Jump to content

Fiat Ducato mjenjac


Recommended Posts

Buy fiat they said, it will be fun they said.. :D

 

20180116_121942.jpg

 

Lani sam uzeo sjeverno americku verziju fiat ducata za poslovne potrebe (Ram Promaster), sa 3.0 JTD fiat motorom i comfort matic manualnim automatiziranim mjenjacem, ovdje naziva M40

 

Taman izasao iz garancije kad sam ga uzeo, 105tis km. Provjerena servisna i sve se poklapalo. U garanciji odradjene neke stvari, a medju njima i clutch actuator, slave cylinder i komplet kvacila.  (na nekih 60tis km)

 

Sad u subotu (na 126tis km) mi je otisao u limp mode i upalila se etc lampica( el klapna gasa), lampica mjenjaca i check engine lampica. Kombi je bio u voznom stanju ali jako inertan, logicno. Uspio sam se oteglit do ovlastenog servisa gdje vise nije htio ubacivati u brzinu.

 

U ponedjeljak  su napravili adaptaciju klapne, obrisali greske, updateali proxi(?) i jos neke parametre i obavili test voznju od 90km i sve je bilo ok. Odvezao sam kombi doma i na putu doma isto sve ok. 

Danas, utorak, na putu u skladiste osjetim da mjenjac cudno radi, sa lagom. Parkirao i ponovno se vratile sve lampice kao i u subotu. Kombi je na slepi otisao ponovno u servis a ja dok cekam da mi jave koliko nula ce me popravak kostati guglam i razmisljam posto je ovo novi model na ovom trzistu a pogotovo ovaj jtd(limitiran samo na 2014 i 2015) da bi doma moglo biti vise informacija jer je isti kombi i njegove varijacije vise na cestama a samim time i u radionama

 

Za sve fiat znance,

 

- ima li kakve alternative ovom robotiziranom manualcu, neki obican automatik ili manualac da se moze sve swapat i kodirat i da to radi kako spada

 

- ima li kakav kit za reparaciju da se sve to rijesi jednom kako spada, da ne moram isto raditi za 50 60 tis km opet

 

 

 

 

 

 

Edited by SlaX
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...