Jump to content

1.6hdi problem-nemiran ler


Recommended Posts

izludit ce me :)

peugeot 3xx, neznam tocno model- godina 2006, 1.6hdi motor

auto NA HLADNO i samo na hladno uzasno radi.ler varira od 700-900-klapa ka da radi na 2-3 cilindra i uzasno dimi bijelo/plavo

kad se zagrije radi savrseno.

injektori su odlicni,ispitao ih i za svaki slucaj ultrazvucno ocistio od gareži.

na dijagnostici ne daje nikakve greske.

hladan kad lupa- senzor rail tlaka ocitava od 230 bara do 310 bara. zamjenio ga drugim-opet isto.kad se zagrije stoji na 250 bara kako i treba.

 

skinuo auspuh-opet isto.

ocistio i kalibrirao egr -opet isto.

 

neznam vise di sam...ima koji psa znalac da mi da koju natuknicu sto jos da vidim...

zanimljiva stvar je jos da auto radi savrseno na hladno ako mu istekam maf senzor za kojeg se isto ispostavilo da je u redu.

 

nisam jos gledao grijače i relej istih,gledajuc po netu dosta ekipe je imalo problem sa "preheated plug system-om"

..

svaka pomoc dobrodosla,mozda sam previdio nesto.

Link to comment
Share on other sites

Kod mog starog je slican problem bio , doduse nije ler varirao ali je jako dimio ka je hladan taj bijelo plavi dim, ali je dimio i u voznji. Isto nije kompjuter pokazivao nikakvu gresku.

On je isto imao problema sa diznama, odnosno sa brtvama na diznama i otkad smo ih promjenili u voznji u opce ne dimi dok kad je hladan jos uvijek malo dimi ali ni priblizno kao prije!

Auto je 307 1,6 hdi 90 ks 2007.

Link to comment
Share on other sites

Pa kad na dizlu motor radi nemirno dok je hladan, prvo se rjesavaju grijaci.

cr dizel motori(pa cak i tdi sa vt pumpom) ce radit i palit SAVRSENO i bez grijaca ukoliko je motor dobar.,nije to stari dizel motor .ovaja uto pali savrseno

 

inace grijace sam provjerio rade kako trebaju. post heat takoder,sva 4.

regulator na railu nije, probao sa novim...

 

 

primejtio sam zanimljivu stvar.kad bilo sta istekam-senzor temp,maf senzor,map.... auto digne okretaje sa 780 na 900 i tu,na tim okretajima ,radi savrseno betztrunke bijelog dima i ljuljanja motora,kako na hladno tako i na toplo...

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

Jel ima auto DPF,ako da regeneriraj ga,bez obzira kaj dijagnostika kaze da nije zastopan i kaj zvuci" nema sanse da je to"

Ps.peugeot ( bar 407) drzi jako visoko gas na mjestu dok regenerira par minuta(6)

 

nema auto dpf

ti si mjenjao senzor tlaka!

probaj zamjeniti regulator tlaka, on inace zna praviti takve probleme na svim cr motorima

 

prijatelju itekako znam nam sta je regulator a sta senzor ,common rail mi je specijalnost...mozda sam se krivo izrazio kad sam napisao "na railu" htio sam reci regulator ionaj senzor na railu

regulator se najcesce nalazi na common rail pumpi :) a senzor tlaka na railu...uglavnom to sam probao prvi dan (oba) cim je auto dosa...

nazalost nije ni do toga...

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

A kak si ispitao injektore? Samo testerom, ili su ispitane kolicine i back flow na stroju?

Po svemu sto si napisao bi trebali biti injektori.

Eventualno senzor temp. vode/motora.

 

hahaha ovo mi je malo smjesno...kazem ti common rail mi je SPECIJALNOST.

injektore ispitujem jako detaljno

kolicine na leru, predubrizgavanje, maksimalna kolicina(na max tlaku koji je ovdje 1600 bara),takoder backflow ilitiga povrat se ispituje na max tlaku, nadalje ispitujem i dal sapnica radi kako treba-dal pusta kada to nebi smjela(bez prisustva okidnog impulsa) ...

i za svaki slucaj svaku diznu koju vracam musteriji ocistim ultrazvucno(brizgaljku samo) .

tako da sam dizne ispitao skolski i temeljito.

 

 

ukratko injektori na ovom peugeotu su 100 % ispravni.

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

hahaha ovo mi je malo smjesno...kazem ti common rail mi je SPECIJALNOST.

injektore ispitujem jako detaljno

kolicine na leru, predubrizgavanje, maksimalna kolicina(na max tlaku koji je ovdje 1600 bara),takoder backflow ilitiga povrat se ispituje na max tlaku, nadalje ispitujem i dal sapnica radi kako treba-dal pusta kada to nebi smjela(bez prisustva okidnog impulsa) ...

i za svaki slucaj svaku diznu koju vracam musteriji ocistim ultrazvucno(brizgaljku samo) .

tako da sam dizne ispitao skolski i temeljito.

 

 

ukratko injektori na ovom peugeotu su 100 % ispravni.

 

Nisi odgovorio na pitanje.

Da li su injektori ispitani na stroju s opremom za mjerenje kolicina?

Ako jesu, onda vjerovatno radis u nekom bosch-servisu koji za ispitivanje koriste skupu i sofisticiranu opremu.

Kao sto su na primjer u Zagrebu:

http://www.puric.hr/ ili http://www.balog-bosch-servis.hr/

 

Edit,

Ne kuzim zasto ti je moje pitanje smijesno.:huh:

To si se nasao uvrijedjenim, ili sto...?

Ili bi ja trebao znati da si expert za common rail injektore u nekom bosch-servisu?

Edited by jura93
Link to comment
Share on other sites

Nisi odgovorio na pitanje.

Da li su injektori ispitani na stroju s opremom za mjerenje kolicina?

Ako jesu, onda vjerovatno radis u nekom bosch-servisu koji za ispitivanje koriste skupu i sofisticiranu opremu.

Kao sto su na primjer u Zagrebu:

http://www.puric.hr/ ili http://www.balog-bosch-servis.hr/

 

Edit,

Ne kuzim zasto ti je moje pitanje smijesno.:huh:

To si se nasao uvrijedjenim, ili sto...?

Ili bi ja trebao znati da si expert za common rail injektore u nekom bosch-servisu?

pa nego kako se isptuju injektori nego na stroju namjenjenom za to??

pa rekao sam u postu prije da mi je common rail specijalnost. ti me NAKON tog pitas dali znam ispitati injektore. znac nisi trebao znati da sam expeet za to,rekao sam ti TO.

mislio sam da si TO procitao ili u drugom slucaju signature.ako nisi procitao ni jedno niti drugo sve u redu ja se izivinjavam ,nisam se nasao uvrijedenim.inace radim u očevom bosch servisu koji postoji vec 35 godina a common rail radimo skoro pa vec 5 godina,sa skupom i sofisticiranom opremom.

injektori na ovom autu ,kao i svi senzori koji imaju veze sa ubrizgavanjem,a i sama cr pumoa-su ispravni i to je to,u tome ne grijesim.

 

posto na ovom forumu je dosta mehanicara ili su to "internet" samo, nadao sam se pomoci ...

racunao sam na to da ima ljudi kojima je peugeot nesto kao meni vw ili mercedes,da znaju" cake" ,cisto smjernice neke...

kao sto mi je clan "bmw_motorsport" pomogao cinjenicom da je taj hdi opremljen "post heat" sistemom,sta nisam prije znao .

necemo sada raspravljat o glupostima,ako mozes pomoc ,pomozi.

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...