Jump to content

Getriba 6 brzina ? ? ? ? ?


Recommended Posts

Dakle !

 

Trebam pomoc znalca ! :naughty:

 

Posto imam Astru GSi 2.0 16v zanima me dali se moze staviti na nju

 

getriba od 6 brzina i sta se sve mora mjenjati za to ako pase ?

 

Nesto sam bio nacuo da su je neki imali na takvom vozilu i da se auto posve

 

drukcije ponasa pa eto ja bi isto tako nesto kemijao ako se moze tako nesto

 

staviti,e da jos me zanima od cega se to stavlja,dali od Calibre turbo ili . . .

Link to comment
Share on other sites

da od cali turbo. getriba je f28.

 

pase na xe bez vecih problema. ima je mr g u lanosu

 

edit: mislim da je glupo to radit na obicnom xe-u jer je mjenjac skup ko sam vrag a i razlikuje se samo

po tome sto je dodana 6-a brzina

 

prijenosni omjeri samih brzina su identicni sa f20 koja je serijska na svim xe-ima samo sto su neke dolazile sa razlicitim diffom

Edited by Burnout
Link to comment
Share on other sites

Kao što Burnout kaže, oznaka getribe je F28, sa Calibre turbo.

 

Treba malo kemije za ju stavit na Astru, ali ništa posebno..

 

Ali slažem se s njim da nema nikakvog smisla staviti getribu od 400-500 eura na serijsku Astru, pošto s njom ne dobivaš apsolutno ništa osim malo veće težine

Link to comment
Share on other sites

E ježiga sada,bas sam mislio kako se nesto dobiva jer je to

 

ipak " 6 " brzina,sami omjer je drukciji no ako vi kazete da je to

 

tako onda je to tako,ja imam F20 getribu ali sa kracim difom i auto

 

fest ide (pitajte ŽAJU :naughty::naughty::D:D:P:P:P:P ) on ce vam to najbolje reci

 

Bas sam mislio da se nesto dobiva,ipak 6 gangi :blush:

Link to comment
Share on other sites

nebu ti to niš pomoglo, hrđi nemreš pobjeć ma kolko god da ti išla ta gljunta :D

 

šesta ti može bit od koristi ako ti u petoj auto lupa u blokadu na 160, pa ajd, da zagangaš jednu više i dobiješ još 30ak km/h

 

 

Onda se on nemora mjenjat getribu jer mu sad ne moze ic 160 u petoj, tako da....

Link to comment
Share on other sites

Onda se on nemora mjenjat getribu jer mu sad ne moze ic 160 u petoj, tako da....

 

da... sorry Richi... mislim, ako smo te uvrijedili... pitam... ne znam, ono moje smeće japansko je uredno vrtilo petu u blokadu... pa mi to pod normalno... doduše nisam razmišljao o 6. gangi jer je blokada tukla na 225... tako da...

:huh:

Link to comment
Share on other sites

za staviti F28 ti treba lamela od F28 (da paše na spojničku) i potokariti nosač semeringa (tu je inače bio reduktor za 4x4 pogon)

 

omjeri su ti

 

prva 3.57:1

druga 2.16:1

treća 1.45:1

četvrta 1.10:1

peta 0.89:1

šesta 0.74:1

rikverc 3.23:1

Final 3.72:1 (prednji), 3.70:1 (Zadnji)

 

F28 inače redovno trpi 700+Nm tako da je buletproof kao i većina Opel getriba...

 

radije uzmi najkraću F16CR i petu tučeš u blokadu na 200

Link to comment
Share on other sites

A pravi se javili....jebote!!!!

 

 

2 Mrdjo odmila :Ja imam 6 gangi, pa mi auto na 200kmh vrti se na 1800okretaja!

Jel bi mogo stavit 7mu da malo smanjim buku i potrosnju?

 

2 Darko aka MajklĐekson fan- Šta ti je blokada na 1800? Mogo sam si i mislit... :lol:Samo da je sporohodne koksare vozit... Molim, ovdje raspravljamo o automobilima, ne o traktorima... :happy:

Link to comment
Share on other sites

burnout ti je sve napisao. Sa 6-tom brzinom dobiti ćeš samo težu getribu, koja košta abnormlano, zapinje u drugu i treću, "jede" više momenta (veći gubitci) i auto će lošije ubrzavati. Ono što ćeš dobiti je da ćeš spustiti okretaje u 6-toj na autoputu, dakle veća ekonomičnost i da ćeš možda imati nešto veći top speed od sadašnje...

 

Ja sam imao F16CR na C20XE i sada F28 na C20LET u istom autu, tako da znam koje su razlike. A recimo F16CR koju sam imao i F28 imaju potpuno jednako dugačke prvih pet brzina.. Sada imam samo još dodanu šestu koja je odlična za autoput i laganu vožnju... 80km/h na 1800rpm.. :lol: Pa sve do 260km/h pri cca 6500rpm.. :)

Link to comment
Share on other sites

2 Darko aka MajklĐekson fan- Šta ti je blokada na 1800? Mogo sam si i mislit... :lol:Samo da je sporohodne koksare vozit... Molim, ovdje raspravljamo o automobilima, ne o traktorima... :happy:

 

toyota=trktor......slazem se s tobom

 

Opel = auto!!:P:P:P

Link to comment
Share on other sites

toyota=trktor......slazem se s tobom

 

Opel = auto!!:P:P:P

 

 

 

:notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:

 

 

Mrđo,fakat nemam rijeci na tvoje izjave ! :doh::doh::doh:

 

A ti Ljubičiću jedan,izdajico jedna roda OPELOVSKOG, ti se nemoj javljati nis ! :rofl::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...