Jump to content

OEM vs kineska navigacija


dodo99

Recommended Posts

Razmisljam uzet neki novi radio za passat b6 (trenutno je unutra osnovni model bez mp3), pa se dvoumim izmedu rns-a i nekog kineskog divljaka, jel se isplati davat lova za rns?

 

Naime, primarno mi je da mogu stavit parking senzore naprijed i nazad te da se oni mogu vidjet na ekranu navigacije, ovako nesto:

 

5530-parkovaciAuticko.jpg

 

jel se to moze s kineskom navigacijom ili treba oem i jos hrpa para za to?

Link to comment
Share on other sites

kod kineza ti je bolja opcija sa kamerom prednjom i stražnjom, umjesto senzora

a kod originalne multimedije je gotovo rješenje sa senzorima

 

s kinezom dobiješ puno dodatne opreme i mogućnosti + jeftinu cijenu kao prednost, a mane su lošija kvaliteta zvuka i slike, kvarljivost (meni su recimo neke manje bitne stvari crkle nakon mjesec dana a za 3ipo godine mi se čitava multimedija zahvalila na suradnji)

s originalnim dobiješ kvalitetu i pouzdanost, znaš da rijetko crkavaju, lijepše izgledaju u autu i uvijek ih možeš naknadno prodat za iste novce koliko si platio. Mane originalnih su što neke verzije ne mogu čitat kartice veće od 4GB (dok kinezi primaju i 32gb), nemaju windows CE pa koristiš samo navigaciju koja je tu (dok kod kinza sa CE možeš stavit koju hoćeš), itd.

Link to comment
Share on other sites

Kameru sam imao prije par godina na autu i nikakve koristi od nje: uvijek je zamazana od vožnje - osim par mjeseci po ljeti.

 

- Kvaliteta zvuka je na strani OEM-a, kao i kvaliteta završne obrade + pouzdanost.

- Kinez je dobar što za duplo manje para nudi duplo više opcija, no osjećaj je kao da hodaš po ledu za koji ne znaš koliko je debeo.

 

Što se tiče OPS-a: jako je skup za ugradnju, mislim da je cca 2500kn po braniku.

Link to comment
Share on other sites

o rcd-u nisam niti razmisljao, jer bi htio dobit kompletno rjesenje odmah.

 

ma prvenstveno me to zaimalo za senzore jer auto nema parking senzore pa sve ide na ugradnju, al sad kako je francuz naveo da je 2,5 soma po braniku, nije bas splativo, sta moraju bit OEM parking senzori??

 

malo sam guglao i vidim ovu shemu

 

[video=youtube;-3Gj6_clVo0]

 

i ovo mi izgleda brutalno, jel to nesto standardno ili neka kemija?

Link to comment
Share on other sites

o rcd-u nisam niti razmisljao, jer bi htio dobit kompletno rjesenje odmah.

 

ma prvenstveno me to zaimalo za senzore jer auto nema parking senzore pa sve ide na ugradnju, al sad kako je francuz naveo da je 2,5 soma po braniku, nije bas splativo, sta moraju bit OEM parking senzori??

 

malo sam guglao i vidim ovu shemu

 

[video=youtube;-3Gj6_clVo0]

 

i ovo mi izgleda brutalno, jel to nesto standardno ili neka kemija?

 

 

RCD 200€ - kinesko trziste nema RDS

RCD 300€ -eu

OEM OPS(pred/stra) - cca 350€ + 100 eura ugradnja

OEM OPC(str) cca 200€ plus ugradnja

OEM RVC (kamera ) 400€ sa ugradnjom

Link to comment
Share on other sites

RCD 200€ - kinesko trziste nema RDS

RCD 300€ -eu

OEM OPS(pred/stra) - cca 350€ + 100 eura ugradnja

OEM OPC(str) cca 200€ plus ugradnja

OEM RVC (kamera ) 400€ sa ugradnjom

 

e ovo me zanimalo, hvala puno!

 

izgleda da ce ipak ic neka kineska navigacija s kamerom, ima netko na forumu da prodaje te kineze?

Link to comment
Share on other sites

 

nije to tako jeftino kako izgleda na prvu, nemaš garanciju i nikad ne znaš kad će riknut, a kad rikne to nema tko popravljat ili popravak košta kao kupnja novog uređaja. A ako se dogodi da odmah dobiješ neispravno onda bude veselo

 

kako sam već prije napisao, dobiješ puno opreme za manje novaca ali kvaliteta slike i zvuka se ne može mjeriti s OEM ili brand uređajima

Edited by Goertosing
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...