Jump to content

Novi auto - hrdjavi diskovi&kljesta


Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Zato ja kupim auto u Njemackoj.. :D

 

Ništa ti to ne pomaže, kad vide da si Hrvat uvalit će ti primjerak za balkansko tržište. Najbolje je poslat prijatelja koji je Nijemac da ti kupi auto, samo pripazi u kojem bezirku stanuje, ako je u nekom prigradskom opet nema koristi jer će mu uvalit model za sirijsko tržište.

 

:x

 

Pogledao malo bolje kljesta dok sam tocio gorivo pa...

 

639a94b887504264d8b013cc90be271a.jpg

 

Kad gledam sliku i meni se čini kao da je neka tekućina reagirala s metalom, a najviše ruzine je tamo gdje se slijevala. Da je moj ne bih izdržao da kliješta natopim wd-om i probam s nečim očistiti.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi rekao da je do kemije kod pranja, i vjerojatno načina nanošenja (ugrijano sve i sl.)

 

+ 1.

 

Ja kad sam imao u pocetku bijele plastificirane celjusti ,jednom prilikom sam koristio ono smece od Lidla ili tome nesto slicno. Naravno,kocnice su tople bile.. Dobile su piknice male zute,kao sto ti imas po celjusti.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi rekao da je do kemije kod pranja, i vjerojatno načina nanošenja (ugrijano sve i sl.)

I ja bih rekao da ne perem auto u 90% slucajeva sam... Bio je svega 4 puta u areni na pranju i jednom na bivsoj lokaciji partesa.... Ne znam... Eventualno taj Lidl da je preagresivan...ali kako god, da je toliko izrazeno, nema mi smisla...

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Agresivna kemija (nema veze iz Lidla ili Sonax, i dalje je agrsivno da ga j.), ugrijane kočnice, eventualno nešto lošije zaštićen materijal (tanji sloj boje ili što već) i to je ta dobitna kombinacija po meni...

 

 

Edit: kad dođeš na praonu, kad nanosiš kemiju za felge, odmah ili nakon pranja sa šamponom?

Edited by Renda
Link to comment
Share on other sites

Dobio sam pozitivan odgovor iz Tomića kojeg prenosim u cjelosti:

 

Poštovani,

 

Žao nam na Vašem iskazanom nezadovoljstvu.

 

Kočioni diskovi i kočiona klješta su čisti metal (kovano željezo) i samo su lagano „prešpricani“ zaštitnim slojem (jer se kočioni sustav zagrijava i do 300 – 500 stupnjeva) te bilo koja agresivna tekučina za pranje naplataka skida taj zaštitni sloj i metal navlači koroziju na sebe.

 

Nažalost to nije oblik garancije jer to nije nedostatak i ne utječe na sigurnost i na kvalitetu kočionog sustava (samo vizualni efekat).

 

No u svrhu Vašeg zadovoljstva i samog izgleda kočionog sustava naručili smo posebnu visokotemperaturnu cink boju iz BMW-a te ćemo demontirati komplet kočnice, očistiti ih, pocinčati i urediti da izgledaju kako treba i to sve o našem trošku!

 

Nakon odrade čišćenja i uređivanja kočionog sustava molio bih da koristite originalnu tekučinu za pranje naplataka kako ponovno nebi došlo do istoga problema!

 

Čim dobijemo boju na stanje skladišta nazvati čemo Vas i dogovoriti termin.

 

Boja bi mi trebala doći u toku sljedećeg tjedna.

 

Ukoliko imate bilo kakva druga pitanja stojim Vam na raspolaganju.

 

lp

 

 

...

Tomić & Co. d.O.o.

Hrvoje Bedeković

Voditelj postprodaje Zagreb

Folnegovićeva 12

10000 Zagreb

Tel: +38516301911

Fax: +38516301950

Mob: +385911630203

e-mail: hrvoje.bedekovic@tomic.hr

url: http://www.tomic.hr , http://www.bmw.hr , http://www.mini.com.hr

Link to comment
Share on other sites

Agresivna kemija (nema veze iz Lidla ili Sonax, i dalje je agrsivno da ga j.), ugrijane kočnice, eventualno nešto lošije zaštićen materijal (tanji sloj boje ili što već) i to je ta dobitna kombinacija po meni...

 

 

Edit: kad dođeš na praonu, kad nanosiš kemiju za felge, odmah ili nakon pranja sa šamponom?

 

Sredstvo se nanosi na suhe felge (barem mi se čini da tako piše na uputama)....

Koliko sam gledao druga klješta, sve imaju nekakvu "deblju" zaštitu, ove moje su fakat "gole"....

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...