Jump to content

Golf kec?


Recommended Posts

Evo imam par pitanja za VW znalce, zanima me dali paše getriba (5 brzina) sa keca 1.6, 75 ks, na motor iz trojke gti 2.0 16V, neki kažu da paše neki da ne pa želim bit 100% siguran jer ako paše nebi ju prodavao, i još me zanima jel pašu nosači motora u kecu za ABF...:drink::drink:

Link to comment
Share on other sites

zakaj ovi jos nisu banirani?????

koji kurac se desava?!?! ode i ovaj forum u potok...

 

getriba sumnjam da pase jer smo mi sa dvojke na trojku stavljali getribu i morali smo mjenjati zamasnjak i lamelu i sve od dvojke na trojku...

 

nosaci ti ne odgovaraju, moraju se prepravljati ali nije smao na saraf kao iz trojke u dvojku (a ni to nije bas na saraf sam tak)

Link to comment
Share on other sites

Evo imam par pitanja za VW znalce, zanima me dali paše getriba (5 brzina) sa keca 1.6, 75 ks, na motor iz trojke gti 2.0 16V, neki kažu da paše neki da ne pa želim bit 100% siguran jer ako paše nebi ju prodavao, i još me zanima jel pašu nosači motora u kecu za ABF...:drink::drink:

 

"haha super ti je logika...ti mora da imas puno godina uspjesnog skolovanja iza sebe"

 

 

 

 

Did I make my point :) samo pozitivno konstruktivna kritika, nista vise... :)

Edited by Outlaw
Link to comment
Share on other sites

Svi motori od 1.6 do 2.0 imaju iste blokove.

 

Noviji 1.6 sa ispušnom granom sa prednje strane imaju isti blok kao motori od 1.0 ( 4 cil. ) , 1.3 , 1.4. tako da ne pričam o tome motoru.

 

 

Znači od 1.6 do 2.0 pašu mjenjači uključujući i diesela. Razlika je u zamašnjacima (na sajle mjenjači i na šipke imaju različita zamašnjake) znači uz mjenjač mora ići i zamašnjak.

 

I da, na keca 1.6D mjenjač ide motor iz g5 Gti. A i 1.6D iz keca se može zašarafiti na DSG mjenjač (samo ne znam tko bi elektroniku složio :D )

 

Razlika je u omjerima benz/diesel i u veličini kotača

Link to comment
Share on other sites

Ako je kec bio 1.6 ili 1.8 onda ti ABF ide na šaraf unutra. Ako je 1.3 ili 1.1 , onda treba zavariti nosač na suvozačevoj strani od 1.6 (na kraku šasije je točno označeno gdje dodje )

 

HVALA, puno si mi pomogao :notworthy::notworthy: , dakle nosači pašu jer je kec 1.6, a getriba onda ide od abf-a...

Link to comment
Share on other sites

getriba je na sajle tak da ti onda treba poluga mjenjača sa sajlama-komplet

A mogli bi njeni nosači bit problem..... kad sve budes imao na okupu onda ces lako iskombinirat... Kad uđeš u VW svjet onda vidis koliko je to jedna velika lego-slagalica i zivot postane interesantniji :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...