Jump to content

Ostvarivanje garanciskih prava?


Lim@ RS

Recommended Posts

Radi se o ovlastenom servisu...

 

Znaci neki xy dio je pod garanciom, i on otkaze poslusnost unutar dvije godine (znaci unutar garancije), dio se promjeni, dali na taj dio (znaci drugi) ide garancija 0-1-2 godine?

 

U ovlastenom servisu stoji da garancije NEMA, mene zanima kako je po zakonu?

Link to comment
Share on other sites

znam da je meni za akumulator bilo ovako....

akumulator mrtav, garancija istjece za nekih 6 mj, dali mi drugoga kojem garancija vridi do isteka one prve garancije....

 

aj bar nesto od njih...:thumbsup:

 

tako se u pravilu svugdije i radi

Link to comment
Share on other sites

2 Lima: Ti u cijeni uređaja platiš garanciju godinu dana (ako je garancija 1godinu). I oni su ti u tom vremenu dužni, popraviti, zamjeniti taj uređaj/stvar...

 

U americi ti možeš kupiti uređaj bez garancije i ispod cijene ti je... ili platiti garanciju 1/2/3 godine koliko već želiš i koiko nudi proizvođač ili prodavač...

Link to comment
Share on other sites

Sluzbeno po servisima dio koji ti se zamjeni u garanciji (mislim dok ti je vozilo pod garancijom kao cjelina) ima garanciju do isteka garancije vozila, a dio koji ti platis ima garanciju godinu dana ili 20000 km bez obzira na garanciju vozila. I to je tak kod Alfa Romeo, Peugeidiota, Seata, Škode, Opla, Hyundai i Mazde za njih znam definitivno da je tak jer neke marke autiju imamo u firmi i ja sam zaduzen za vozni park, što se tice odrzavanja.

 

Imali smo velikih problema sa Peugeidijotom i nikakav zakon nije pomogao

Link to comment
Share on other sites

Ako se na autu zamjeni neki dio unutar garancije,taj dio ima 1 god. garancije od trenutka ugradnje,bez obzira što garancija autu ističe ranije (npr. sutra). Tako je po zakonu.

 

Jep to je zakon i moram naglasiti da ga NITKO ne postuje...od informaticke industrije, auto industrije pa nadalje...

Link to comment
Share on other sites

Jep to je zakon i moram naglasiti da ga NITKO ne postuje...od informaticke industrije, auto industrije pa nadalje...

 

s razlogom ga nitko ne postuje jer kakvi smo mi balkanci, ljudi bi namjerno kvarili sve da dobiju novo pred istek garancije. Par ljudi mi vec tako dolazilo dok sam u servisu akumulatora radio sa svacim ulivenim nutra...

Link to comment
Share on other sites

s razlogom ga nitko ne postuje jer kakvi smo mi balkanci, ljudi bi namjerno kvarili sve da dobiju novo pred istek garancije. Par ljudi mi vec tako dolazilo dok sam u servisu akumulatora radio sa svacim ulivenim nutra...

 

pa odbijes mu garanciju i mijenjas samo ono sto tebi dobavljas uzima u garanciju

Link to comment
Share on other sites

Radi se o ovlastenom servisu...

 

Znaci neki xy dio je pod garanciom, i on otkaze poslusnost unutar dvije godine (znaci unutar garancije), dio se promjeni, dali na taj dio (znaci drugi) ide garancija 0-1-2 godine?

 

U ovlastenom servisu stoji da garancije NEMA, mene zanima kako je po zakonu?

 

Vrijedi ono što piše u jamstvenim uvjetima, ali u pravilu do isteka (prve) garancije.

Link to comment
Share on other sites

Jep to je zakon i moram naglasiti da ga NITKO ne postuje...od informaticke industrije, auto industrije pa nadalje...

 

Potpis, meni shupci u Raptoru nisu htjeli niti popraviti visokotonce niti ih zamijeniti u garanciji !!

 

Niti imamo Nultu kategoriju garancije za LCD-ove!!

 

Isto je frend u Gericom ducanu uspio dobiti novi LAP-TOP jer su genijalci zaboravili mu vratiti ga sa popravka u roku od 45 dana !! :lol:

Pa je dobil noveg!!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...