Jump to content

brtva kartera?


Recommended Posts

curi mi ulje na brtvi kartera, pa trebam to rjesit sto prije.

jel samo da promjenim brtvu, ili ima jos neka caka?

 

i jos nesta...karter se sastoji iz 2 dijela: gornjeg, na kojem curi, i doljnjeg, na kojem ne curi...da promjenim samo gornju brtvu ili obadvje?

 

auto je omega 2.5 v6.

Link to comment
Share on other sites

curi mi ulje na brtvi kartera, pa trebam to rjesit sto prije.

jel samo da promjenim brtvu, ili ima jos neka caka?

 

i jos nesta...karter se sastoji iz 2 dijela: gornjeg, na kojem curi, i doljnjeg, na kojem ne curi...da promjenim samo gornju brtvu ili obadvje?

 

auto je omega 2.5 v6.

 

naravno da ima ,

 

ak je karter limen obicno se znaju one rupe za sarafe deformirati tako da se nemoze stegnut kako spada , uzmes 2 cekica jedan podstavis ispod a s drugim naravnas rupu tak da su joj rubovi ravni i karter se lagano steze a ne mrtvacki.

 

mislim da ti je pametnije promjenit odmah obadva i miran si ,jer ces se izjebat za poskidat to sve ,pa ce ti po pravilu vjecnog zajeba pocet curit između novo promjenjenog dijela i starog .

 

 

pametno je novu brtvu namazati s obije strane s onim silikonom za izradu brtvi

fino odmastis sve dosjedne površine nekim otapalom , naneses tanak sloj , pošarafis ,pricekas par sati , nalijes ulje i gasss,

 

nakon toga nema sanse da curi

Link to comment
Share on other sites

curi mi ulje na brtvi kartera, pa trebam to rjesit sto prije.

jel samo da promjenim brtvu, ili ima jos neka caka?

 

i jos nesta...karter se sastoji iz 2 dijela: gornjeg, na kojem curi, i doljnjeg, na kojem ne curi...da promjenim samo gornju brtvu ili obadvje?

 

auto je omega 2.5 v6.

 

 

Ako su dvije - kupi obje pa si miran.. Isto je i meni bilo na jeepu.. Cca 50 kn i miran si

Link to comment
Share on other sites

mani se brtvi kartera i primjeni ono sta japaanc radi od 80 u oem izdanju, nekelji s diht masom i dovidenja....

 

s tim da prvo ocisti karter od farbe ak je gde ostecena ...

 

nema sta da curi..

 

e kume ak ima brtve mora ih stavit i namazat jer bolje brtvi jer kod dosta auti ak ne staviš brtvu a bila je neče bit dobro jer je ta brtva distanca da se unutra nedotiće karter sa drugim djelovima motora

kuiš:P

Link to comment
Share on other sites

ovo je jedina zgodna slika kartera: http://www.vauxhall-car-parts.co.uk/acatalog/90501487_1.jpg

 

ak se moze skuzit iz slike, karter ima na dnu jos jedan dio koji se moze skinit (onaj prosireni dio sto je okomit na karter) i brtvu između....ta brtva ne curi, pa je najrađe nebi ni dirao (narocito jer ju je jednostavno promjenit ak bude curila)...

 

meni curi na brtvi između kartera i bloka...e,sto se tice same brtve, bio u auto kresi,nemaju na lageru,al naruce ako hocu: cijena je 140kn (a ona doljnja 200kn)...nisu neke pare, al to su vjerojatno one plutene brtve koje nist ne valjaju...

 

znam za druge motore da imaju te plutene brtve koje uvijek cure, i imaju one orginalne, koje imaju limeni okvir i s obatvije strane kao nekakvu gumu navucenu...jel istina da te plutene nist ne valjaju?

Link to comment
Share on other sites

Vrlo je bitno dobro oprati karter i blok i to nakon nitra, alkoholom i vatom... Kod opela je to sranje jer nove brtve (uzmi gumenu ako postoji) puštaju i to gumene... I uvijek slini, jer opel obilježava teritorij.. :lol:

 

Vata i alkohol možda malo spase situaciju... :lol: :doh:

Link to comment
Share on other sites

Neće brtva iskočiti, nego ljepilo ako ga stavljaš. Ali đabe ti nove brtve ako sve nije pic-pic oprano alkoholom... Ja stavljao brtvu novu i nema efekta. Ali kad sam oprao sve, onda je nakon toga manje slinilo... Nije curilo kao inače... I prvi autoput i sve opet izbije van... :doh:

Link to comment
Share on other sites

ma da,znam...to mi je ceric rekao neki dan kad su mjenjali remen i nasli gdje curi ulje...kao,da to promjenim,jer tu dosta curi, al da taj motor nikad nece biti suh, da svi jaci motori tako sline...ono,promjenis sve brtve, sve 5, suho sve, i prvi put kad ka dignes na 200kmh odman propisa na sve strane...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...