Jump to content

Odred za čistoću :)


Recommended Posts

Evo jedne slike koja dokazuje da se ozbiljno mislim brinuti o autu...

 

Klik za uvecat :D

7nvuqm2_thumb.jpg

 

Pa pocnimo s ljeve na desnu...

Na vrhu je Sonax krpa za brisanje auta, navodno je jako dobra no vidi se da nije kao "ex. yu jelenja kozica." Kanebo i Avion dodju oko 75-80kn u Splitu a ova sonax je 35 u Mercatora pa ja kazen da probam...

Prvo na lijevoj strani je "DETAP" sredstvo za ciscenje tapecirunga, siceva i ostalih tkanina u autu. Kosta 20kn u "Kiklopa" i navodno ga sve auto praone u Splitu koriste zato sam i odlucio probati...

Drugo po redu je "FASCO" sprej za obnavljanje vanjskih spoljera branika te svega ostaloga od plastike, ugodnog je mirisa, ne masti za razliku od kokpit spreja te puno duze traje ako se koristi u automobilu (provjereno 2mj.) = 24kn u "Kiklopa"

Trece po redu je "ARMOUR ALL heavy duty car wash" Jaki koncentrat za dubinsko ciscenje automobila. Pogodan za sve provrsine. Odstranjuje insekte, smolu, katran s limova u koncentriranom obliku, te dubinski cisti auto u razvodnjenom obliku. = 36kn u Mercatora.

Cetvrto i peto su dosli skupa u akcijskom pakiranju od 49kn. Prvo je obican Sonax sampon za auto bez voska, a drugo je tekucina za skidanje insekata te ujedno moze sluziti kao i predpranje.

I na kraju Sonax spuzva s dvije strane za pranje auta, izgleda kvalitetno a cijena 12kn.

 

Malo sam sve to testirao i dosao do sljedeceg zakljucka...

 

1. Detap sredstvo za ciscenje tapacirunga radi savrseno, samo sam posprejao i malo cetkom prosao i uklonilo mi je tragove umaka od povrca, rajcice, razne sporkice te "ostatke tjelesnih izlucevina" :) bez problema. Sredstvo ne stvara pjenu i ugodna je mirisa. Ocijena 5 + Moja preporuka.

 

2.Armour All sampon za dubinsko ciscenje, pa ovako, stavio sam koncentrat na polusuhu kapljicu smole i nije bilo efekta, mozda ga je malo razgradilo ali gotovo neprimjetno, musice skida, ali smolu tesko. Oprao sam cijelo auto s njime i mogu reci da bolje cisti nego obican sampon ali obavezno treba ispolirat ili zavoskat auto poslje toga... Sve u svemu ocijena 4.

 

3. Sonax odstranjivac insekata radi savrseno, odstanio mi je pticiji izmet, musice, pa cak i smolu uz mnogo trljanja bez vecih problema i sve to bez ikakvih posljedica na limu. Ja sam zadovoljan, ocijena 5. P.s. na kutiji pise da se moze koristiti kao predpranje za automobile te da se moze nanositi na lim, gumu, plastiku i krom...

 

4. Fasco sprej za branike. Ovaj sprej je savrsen, dugotrajniji je od kokpit sprejeva jer je namjenjen za vanjsku upotrebu, nema tako intenzivan miris kao potonji te daje predivan blistavi sjaj bez imalo mascenja. Pre zadovoljan sam. Ocijena 5 :D

 

5. Sonax krpa za brisanje, na zalost nije kao Kanebo ili Avion jer nije od prave kozice ali je najblize njima sto sam imao prilike koristiti. No ipak preporucam ove dvije potonje. Ocijena 3.

 

6. Sonax spuzva za pranje, sasvim solidan proizvod. Ima mekanu i malko tvrdju stranu. Po mome misljenju s obje strane se moze bez problema oprati cijeli automobil bez strha da ce ostetiti lim. Spuzva dok je suha dosta je cvrsta i gusta a kad se smoci smeksa se i dovoljno upija. Ne gubi oblik ni nakon duzeg koristenja...

 

To je to za sada... Svaki komentar je dobrodosao... ;)

Link to comment
Share on other sites

Samo jedna napomena... ukoliko netko planira prat krovni tapicirnug neka ga rađe odmah pretapicira :bag:

 

Moram priznat da se slazem s ovim...

Cuo sam od dosta ljudi da je pranje krovnog tapacirunga jako osjetljivo...

Mozda bi za to vise preporucio nesto sto nije bazirano na tekucini vec nesto poput pjene za ciscenje...

Link to comment
Share on other sites

Moram priznat da se slazem s ovim...

Cuo sam od dosta ljudi da je pranje krovnog tapacirunga jako osjetljivo...

Mozda bi za to vise preporucio nesto sto nije bazirano na tekucini vec nesto poput pjene za ciscenje...

 

krov sa opra sa sonaxovim sredstvom za unutrasnjost.nikakvih problema a cisti vrhunski

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...