Jump to content

fiJat punto turbo info wanted


Recommended Posts

naime pajdo kupio punto 1.4 T,i želi "nešto" skemijati

e,sad,malo sam proguglao te našao razno razne kombinacije o 1.6 bloku,turbinama sa 1.9TD i tako to.

ako netko iz prve ruke zna (slab sa sa fiJatima),koji klipovi bi se mogli iskoristiti ako se bora 1.4 na 1.6 npr.

thx

Link to comment
Share on other sites

Huzek ce ti tocno znati,

 

ali koliko ja znam - ide turbina sa coupea ako hoces brzi spool ili T3 koja dosta kasno krene ali je jaca, klipovi idu 1.6 sa mog brava, moze se sloziti stock pumpa goriva i bonalume regulator pritiska ILI jaca pumpa goriva uz stock regulator pritiska

 

Bosh elektronika se da chipati vrlo jednostavno...

 

Pogledaj si Sebov projekt, gdje je u startu utrpao 1.6 motor - isti kao moj u bravu

 

http://www.myhraweb.com/showthread.php?t=1369

Link to comment
Share on other sites

sve ovisi kolko planira uložit

osnovno je chip,filter auspuh

zatim sve to pa veči turbo (Garett T28 pašed drito na granu),veče dizne,...

pa sve to drugi klipovi,još veći turbo,još veče dizne,...

za veču kubikažu treba više novaca i tako to u nedogled...

što je najgore to postane tak zarazno da na kraju daš i gaće samo da još nekaj dodaš:drink:

probo ja:naughty:

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup:

al nije to bash malo preinaka..

 

koliko se dugo samo uno od maljka slagao.. i sad naravno auto leti, ali mislim da pod tom haubom se krije puno tajni iz radione maljak i quartermille..

 

Maljak je majstor za una i ono šta ima..al iza svakog majstora se krije znanje drugo,,,

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup:

 

Maljak je majstor za una i ono šta ima..al iza svakog majstora se krije znanje drugo,,,

 

vise sam mislio na onaj dio di je iz 1.6 izvuceno preko 200ks, sa serijskim dijelovima..

 

zamisli da su kovani dijelovi unutra :blink:

Link to comment
Share on other sites

vise sam mislio na onaj dio di je iz 1.6 izvuceno preko 200ks, sa serijskim dijelovima..

 

zamisli da su kovani dijelovi unutra :blink:

 

1.6 motor serijala punto 90 ks,tipo 86ks

Iz takvog motora od 90 ks+turbo izvući nekih 230konja .I da u njemu nije ništa kovano al traje!!!! je majstorluk,,,,ja Maljka cijenim i skidan mu kapu jer je MAJSTOR :notworthy

Link to comment
Share on other sites

Maljak je stvarno napravio čudo od Una.

Akula, a kaj točno tvoj frend želi napraviti? Ovako ima jako puno opcija.....

 

pa recimo nekih 200ks mu je dosta

znači ako hoće 1.6 blok,pa mi treba info o CR klipova,što uraditi sa glavom,ako ide T25 koja grana itd...potom dizne od 1.4 koliko cc itd...

Link to comment
Share on other sites

Pa onda mu je dosta blok 1.6 od tipa. Za klipove ne znam ako ne želi Wisecove. To alfa najbolje zna koji bi držali, a za turbinu treba raditi granu i nabaviti originalnu T25 i to mu je 2000 eura..... Ima niknejm od GT28 turbinu s granom od dizela i mislim da to ide uz jako male prepravke gore. I treba mu IC veći i mislim da bi to na 1.2 bara trebalo imati zdravih 200-220 konja. Glavu portat treba ali vjerojatno je puknuta (to im je bolest), a nema ih nažalost za kupiti tako da to ja ne dirao......

Link to comment
Share on other sites

ja iam TB28 (mislim da je .4x kuciste) ne GT..

 

200ks moze izvuc iz serijale 1.4 .. ak oce na 1.6 i kovano, onda bolje uzet odmah GT28R sa .64 kucistem.. (ak veli kutija da ima 1.4 sa tim turbom, onda i 1.6 mora radit)..

 

samo to je puno preko 2000E

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

maljak je svoj auto slagao dosta dugo..ako vam kazem da je samo glavu radio oko pola godine...ne samoga posla vec racunanja kanala..koji ventili...sicevi..vodilice..koja bregasta..koje opruge staviti itd itd...njegov auto radi na 1.5bara i to je max ..i ovako ga strah da se ne raspadne...heheheeh

njemu se javi..pomoci ce ti koliko zna i moze sigurno jer je on doktorirao na tome motoru...pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...