Jump to content

PANDA stara s pogonom na sva 4?


Recommended Posts

mislim da je bazično fwd, a ovo iza se uključuje po potrebi mislim da neke imaju i low range

a pogon im je radio stayer-puch komplet getribu i sve, tak da mislim da je to nepoderivo

i omiljen auto talijanskih karabinjera u alpama. i ta stražnja osovina je full špera ili tak neš

Link to comment
Share on other sites

Panda nema centralnog diff-a nego samo manualno ukljucivanje zadnjeg pogona da ''krade'' moment sa prednjega kada je potreban...sta znaci da se 4x4 moze koristiti samo po ravnom ili na skliskom terenu...

 

Edit: Ako ti je auto za cestu radije pogledaj nesto tipa delta ili dedra...to je pogon sa centralnim diffom, a ako sam u pravu (alfa ispravi me ako grijesim) zadnji 4x4 most pase na fwd karoseriju uz minimalne preinake...sta znaci da ide na dosta auta fiat grupacije...tipo, bravo, brava, marea, delta, dedra, 145-ica...

Edited by tonci
Link to comment
Share on other sites

i ja sam to imao u planu, ali kad vidis kardan odma odustanes :)

 

ja bi reko da sve to puca na 150 konja samo ne znam koji kuplung ce drzat a da stane u ono zvono getribe :)

 

 

netreba znacit, i svift ima sve to smjesno malo, pa pogoni i sve drze preko 260ks

Link to comment
Share on other sites

generalno gledano auto je katastrofa... jer kada je upaljen i zadnji pogon na brzinama vecim od 6okm/h imas osjecaj da se sve raspada od vibracija i cudnih zvukova...:)

 

Pa di ti savladavas teren i kamenjar sa 60kmh

Taj mali auto je sposobniji na terenu od 90% danasnjih kvazi terenaca..

 

Ukljucite Youtube i gledajte malo..

Takve karakteristike i sposobnosti u tako malom paketu za nikakv novac tesko ce itko ikada nadmasiti - za to je taj auto i dalje najpopularnije vozilo u Francuskoj, Svicarskim Austrijskim Alpama i naravno kod talijana

Link to comment
Share on other sites

Pa di ti savladavas teren i kamenjar sa 60kmh

Taj mali auto je sposobniji na terenu od 90% danasnjih kvazi terenaca..

 

Ukljucite Youtube i gledajte malo..

Takve karakteristike i sposobnosti u tako malom paketu za nikakv novac tesko ce itko ikada nadmasiti - za to je taj auto i dalje najpopularnije vozilo u Francuskoj, Svicarskim Austrijskim Alpama i naravno kod talijana

 

ko se vozi po kamenjaru i terenu vozi barem Ladu Nivu...

 

A mislim da je pitanje s pocetka bilo više orjentirano na SR nego na teren...:)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...