imaš ti ikakvih iskustva sa tim carsoftom? Jel radi na ne-IBM laptopima?

 

mrva car će posudit IBM laptop, u zamjenu za ručak :P:cheer:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...