Jump to content

Auto do 350.000kn - best buy


Recommended Posts

Nemoj jeftinu skodu jer kad pocne buciti na autoputu i lupetati po losim cestama budes popi... Obicna octavia se uzasno vozi po zavojima, kodiaq sa el.postavkama ovjesa vec skroz pristojno ali i dalje ni blizu audija. Samo allroad posto je povisen isto treba dodati el.ovjes sigurno

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, BM0021 said:

Nemoj jeftinu skodu jer kad pocne buciti na autoputu i lupetati po losim cestama budes popi... Obicna octavia se uzasno vozi po zavojima, kodiaq sa el.postavkama ovjesa vec skroz pristojno ali i dalje ni blizu audija. Samo allroad posto je povisen isto treba dodati el.ovjes sigurno

 

sta ti lupetas ? 

frendovi imaju octaviu 1.6 tdi, nije neka oprema evo sad ce 4 godina i 150+ tkm, nema jebenog zvukica unutra i vozi se normalno ko i svaki drugi auto, pa nije to supercar da sa 250 ides u zavoj 

Link to comment
Share on other sites

 
Ovaj je bomba..i boja koju volim i oprema i sve.
 


eto, ako se moze uklopiti u financije, dilema rjesena... buduci da ces vjerojatno biti vise u autu nego u uredu, uzmi audi a rizik kradje i ostalog smanjis na prihvatljiv na druge nacine (gps, alarm, kasko i sl.)

kak stvari stoje, i ja cu dosta na kosovo (urosevac)...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Lovrek said:

 

 


eto, ako se moze uklopiti u financije, dilema rjesena... buduci da ces vjerojatno biti vise u autu nego u uredu, uzmi audi a rizik kradje i ostalog smanjis na prihvatljiv na druge nacine (gps, alarm, kasko i sl.)

kak stvari stoje, i ja cu dosta na kosovo (urosevac)...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

 

Kasko ide obavezno jer mora biti radi leasinga

 

Onda budemo tamo rakije drmali :D:D 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, robert said:

Odi probaj a4 i viditi ces kako je udoban....fora je sta se zaista odlicno vozi i mozes se voziti jebeno kroz zavoje

Skode nisam orobavao ali 300 k kn za skodu nedam

 

Idem tog bijelog vidjet u ponedjeljak..žao mi je jedino kaj nema virtual cockpit..to imam na TT-u i super je stvar

 

 

Ovaj nije loš uopće

 

 

http://www.auto-klik.net/listings/audi-a4-avant-20-tdi-s-tronic-sport-s-line/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odi probaj a4 i viditi ces kako je udoban....fora je sta se zaista odlicno vozi i mozes se voziti jebeno kroz zavoje
Skode nisam orobavao ali 300 k kn za skodu nedam
Ma kaj ti znas? Trebao si octaviu 1.6 uzeti i voziti se u jednakom autu.
 
sta ti lupetas ? 
frendovi imaju octaviu 1.6 tdi, nije neka oprema evo sad ce 4 godina i 150+ tkm, nema jebenog zvukica unutra i vozi se normalno ko i svaki drugi auto, pa nije to supercar da sa 250 ides u zavoj 
Ajd se odi vozi par sati po autoputu u toj octaviji ili je stisni po magistrali malo pa vidi kak je to savrsen auto, ma ko s klasa u najmanju ruku.
Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa Octaviom 2016 2.0tdi napravio 3k km u 5 dana i moram reci da se auto super vozi bez ikakvih zvukova ili problema po zavojima. 

S druge strane, nisam istu kilometrazu napravio u A4 pa ne mogu usporedjivati.

 

Ali iz svega ovoga Tuco, dok ne probas osobno, tesko da ce ti ovaj thread dati ikakve informacije osim nekih smjernica sa podacima iz konfiguratora. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, niknejm said:

Ja sam sa Octaviom 2016 2.0tdi napravio 3k km u 5 dana i moram reci da se auto super vozi bez ikakvih zvukova ili problema po zavojima. 

S druge strane, nisam istu kilometrazu napravio u A4 pa ne mogu usporedjivati.

 

Ali iz svega ovoga Tuco, dok ne probas osobno, tesko da ce ti ovaj thread dati ikakve informacije osim nekih smjernica sa podacima iz konfiguratora. 

 

 

Ma theread sam napravio da možda netko spomene auto na koji sam ja zaboravio, čisto da vidim koje su mi opcije.

 

 

Octaviu karavan (2014)  sam vozio cca 2-3000km.načelno nije loš auto ali Audi je u segmentu udobnosti i bolje kvalitete izrade tu iznad u svakom slučaju.

Link to comment
Share on other sites

Nista ne fali octaviji za lovu koju kosta, stovise nudi pun k za tu lovu ali usporediti je s novim a4 je smjesno. Ima ona opremu i mjesta u izobilju ali izolacija i materijali na dodir sto ti uz toliko km godisnje postane itekako bitno... I Passat b8 je miljama ispod a4 po ugodi u voznji a ne octavia. A s napucavanjem opreme i pogona do 300t kn ne dobijes nista izolacije.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

 

Audi se meni sviđa jer mi se sviđa taj allroad koncept pa nisam objektivan zato pitam tu gdje mislim dobit objektivnija mišljenja.   +imam dva psa s kojima sam često u šumi pa mi je još privlačniji   Škoda je bomba ali nisam ljubitelj Škode pa me to malo odbija..idem pogledat uživo drugi tjedan pa budem pametniji valjda

 

 

 

 

 Evo ti moj view jer 6 godina pokrivam jos malo vecu regiju (al to letim avionom) i imam dva psa koja idu gdje god i ja osim na posao (a i to nekad) i imao sam priliku probati puno auta takve namjene - posao i psi.  

Iako je audi overpriced skoda sa time da imas dva aktivna psa mislim da dobro gledas sa allroadom. Nova Insignia ti nije los auto karavan 8spd automatic, 180ks dizel ide jako jako dobro i nova je skoro 200kg laksa od stare. Iako je opel po mom iskustvu sa 110k sa insigniom taj auto guta kilometre kao mnogi puno skuplji. Isporuke krecu u 10om mjesecu za taj combo. 318d karavan u hr zaboravi i nije bas velik auto.

Pogledaj c220dT 9g tronic koji imas sada edition1 za 311k i na to trebas dodati 10k za avantgarde eksterijer sa kojim stize i 17" (u edition 1 imas vec jacu klimu i LED, one fore s automatskim parkiranjem) i nesto malo za carplay/android auto da imas navi. To je meni recimo odlican auto. Ne znam da li je radarski tempomat u E1 ili obican, ali za puno km bi volio imati radarski tempomat.

 

Ne znam cemu fama oko tog superba i octavie opcenito. To nisu jeftini auti kod nas (za razliku od .de ili .at). Superb karavan mi brutalno izgleda ali kada sam ga probao nije me impresionirao. Pasaat nakrcan opremom je isto ok, ali to je vec 330+ k kn i imas onaj stari 6spg dsg (i stize redizajn ove godine na auto salon, slijedece u prodaju). Octaviu RS vozim svaki dan i auto je fora, ali za putovanja nije ni do koljena staroj insigniji (osim u ubrzanju). RS karavan dsg je idealan "budjet" fora auto za obitelj/pse ali ono voznja na posao i tu i tamo na put. Ne bi s njom radio 1000km dnevno plus radio bar 6-7 sat isti dan kao sto sam s insigniom redovito.

 

Passat (kao i octavia rs) su dobri auti ako zelis malo biti "ispod radara" i to ti je bitno oko posla. Ono siva skoda ili passat (ili insignia) nikome nece zapeti za oko kao audi/bmw/merc. To je ponekad zgodno, a opet lijepo je sjediti u premium autu (sto ni vw ni skoda ni opel nisu). Recimo za non-manager role nije lose biti ispod radara (sales, konzultanti, product eksperti), rang iznad svakako treba probati nesto iz premium segmenta.

E da - uzmi svakako automatic i radarski tempomat. To su stvari koje za poslovne km vrijede para.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Tuco said:

 

 

Ma theread sam napravio da možda netko spomene auto na koji sam ja zaboravio, čisto da vidim koje su mi opcije.

 

 

Octaviu karavan (2014)  sam vozio cca 2-3000km.načelno nije loš auto ali Audi je u segmentu udobnosti i bolje kvalitete izrade tu iznad u svakom slučaju.

Jesi Volvo V60 Cross Country uzimao u obzir? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BM0021 said:

Tak neku dilemu sam ja imao, ali zakljucio da mi sljedece 2,3 god ne treba toliki auto i da cu rade bolji a4 za istu lovu. Cim klinac bude veci trebati ce jer realno u a4 iza nitko ne stane komforno.

A kako idu kolica i ostalo u a4?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, TomiTraktor said:

 

 

 

 

 

 

 

 Evo ti moj view jer pokrivam jos malo vecu regiju (al to letim avionom) i imam dva psa koja idu gdje god i ja osim na posao (a i to nekad) i imao sam priliku probati puno auta takve namjene - posao i psi. 

 

Iako je audi overpriced skoda sa time da imas dva aktivna psa mislim da dobro gledas sa allroadom. Nova Insignia ti nije los auto karavan 8spd automatic, 180ks dizel ide jako jako dobro i nova je skoro 200kg laksa od stare. Iako je opel po mom iskustvu sa 110k sa insigniom taj auto guta kilometre kao mnogi puno skuplji. Isporuke krecu u 10om mjesecu za taj combo. 318d karavan u hr zaboravi i nije bas velik auto.

Pogledaj c220dT 9g tronic koji imas sada edition1 za 311k i na to trebas dodati 10k za avantgarde eksterijer sa kojim stize i 17" (u edition 1 imas vec jacu klimu i LED, one fore s automatskim parkiranjem) i nesto malo za carplay/android auto da imas navi. To je meni recimo odlican auto. Ne znam da li je radarski tempomat u E1 ili obican, ali za puno km bi volio imati radarski tempomat.

 

Ne znam cemu fama oko tog superba i octavie opcenito. To nisu jeftini auti kod nas (za razliku od .de ili .at). Superb karavan mi brutalno izgleda ali kada sam ga probao nije me impresionirao. Pasaat nakrcan opremom je isto ok, ali to je vec 330+ k kn i imas onaj stari 6spg dsg (i stize redizajn ove godine na auto salon, slijedece u prodaju). Octaviu RS vozim svaki dan i auto je fora, ali za putovanja nije ni do koljena staroj insigniji (osim u ubrzanju). RS karavan dsg je idealan "budjet" fora auto za obitelj/pse ali ono voznja na posao i tu i tamo na put. Ne bi s njom radio 1000km dnevno plus radio bar 6-7 sat isti dan kao sto sam s insigniom redovito.

 

Passat (kao i octavia rs) su dobri auti ako zelis malo biti "ispod radara" i to ti je bitno oko posla. Ono siva skoda ili passat (ili insignia) nikome nece zapeti za oko kao audi/bmw/merc. To je ponekad zgodno, a opet lijepo je sjediti u premium autu (sto ni vw ni skoda ni opel nisu). Recimo za non-manager role nije lose biti ispod radara (sales, konzultanti, product eksperti), rang iznad svakako treba probati nesto iz premium segmenta.

E da - uzmi svakako automatic i radarski tempomat. To su stvari koje za poslovne km vrijede para.

 

 

 

 

 

 

 

 

E ovo sam čekao,  kvalitetan post ;) 

 

Nisam naveo sve zemlje..imam i Maltu i Cipar na rasporedu samo nisu bitni u priči s autom jer se leti..iako mislim da ću i Albaniju i Kosovo letit čisto iz sigurnosnih razloga.

 

Insigniu nisam uopće gledao pa ću ju uvrstiti u raspored..iako ponavljam najveći problem je taj kaj meni auto treba početkom 10-og mjeseca a ako ga sutra naručim nekako ne vjerujem da bude isporučen do početka 10 pa sam osuđen na nešto s lagera ili da uzmem za početak nešto bezveze..do 100.000 pa si naručim nešto konkretnije i pričekam.

 

 

 

26 minutes ago, Rockatansky said:

Jesi Volvo V60 Cross Country uzimao u obzir? 

 

 

Jesam, frend radi u Volvu pa sam mu dao zadatak da me iznenadi sa nemoralnom ponudom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni nemas kaj ici autom u sofiu jer je to preveliki gubitak vremena pogotovo ako ides sam.

Gle ocito imamo iste potrebe (samo na moje za dva mjeseca stize i dijete) tako da javi se na pm pa mozemo raspraviti. U zadnjih par godina zbog cudnog spleta okolnosti zaista sam dobro pogledao sve aute koji se nude.

 

Timeline neka ti ne bude problem, ako uzimas preko nekog fleeta mozes dogovoriti zamjenski dok ti ne stigne mjesec dva. Znaci rate krenu za auto koji si narucio, ali vozis nesto iz poola.

 

 

Sjetio sam se jos jedne stvari koja vrijedi para za auto za zaraditi placu - termo sofersajba. Brutalna je razlika iz prve ruke jer kad mi je pukla na insigniji stavili su mi obicnu i iako klima drzi temp sunce te bas ubija. Sva sreca i tu je kamencic sredio pa sam dobio oem termo sajbu nazad u roku dva mjeseca.

 

RS mi to nema i bas osjetis kada je sunce da te przi iako je u autu rashladjeno. To te dosta umori.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ima dosta toga tipa akusticno izolacijska stakla, termo prednja itd na sta vecinom ne obracas paznju dok ne probas. Pa meni je x5 ko traktor drndavi kad sjednem u njega sad. Ali za ovakve terene ja bi prvenstveno suv gledao, kodiaq prvi. U Albaniji pod normalno autoput pa nestane asfalta bez upozorenja, makedonija slicno. Rupe koje slome felgu garantirano itd, bez /60 ili deblje gume ja nebi tamo ucestalo isao.

 

Kodiaq kad sam vozio ozbiljno sam se zapitao sta mi vise od auta treba a taj je bio 270t kn.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BM0021 said:

Vise nismo u toj fazi pa ne znam. A islo bi ko i u cc, gepek je super, nije tak dugacak ali je visi nego u cc pa 4 kofera na bok stanu jedan kraj drugog po sirini

 

 

 

Meni u c klasu ne mogu stat 4 normalna kofera ni pod razno, a nije mi se gepek kod a4 činio mnogo većim. Preletio sam po teh. podacima, ne pišu dimenzije ili ih nisam našao, ali nekakav prosječan/standardan check-in kofer je dimenzija cca. 75*55*30. Eventualno je hand luggage ispod 30cm, ali normalan kofer teško, prije će bit 35. U c klasi je gepek širok oko 95cm, 4 kofera x30cm bi bilo 120cm. Najčešće nije ni dovoljno visok, ovisi o koferu, moji su svi 120+ litara pa ne stanu. 4 vrata i dijete ne idu zajedno tj. 4 vrata su overall zajeb. 

Link to comment
Share on other sites

Meni sad bas sve stane, dok smo nosili kolica Tiguan je bio vrh jer sam trpao do krova ali sad pa dok mali ne naraste ovo je potpuno dovoljno, s tim da ja uzimam hrpu stvari na put. C klasu neki dan kod Jensa gledao, vizualno gepek izgleda poprilicno manje jer je sve nesto zaobljeno. A4 po litrama ima manje od cc ali mi stane vise zbog visine. Tamo je bio dugacak ali nizak pa nisi mogao kofere na bok ni slucajno.

 

Sad su mi bas iza 3 velika kofera, 1 rucna, torba sa rucnicima i svim za kupanje za nas 3, torba s igrackama i 2 ruksaka s laptopima. Biciklic je morao iza mene na pod i to je to, za nas 3 za 3 tjedna sve stane bez da mora po sicevima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam bas u trzistu niti u cijenama, ali kako to da nigdje nije spomenut passat alltrack?

Cijena, raspolozivost ili nesto drugo?

 

U principu auto koji bi se smjestio izmedju ovih koji naginju Allroadu I ovih koji naginju Superbu

 

A i sjecam se da si gledao passata ranije. 

 

Takodjer sto Tomi govori za insigniu I ona dolazi u necem slicnom alltrack varijanti pa da mozes I po bregima malo

 

Volkswagen-Passat-Alltrack-Wolfsburg-Edi

 

Vauxhall-Insignia-Country-Tourer-2017-89

 

https://m.mobile.de/auto-inserat/volkswagen-passat-alltrack-tdi-2-0-dsg-navi-pano-ahk-led-verden/227117779.html?ref=topOfPage&top=1%3A3

Edited by Kegalj
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...