Jump to content

Ugradnja veceg IC-a kako?sta?kome?


Recommended Posts

Stavio sam naslov topica da bude opcenit pa da svi koji imaju kakva pitanja mogu posluziti istim topic-om posto nisam nasao slican da mi pomogne.

 

Naime,imam jedan Peugeot 206 1.4 hdi koji uređujem sa dijelovima od s16/rc opreme jer mi je iskreno dosadno jer svu lovu koju sam imao kucam u stan pa nemam za neku jurilicu

 

Auto nema intercooler pa bi se poigrao i ugradio ga, imate ideju od cega je ovaj IC sa slika? Nemogu naci podatke koje bi on bio dimenzije i gdje ga kupiti te gdje je najbolje kupiti silikonska crijeva i kako izracunati da nemam viska

 

e451ada9c811f15a0618a353ef32c963.jpg

 

e300efd6deca833f058b04f85595792c.jpg

 

544aff8f8bb1f6594fc03cd6985a0ad5.jpg

 

d244e3d380d570d33d7de9e26cf61cec.jpg

Link to comment
Share on other sites

tu bi ti idealno iso IC od iveca,kaj se tice spojnica imas u c-modu,ebay takoder i IC...

 

a sad malo kak bi to odradio,prvo montiras IC na zeljenu visinu i poziciju di je najbolje te izradis nosace,zatim stavis dve spojnice na ulaz/izlaz i na klapnu /turbo i pocnes krojit/varit....ili kupit kit cijevi sa ebaya i od njih iskemijat/izrezat cijevi...ili kupit gotove kitove od forga ili vec tvrtki koje uzimaju prevec love zbog brenda za to:lol:

 

znaci ako nemas tig/mig ides putem rezanja ebay kita,ako nemas volje i sposobnosti to odradit ides putem da preplatis cijevi/IC i onda jos nekom to das da ti smontira,znacu putem papka :lol:

 

i zadnje imas na temi mog auta kak sam radio sve navedeno i zavrsno ispoliro...te varira radis sa kvalitetnim inoxom ili alu ili pak crno pa ih pofrabas/cincas da ne hrdaju...eto malo da ti pomognem kad ti je dosadno :)

Link to comment
Share on other sites

Hvala decki na konkretnim odgovorima,odmah mi je draze kad nema prepucavanja ciji veci itd

 

Uz neke popuste nit zamjenski od mazde/forda nebi trebali niti skupi,ili?

 

@JosipZG - istrazio sam tu opciju ali igrala bi da auto nema klimu a kako ju ima tu na mjestu di IC stoji na 1.6 hdi na 1.4 hdi su crijeva od klime i separator :/

Na Fiesti tdci,na Citroenu c2 igra ta opcija jer su im crijeva na drugoj strani ali ovdje ne a klima mi se nece vaditi a crijeva i vodove nemam kamo preseliti.

 

Nebi ljudi vjerovali ali 206 s tim motorcekom ima samo 975 kg i Englezi vani ih masovno mapiraju jer im je mala rega i jeftino se voze pa stave jos turbinu i injektore sa 1.6 hdi i ovak veci IC i izvlace po 110-120 ks za malu ulozenu lovu.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...