Jump to content

Popravak getribe, podrucje Splita i okolica za VW Passat 2006


Recommended Posts

Nesto mi se odjednom desilo s getribom, pocela zapinjat prilikom ubacivanja u brzine, pa se skratio hod mjenjaca, pa ponekad ne zeli uopce upast u brzinu pa onda nakon malo razdrkavanja sve vrati u normalu... trazim nekoga tko mi to moze pogledat, procijenit sto je i savjetovat sto dalje...

U reparaciju ili nabavu polovne ili pak nesto trece?

Nisam pametan sto radit? Do sad je sve bilo super, nikad nikakvih mana..

U pitanju je getriba sa 6 brzina, za 2.0TDI

Link to comment
Share on other sites

Nesto mi se odjednom desilo s getribom, pocela zapinjat prilikom ubacivanja u brzine, pa se skratio hod mjenjaca, pa ponekad ne zeli uopce upast u brzinu pa onda nakon malo razdrkavanja sve vrati u normalu... trazim nekoga tko mi to moze pogledat, procijenit sto je i savjetovat sto dalje...

U reparaciju ili nabavu polovne ili pak nesto trece?

Nisam pametan sto radit? Do sad je sve bilo super, nikad nikakvih mana..

U pitanju je getriba sa 6 brzina, za 2.0TDI

javi se žacu

 

Ili na fejsu ga nađi,željko kampić žac

 

0958596098 ti je broj

Link to comment
Share on other sites

Muka mi je od same pomisli da imam problem s getribom...

Ne mogu uopce dokucit sta bi moglo uzrokovat takav problem? Nije sinhron brzine jer bi se ocitovalo za specificnu brzinu nego je problem u svim brzinama, kao da neki vanjski faktor utjece da to sve skupa ne sjeda kako treba

Link to comment
Share on other sites

@lovrek kakvi su ti simptomi bili?

Ja se evo sad vozim u autu i sve je savrseno s mjenjacem, a onda u jednom trenutku popizdi i ne zeli mi prebacit brzinu... npr imao sam situaciju jutros da rucica mjenjaca stoji sasvim okomito u sredini kao da je u leru, a zapravo je upao u trecu brzinu?? Show...

 

@bojan nisam prao motor. Zar bi to uopce moglo utjecat na mjenjac?

Link to comment
Share on other sites

@lovrek kakvi su ti simptomi bili?

Ja se evo sad vozim u autu i sve je savrseno s mjenjacem, a onda u jednom trenutku popizdi i ne zeli mi prebacit brzinu... npr imao sam situaciju jutros da rucica mjenjaca stoji sasvim okomito u sredini kao da je u leru, a zapravo je upao u trecu brzinu?? Show...

 

@bojan nisam prao motor. Zar bi to uopce moglo utjecat na mjenjac?

 

Ovo su vrlo vjerovatno sajle u banani...

 

Manje vjerovatno da se neki od biraca savinua...

Link to comment
Share on other sites

Isto kao i tebi... Sve super i onda kod jaceg ubrzanja i saltanja, najcesce iz prve u drugu, mjenjac ne ulazi do kraja u brzinu nego samo do pola... I nakon nekog vremena sve ok, dok mi jednom nije ostao zaglavljen u leru, a bio je u drugoj brzini... Onda se nije otkrilo da su sajle i nego se mjenjalo ulje i otvarala getriba, da bi mi na moru mjenjac ostao zaglavljen skroz...

Link to comment
Share on other sites

Meni to izgleda ko kad sam sebi stavljao shortshifter, pa nisam bio dobro montirao. Ugl, skidao sam na krajevima sajli one plastike, pa je moguce da su i tebi popustioe ili nest, pa da zezaju. Ugl, pogledaj prvo njih.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jep.. u pitanju su sajle mjenjaca.

porsche inter auto trazi preko 3000 kn za popravak istih.

molim savjet za nekog mehanicara koji moze nabaviti djelove i strucno odradit u podrucju splita i okolice.

Link to comment
Share on other sites

http://www.njuskalo.hr/upravljacki-dijelovi/vw-audi-skoda-saltung-mjenjac-brzina-6-sajle-oglas-14525409

 

 

Evo ti sajle ako ti pasu. Zapravo crne nastavke i ako su drukciji mozes zamijeniti svojima. Sajla kao sajla je bitna.

 

Os nes banglades

 

hvala :notworthy::thumbup:

 

pise li kakav kataloski broj na njima? meni je valjda neki konektor napukao

Edited by obie
Link to comment
Share on other sites

hvala :notworthy::thumbup:

 

pise li kakav kataloski broj na njima? meni je valjda neki konektor napukao

 

a pise ali ga neznam sad napamet.

 

e sad tebi je ili problem u zavrsetku sajli u ovom konektoru ili same sajle hrdjave pa neidu itd ?

Link to comment
Share on other sites

Mozda su ti sajle otisle... Meni se rascvjetala pa probila buzir...

 

Isti motor, samo seat leon 2.0 tdi 140ks, pd....

 

jep.. u pitanju su sajle mjenjaca.

porsche inter auto trazi preko 3000 kn za popravak istih.

molim savjet za nekog mehanicara koji moze nabaviti djelove i strucno odradit u podrucju splita i okolice.

Molim, i drugi put

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima, snasao sam se za sve (djelove i ruke)

Ako budu pasali ovi djelovi sta sam nasao, bit ce brzo rijeseno. Ne bude li pasalo ovo sto sam nasao, uzimam od nekog od vas sto imate u ponudi... imam vas u rezervi.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...