Jump to content

audi a8 4.2 d3 Iskustva?


Recommended Posts

nudi mi se navedeni audi..

2003 godiste

 

sad mene zanima sto gledat..tj mane(da je bmw lako bi :) )

 

jucer sam prvi pogled na auto bacio..

ovjes je zracni(spustali smo ga dizali..to radi)ali dal moze imat skrivenu manu..sto gledat?

getriba je tiptronic? f1 saltanje ima..kakve su te getribe?

 

motor radi mirno i fino na leru..auto ima plin i navodno zbog plina izbaciva check engine (Cel)

Javlja neku gresku rucne kocnice..kaze tip da ce on to m8njat da ima dio..

 

kakav je quattro..dali ima mane..kako ga testirat ?

 

sad mene zanima sto su mane tog auta jos..sto mu gledat?

 

dali ima kakvih problema inace?

itd. vidim po forumu su se vozili i voze se..pa se valjda vise zna ☺

 

 

 

 

Edited by pacey
Link to comment
Share on other sites

Ni u ludilu.
Bježi što dalje. 
Ne govorim to za točno taj auto, već za taj model auta. 
Taj A8 D3 je teško govno.
Nema dana u firmi da ih nema po 5 komada. A svaki preko 500E ceh.
Odličan auto za potrošiti hrpu love, a ne dobiti ništa. 
A za ovaj konkretno - ni u ludilu 2 - em nema skoro ništa od dodatne opreme. Em nije redizaj, em je odurna unutrašnjost.

Kompresor zračnog ovjesa 500E
Zračni amontizer 700E
Vilice 800E
Farovi 500E
Radio/Navigacija 300E
Motorić ručne 200E
A sve je to ili otišlo ili bude jako uskoro. 
I još hrpa sitnica za izbijanje love. 
Bježi 3.

 

 

 

Ovakav sam ja odg dobio kad sam pitao Tihoga za taj auto.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mario84 said:

Ni u ludilu.
Bježi što dalje. 
Ne govorim to za točno taj auto, već za taj model auta. 
Taj A8 D3 je teško govno.
Nema dana u firmi da ih nema po 5 komada. A svaki preko 500E ceh.
Odličan auto za potrošiti hrpu love, a ne dobiti ništa. 
A za ovaj konkretno - ni u ludilu 2 - em nema skoro ništa od dodatne opreme. Em nije redizaj, em je odurna unutrašnjost.

Kompresor zračnog ovjesa 500E
Zračni amontizer 700E
Vilice 800E
Farovi 500E
Radio/Navigacija 300E
Motorić ručne 200E
A sve je to ili otišlo ili bude jako uskoro. 
I još hrpa sitnica za izbijanje love. 
Bježi 3.

 

 

 

Ovakav sam ja odg dobio kad sam pitao Tihoga za taj auto.

hvala hvala..

 

za ovaj konkretno sto ja gledam

 

navodno je izmjenjan ovjes(to bi pogledao kod meh)

 

motoric rucne..to je valjda taj problem sto ima..al kaze tip da ima taj dio i da ce stavit

navigacija radi..ovjes radi..

 

 

al bas toga trta me.. da se meni ne poveze par tih kvarova.

 

inace konkretno ovaj kojeg gledam ima po meni odlicnu opremu..al nema xenon :(

 

jel ti sto tihi pricao o pogonu..motoru..mjenjacu?

uglavnom stvari koje ga mogu zaustavit(koliko su ceste) 

nesto sam cuo i da pusti zrak da se on moze vozit da ga nece zaustavit ko npr mercedes

Link to comment
Share on other sites

Kompresor zracnog ovjesa je 200e novi ili 30e kit za reparaciju. Amortizer reparirani je 300e (ako ti sta bude amortizeru ja ti ga besplatno sredim, nije neka nauka). Motoric rucne - vjerovatno samo treba ponistiti gresku. Cel je sigurno zbog plina i tu nema pomoci. Motor je nepoderiv. Mjenjac ako nema cudnih zvukova i jakih trzaja u mjenjaju sve 5. Evo sada radim mali servis i ulja i filteri sa mojim rabatom ispadnu 705kn. Smijeh.
Jedino na sto posebno trebas obratiti paznju je taj zracni ovjes i nista drugo. I ako ti padne, zaboravi nastavak voznje jer bas padne na pod. Ok, moj je 2007.g. redizajn ali to je u pravilu to

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gmajna said:

Kompresor zracnog ovjesa je 200e novi ili 30e kit za reparaciju. Amortizer reparirani je 300e (ako ti sta bude amortizeru ja ti ga besplatno sredim, nije neka nauka). Motoric rucne - vjerovatno samo treba ponistiti gresku. Cel je sigurno zbog plina i tu nema pomoci. Motor je nepoderiv. Mjenjac ako nema cudnih zvukova i jakih trzaja u mjenjaju sve 5. Evo sada radim mali servis i ulja i filteri sa mojim rabatom ispadnu 705kn. Smijeh.
Jedino na sto posebno trebas obratiti paznju je taj zracni ovjes i nista drugo. I ako ti padne, zaboravi nastavak voznje jer bas padne na pod. Ok, moj je 2007.g. redizajn ali to je u pravilu to

znaci auto ni nema nekih problema..

 

eventualno sa zrakom..

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom nema. Moze te zapasti totalni krs ali ako odmah provjeris sto radi a sto ne u pravilu znas na cemu si. Kod svog sam 90% sam sve radio tako ako ti sto treba samo pitaj. Uostalom auto otpadi su ih prepuni i dijelovi su uglavnom na razini golfa 5. Recimo abs pumpu sam uzeo u bosni za 100tinjak eura itd. Moj je bio bas ekstremni primjerak zapustenog auta koji je bio ispod drveta sa odskrinutim vratima skoro godinu dana tako da sam se intimno upoznao sa autom

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom nema. Moze te zapasti totalni krs ali ako odmah provjeris sto radi a sto ne u pravilu znas na cemu si. Kod svog sam 90% sam sve radio tako ako ti sto treba samo pitaj. Uostalom auto otpadi su ih prepuni i dijelovi su uglavnom na razini golfa 5. Recimo abs pumpu sam uzeo u bosni za 100tinjak eura itd. Moj je bio bas ekstremni primjerak zapustenog auta koji je bio ispod drveta sa odskrinutim vratima skoro godinu dana tako da sam se intimno upoznao sa autom

Link to comment
Share on other sites

Just now, zivac said:

Evo ja bas neki dan mjenjao spaner i lanac na jednom i mogu rec da to bas nije jeftino. Spaner 5700, Lanac 750 u orginalu

 

jebem ti haha..ne radi cifre..

 

vec tip.meni kaze remen prominjen..reko nema on lanac..da nema..

 

a ja sam noob za audi..tako da se moram upoznat sa svim ?

Link to comment
Share on other sites

On 7/18/2017 at 8:16 PM, pacey said:

jebem ti haha..ne radi cifre..

 

vec tip.meni kaze remen prominjen..reko nema on lanac..da nema..

 

a ja sam noob za audi..tako da se moram upoznat sa svim ?

 

Promjenio je on remen ali ima jos i lanac + spaner koji pogoni usisnu bregastu. To se u pravili ne dira dok ne rikne

 

23 hours ago, gmajna said:

 


To bas u ovlastenom? Ja sam platio to + komplet veliki servis oko 4tkn...

 

 

Da cijena u audi centru

Ova tvoja cijena je sa dijelovima i rukama?

 

Na ovom sam vec dva puta mjenjao, a mislim da cu jos jednom. Prvi put je covjeku bilo puno pa je kupio nekakav kineski set koji je trajao 50km, sada drugi put sam stavio polovni koji se "malo" cuje

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jos sam u pregovorima..

 

uglavnom malo se raspitivam o doticnom autu i za sad je ok.

 

Vlasnik kaze da getriba zna nekad sitno trznit na saltanju 2-3..misljenje?

 

i zada na rucnoj je otisao jedan elektronski motoric..jel jeba to promjenit? moze lokalni mehanicar?

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pacey said:

Jos sam u pregovorima..

 

uglavnom malo se raspitivam o doticnom autu i za sad je ok.

 

Vlasnik kaze da getriba zna nekad sitno trznit na saltanju 2-3..misljenje?

 

i zada na rucnoj je otisao jedan elektronski motoric..jel jeba to promjenit? moze lokalni mehanicar?

 

 

 

 

Reparacija getribe je meni na Passatu bila 750€ ako se dobro sjecam. 

Na A8 moze bit samo vise od toga.

Mozda probat sa zamjenom ulja prvo

Link to comment
Share on other sites

Pitanje jel ulje i filter mijenjano u getribi, zna i to pomoc u satanju

Za mijenjanje motorica ima skoro pa vise posla preko laptopa nego fizicki. Treba preko dijagnostike otpustiti elektromotorice ful, i kad se slozi nazad drugi treba ga ponovno stegnut preko laptopa do plocica, da zna pozicije kada se aktivira elektronska rucna kocnica. Bas svaki lokalni mehanicar mislim da jos uvijek to ne radi, ali velika vecina bi trebala do sad


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Tomica93 said:

Pitanje jel ulje i filter mijenjano u getribi, zna i to pomoc u satanju

Za mijenjanje motorica ima skoro pa vise posla preko laptopa nego fizicki. Treba preko dijagnostike otpustiti elektromotorice ful, i kad se slozi nazad drugi treba ga ponovno stegnut preko laptopa do plocica, da zna pozicije kada se aktivira elektronska rucna kocnica. Bas svaki lokalni mehanicar mislim da jos uvijek to ne radi, ali velika vecina bi trebala do sad


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ulje je prominjeno..spominje nekih 12 14litara..i da je u originalu 400+kn litra..da je on uspio po 120ak kn nabaviti

 

i taj trzaj al da je to sitno...i.ne uvik..

al danas je to spomenuo...

.....

jel ima kakva preporuka u Zadru da taj auto tko pregleda

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, gmajna said:

Prvo treba napraviti adaptaciju mjenjaca pa ako ne pomogne onda ici s mjenjanjem ulja i filtera. Mene je ta igra dosla oko 3t kn ako se dobro sjecam. Mozda nesto malo manje

 

trazim nekoga tko vozi audie i tko je dobar u vcdsu..pa da pregleda auto kako treba..

 

ja nisam pobornik automatika.

citam da su tiptronic dobri mjenjaci(a to.je valjda taj u njemu sa f1)

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pacey said:

 

ulje je prominjeno..spominje nekih 12 14litara..i da je u originalu 400+kn litra..da je on uspio po 120ak kn nabaviti

 

i taj trzaj al da je to sitno...i.ne uvik..

al danas je to spomenuo...

.....

jel ima kakva preporuka u Zadru da taj auto tko pregleda

 

 

Nogu na kocnicu I onda Iz rikverca u drive I natrag par puta. Na taj rad ne bi smjelo bit nikakvih udaraca Iz getribe

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kegalj said:

 

 

Nogu na kocnicu I onda Iz rikverca u drive I natrag par puta. Na taj rad ne bi smjelo bit nikakvih udaraca Iz getribe

znaci saltat ga na mjestu..ako nema tu udaraca dok je pod kocnicom..dobar je pokazatelj :)

 

@gmajna ma brzina nije bitna :) samo pouzdanoat

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...