Jump to content

preporuka full sintetike za getribu 75w90


Recommended Posts

Ponavljam, daj primjer!

 

A druga opcija je da je na najprodavaniju robu marža max niska kako bi se privukla klijentela. Npr ulje je sa 10% a filteri, brtve, ležajevi--bla bla sa cca 100% :D Tako rade Baumax, Bauhaus, Pevec, ex Obi, Bricostore...znam iz prve ruje jer je u svakom centru preko 100artikala naših...

Link to comment
Share on other sites

Hic, Evo ti primjer kod nas, isto ulje u Auto Partesu 312kn a u molydonu 615kn u 5L pakiranju

http://www.myhraweb.com/showthread.php?14842-Kvalitetno-ulje-za-turbo-motor-koje/page29

Moje pitanje opet glasi, zasto je Auto Partes 300kn jeftiniji?

 

 

na ebayu motul 300v 23 € (175kn) a kod nas oko 270kn (pakiranje od 2L). Pakiranje od 5L je 56 €.

ovi sto na ebayu prodaju imaju takodjer davanja bla bla sto moraju placati ali bez obzira su jeftiniji.

 

mene kao kupca BK ko ima kakva davanja i ko je kome duzan i sta sve mora placat da sebe pokrije, meni je interes dobiti sto povoljnije ulje (ili sta got vec) ali da me se ne dere ko kozu.

samo to. a vidim da neki ovdje bezsramno deru i deru...

Link to comment
Share on other sites

Hic, Evo ti primjer kod nas, isto ulje u Auto Partesu 312kn a u molydonu 615kn u 5L pakiranju

http://www.myhraweb.com/showthread.php?14842-Kvalitetno-ulje-za-turbo-motor-koje/page29

Moje pitanje opet glasi, zasto je Auto Partes 300kn jeftiniji?

 

 

na ebayu motul 300v 23 € (175kn) a kod nas oko 270kn (pakiranje od 2L). Pakiranje od 5L je 56 €.

ovi sto na ebayu prodaju imaju takodjer davanja bla bla sto moraju placati ali bez obzira su jeftiniji.

 

mene kao kupca BK ko ima kakva davanja i ko je kome duzan i sta sve mora placat da sebe pokrije, meni je interes dobiti sto povoljnije ulje (ili sta got vec) ali da me se ne dere ko kozu.

samo to. a vidim da neki ovdje bezsramno deru i deru...

 

true that :)

Link to comment
Share on other sites

A druga opcija je da je na najprodavaniju robu marža max niska kako bi se privukla klijentela. Npr ulje je sa 10% a filteri, brtve, ležajevi--bla bla sa cca 100% :D Tako rade Baumax, Bauhaus, Pevec, ex Obi, Bricostore...znam iz prve ruje jer je u svakom centru preko 100artikala naših...

 

 

Bauhaus i ostali po mome ono sta je jeftino nebi niti u baraku stavio a sve sta valja je puuuno skuplje nego u bilo kojem specijaliziranom ducanu

Link to comment
Share on other sites

u Bauhausu, metrou i ostalima je jeftino samo zato sto oni nabavljaju izuzetno velike kolicine te robe (npr. ulje) i zato imaju manevarski prostor sa nizim cijenama za razliku od "specijaliziranih" ducana.

 

majketi sto mora ducan bit specijaliziran da ulje proda... ma LOL

Link to comment
Share on other sites

Bauhaus i ostali po mome ono sta je jeftino nebi niti u baraku stavio a sve sta valja je puuuno skuplje nego u bilo kojem specijaliziranom ducanu

 

Nisam ciljao na to...iako i tu ima istine.

 

Evo jedan primjer iz moje branše. Imaš tiple za stiropor duljine od 70mm-250mm. Do prije par god je najprodavaniji stiropor bio 5cm, dakle tipla za njega je 110mm. Ta tipla je koštala recimo 90lp dok je tipla od 140-160mm koštala oko 70lp. Znači više materijala za manje novaca.

 

Povucimo paralelu sa uljima pošto se u ovoj temi radi o njima. Staviš akciju na 10/60 ulje i objaviš na sva zvona. Na njemu si zaradio 10-15%. Svakako ne pušiš. Istovremeno si ostala digao za 5% ili si dao manje rabata i na istom si. Nisi nikoga slagao jer je 10/60 ulje u tom trenutku najpovoljnije baš kod tebe....ostalo se ne spominje jel...

Link to comment
Share on other sites

a kako to onda vani uspjeva i funkcionira s normalnim marzama od 10-12%?

 

cek, vec vidim odgovor, drzava je kriva :D

 

 

10-12 bi trebalo ostati na kraju godine ciste dobiti valjda...znaci na 4 milje kn izmedu 400-500 tisuca,a ne da se radi s 10%...

 

To mozes raditi jedino tranzit da ni ne vidis i robu i neke milijonske veleprodaje....

Link to comment
Share on other sites

A druga opcija je da je na najprodavaniju robu marža max niska kako bi se privukla klijentela. Npr ulje je sa 10% a filteri, brtve, ležajevi--bla bla sa cca 100% :D Tako rade Baumax, Bauhaus, Pevec, ex Obi, Bricostore...znam iz prve ruje jer je u svakom centru preko 100artikala naših...

 

I uzmes prosjek i to je jako daleko od 10%....

Link to comment
Share on other sites

Ja samo znam da sve sta sam gledao u tim bau sranje ducanima i u specijaliziranim ducanima da je nesto valjalo je bilo skuplje a da ne govorim o tome da ekipa nema pojma sta prodaje i nemoze ti dati nikakav koristan savjet.

Najgore je u svemu je sta tamo kupis platis nevaljai bacis...a u spec ducanu ako ti nesto malo nevalja dođes dizati galamu.

Link to comment
Share on other sites

Ja samo znam da sve sta sam gledao u tim bau sranje ducanima i u specijaliziranim ducanima da je nesto valjalo je bilo skuplje a da ne govorim o tome da ekipa nema pojma sta prodaje i nemoze ti dati nikakav koristan savjet.

Najgore je u svemu je sta tamo kupis platis nevaljai bacis...a u spec ducanu ako ti nesto malo nevalja dođes dizati galamu.

 

Pa to je to. To je naš mentalitet i moš se jebat. U spec trgovinama je i povoljnije i kvaltetnije i što je po meni najbitnije od svega, dobiješ kompletnu uslugu.

Link to comment
Share on other sites

ENEOS 65kn litra ..

u zadnje vrijeme stavljao sam ga u sve getribe i nikakvih problem - 10getriba i 3 diferencijala..

 

prije 6 godina sam zamjenio ulje u jednoj full ispravnoj getribi , stavil SHELL ulje neko supersonicno (najskuplje). uzrukovalo da mi se cuju lageri u svim brzinama.

ko da imas košnicu pod haubom. to se pocelo cuti godinu dana nakon izmjene !

mozda je a mozda i nije.. sad je nebitno , ali ga vise ne kupujem !

Link to comment
Share on other sites

ENEOS 65kn litra ..

u zadnje vrijeme stavljao sam ga u sve getribe i nikakvih problem - 10getriba i 3 diferencijala..

 

prije 6 godina sam zamjenio ulje u jednoj full ispravnoj getribi , stavil SHELL ulje neko supersonicno (najskuplje). uzrukovalo da mi se cuju lageri u svim brzinama.

ko da imas košnicu pod haubom. to se pocelo cuti godinu dana nakon izmjene !

mozda je a mozda i nije.. sad je nebitno , ali ga vise ne kupujem !

 

kolko gledam imaju samo polusintetiku, ili?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...