Jump to content

Fiat Punto 1.2 MKI problem sa gasom


Recommended Posts

Ovako javlja se kod jednog mog suigraca problem sa cukanjem na Puntu 1.2 60HP prilikom voznje. Radi se o tome da auto kao da gubi okretaje, cuka i trokira prilikom dodavanja gasa. Prvo sto smo mislili je da su svjecice, drugo da je klapna gasa. Ne radi se o gorivo, jer isto se dogada na razlicitim pumpama, sa potrosenim cijelim rezervoarom i dogada se ista stvar. Netko je spomenuo da bi mogla biti i pumpa goriva te filter goriva? Sad me zanima ima jos tko neki savjet, sto da pogledamo i sto bi mozda mogao biti uzrok tome??

Link to comment
Share on other sites

E tako je i kod njega, kad nas je recimo cetvero bilo unutra, kad stisne gas auto pocne zacukivat i sporo ubrzava (koji oksimoron) te se bas osjeti kao da ga nesto koci, valjda je to onda to. Bas cu mu sutra predloziti da ode filter promijenit, znas mozda cijenu toga? Nebi trebalo biti puno nadam se ...

Link to comment
Share on other sites

mene to hebe na doblou ujutro kada ga upalim,promijeni svjecke,ocistio injektore,klapnu gasa,sve...ima lpg nutra,al ne vjerujem da je do toga...

naime ujutro kad ga palim,radi cok i sve,ostavim ga par sekundi da odradi na leru i kad ocu krenut ne prima mi gas uopce...neg kao da ga moram pumpat onak po papucici i onda primi... bio na servisu i idalje neznam sto mu je :)

Link to comment
Share on other sites

a ono treba krenut nekim sistemom eliminacije.. od filtera, preko kablova, do pumpe goriva i injektora...

 

na kraju moze biti i elektronika, jer su ti puntaci poznati da imaju problema sa centralom koja redovito krepava.. (iako ovo nisu simptomi, svejedno)

edit: pardon, krivo procitao.. mk2 ima problema sa elektronikom.. ne mk1

Edited by niknejm
Link to comment
Share on other sites

filtri -> zrak, gorivo

crijeva -> zrak, gorivo

pumpa -> goriva

struja -> prohrđani kablovi ( izvana izgleda ko nov a kad ga povuces se raspadne )

 

ak cuka pod opterecenjem fali mu goriva il zraka

 

edit:

 

zenzori? map/maf, TPS

znaci ono kaj se mjenja kad poklopis gas

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...