Jump to content

ispuh pitanje


Recommended Posts

Imam dva pitanja, mozda banalna ali neznam kako da to rjesim

 

Na autu je katalizator i serijski straznji lonac. Kada napravim decat, auto je preglasan tj zvuk je sugav radi serijskog lonca.

 

Sad me ovo zanima, 1.) da li postoje kakvi prigusivaci (i gdje se to stavlja?) ako stavim samo straznji sporcki lonac?

 

2.) da li ima kakav lonac "polu protocni" koji nece bit toliko glasan a opet ce bit protocniji od serijskog?

Link to comment
Share on other sites

a ja danas na Lexa stavio prigušivač protok inox Lasta, tamo mu je ime: "sistem" srednji lonac protok

duplo tiši a niš slabiji i zvuk na izlazu je čak mrvu ljepši, naravno tiši (bit svega)

 

 

malo paint edition

 

sistem.jpg

Edited by Ozy
Link to comment
Share on other sites

moje iskustvo je da i sa katalizarom ako zada staviš full protočni derat će se za popizdit, pa sam ja sebi zada ostavio protočni (kataliztor nisam skidao, još) ali sam uvalio jedan srednji kao što je kolega Francuz spomenuo i dosta je ugodnij zvuk, jedno cca 30% tiši nego bez njega, a opet lipo puca i rokće :D

Edited by STFIESTAST
Link to comment
Share on other sites

a ja danas na Lexa stavio prigušivač protok inox Lasta, tamo mu je ime: "sistem" srednji lonac protok

duplo tiši a niš slabiji i zvuk na izlazu je čak mrvu ljepši, naravno tiši (bit svega)

 

 

malo paint edition

 

sistem.jpg

 

 

Ovisi koja je snaga automobila i količina plinova u ispušnoj cijevi, ali ovaj tvoj lonac je ubi me bože kakva restrikcija :D

Link to comment
Share on other sites

Meni je vec sad preglasno a imam zadnji lonac serijski.

 

Stfiesta- cim je zadnji protocni ce bit preglasno znaci? Toga me strah.

 

Ozy- ako sam dobro skuzio sa slike, ovaj lonac ima u sredini *kocku*? Znaci protocni je ali s tom kockom koja malo uspori plinove i utisa zvuk? Jel ima kakav zadnji lonac takvog tipa kod lastovcica i koliko love ?

Edited by Drag_steer
Link to comment
Share on other sites

Meni je vec sad preglasno a imam zadnji lonac serijski.

 

Stfiesta- cim je zadnji protocni ce bit preglasno znaci? Toga me strah.

 

Ozy- ako sam dobro skuzio sa slike, ovaj lonac ima u sredini *kocku*? Znaci protocni je ali s tom kockom koja malo uspori plinove i utisa zvuk? Jel ima kakav zadnji lonac takvog tipa kod lastovcica i koliko love ?

 

da čim je zadnji protok derat će se za popizdit, ali ako ubaciš jedan srednji biti će donekle podnošljivo :D

Link to comment
Share on other sites

ovaj srednji nema kocku već je to pregrada samo sam ja to tako bzvz u paintu prikazao.

znači plinovi nailaze na pregradu i zaobilaze je sa obje strane i opet zajedno iza pregrade van.

tako lonac bolje upija zvuk a da ubije malo flow, ubije, ali opet, bolje je 100x nego li ikakav čep poput dpf-a, katalizatora ili najgore oboje.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...