Jump to content

Matt graphite felge


Recommended Posts

laka stavljaš toliko da ti se fino razlije, ne premalo da ne bude hrapavo, ne previše da ne pocuri i to prvo ušpricavaš u teže dostupne dijelove, a zadnje špricaj na vanjsku površinu... znači mora se jednako svuda razliti, ako ne znaš dobro baratati nanošenjem laka, daj nekome tko ima ruku za to... ja lakiram već skoro 10 godina sitnice sebi, pa mi je opet nekidan pocurilo kod lakiranja felgi, 15 krakova, malo su pregusto postavljeni i teško dostupni za ušpricati pa malo pocurilo :P

Link to comment
Share on other sites

Ma tast lakira tak da nije problem...

 

al nije ni on lakiro felge u mat nego krovove i tak a nije baš isto...

Nebi da mi se izgubi efekt mat boje ako zalijem debeli sloj bezbojnog....

 

Pokušavam dobit efekt onog sa slika gore :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma boja je neli miks.....naso sam u paleti boja tu tamno siu i reko da hocu mat....

Baza je ispala super al me lak razocaral meni je to isto ko saajni.... treba videt kad se osusi na suncu

 

Folija je obicna ne nagriza lakirali smo to x puta sve ok....

Link to comment
Share on other sites

izabereš bazu koju želiš i samo mater se staviš u bezbojni i to je to,ako ga se stavi premalo dobiješ polu sjaj...ako se stavi pretanko bezbojnog laka nema boja dubine itd par puta kad polakiraš znat ceš za ubuduce

 

i krakove niste zalili,ostali su hrapavi iznutra...

 

Za lakirat felge si kupite malu špricu,onu sa 1 dcl posudicom i 0.8 diznom...obično su od 150-200kn u bojama i lakovima i lakiraju uglavnom felge nekoliko puta bolje od šprica za parsto eura jer su manje,mlaz je bolje podesiv i finiji i nakon par sati lakiranje ne otpadne ti ruka a potroši otprilike duplo,ako ne i troduplo manje boje od velike šprice

 

recimo one oz superturismo sam frendove lakirao nekih 2.5 sati i sa malom špricom je ruka otpala,šta bi sa velikom bilo

 

otišlo 2.5 deci baze i 2 deci bezbojnog

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

tnx na ovoj info, ja sam radio sve dosad sa velikom špricom i nije mi bilo jasno kako felge obojati savršeno kad ova doslovno ne može dohvatiti sve... nabavim si i tu malu, već znam gdje ima, pa kad idući puta budem radio felge biti će picikato :cool:

Link to comment
Share on other sites

tnx na ovoj info, ja sam radio sve dosad sa velikom špricom i nije mi bilo jasno kako felge obojati savršeno kad ova doslovno ne može dohvatiti sve... nabavim si i tu malu, već znam gdje ima, pa kad idući puta budem radio felge biti će picikato :cool:

 

ja dvije godine nisam veliku špricu izvadio iz ormara...mala mi je zakon za sve...i potroši 50% manje boje...

 

Cekaj pimjesas bazu i bezbojni skuoa???

ne

 

Ali imaš i bezbojnih lakova tipa mipini u koje možeš dodavat do 50% baze,tako se motorni prostori i unutrašnjost lakiraju

 

Bazu lakiraš standardno bez obzira kakav efekt na kraju želiš

 

Ako želiš bezbojni lak samo komponentu koja ga matira dodaš u njega u odgovarajucem omjeru i to je to.

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...