Jump to content

VW TDI - pitanje u vezi ulja


Recommended Posts

Ovak...

 

VW TDI agregat iz '97 godine.

 

Propisano mu je ulje 505.00, gradacije 5w40 ( full sintetika )

 

Citajuci malo po TDI CLUB-u tamo također zastupaju full sinteticko ulje jer je tako propisano i za ameriku iako su za europu neke sitnice drukcije al sve se vrti oko istog.

 

Covjek gdje sam kupovao novu turbinu mi je rekao da obavezno tocim full sintetiku iz razloga sto je to ulje puno kvalitetnije i bolje ce biti za turbinu da imam to nego neko za kombajne 15w30 ( sto je logicno )

 

 

E sad moja dilema je sljedeca:

 

Od dosta ljudi sam cuo da je najbolje koristiti polusintetiku 10w40 s naglaskom ako je stari auto. Iz razloga sto je sve u tom autu olfo razlokano, ima lufta, ovo ono i onda kao gusce ulje bolje sve to podmaze i ajmorec nedopusta toliko daljnje habanje kao recimo rjeđe 5w ulje.

 

Koliko ima istine u tome i da li bih se trebao drzati sljepo onog sto pripisuje tvornica ili razmisliti o ovoj 10w varijanti??

 

Imao sam i jedno i drugo ulje i moram priznat ako me sjecanje sluzi da mi je full sintetike potrosio vise od izmjene do izmjene nego ove polusintetike.

 

to je na 10 000km nekih 7-8 deci

Link to comment
Share on other sites

koliko ja ztanm 505.00 su i ulja 10w-40 i to i stari i buraz toce u tedije

 

Jesu, u pravu si ali po knjizici pise 5w40 ...

 

Zbog toga sam to naveo kao usporedbu jer i jedno i drugo udovoljavaju po normi ali gradacija je druga.

 

Mene vise zanima ono dolje sto sam naveo..drzi li to vodu ili ne a opet me kopka ono sto mi je rekao covjek da je za turbinu najbolje full synt

Link to comment
Share on other sites

505.00 je ono sti treba

 

gradacija ovisi o tome u kojem temšperaturnom rasponu ces koristiti motor...

 

po meni za tako star motor sa toliko puno km 10w-40 i vozi

 

ovo je meni bio rekao majstor kad je stari ima četvorku TDI 150 ks..

 

da kad pređe već 100k km da ne treba točit full sintetik..:)

 

znači 10w-40 i nemas problema..;)

Edited by Luky
Link to comment
Share on other sites

ovo je meni bio rekao majstor kad je stari ima četvorku TDI 150 ks..

 

da kad pređe već 100k km da ne treba točit full sintetik..:)

 

znači 10w-40 i nemas problema..;)

 

Kod PD motora se izričito naglašava koristenje 5w40 full snyt ulja e sad...

 

 

Ocito da svi zastupaju sto stariji auto to gusce ulje..ocito iz onog gore navedenog razloga kojeg sam spomenuo.

Link to comment
Share on other sites

Kod PD motora se izričito naglašava koristenje 5w40 full snyt ulja e sad...

 

 

Ocito da svi zastupaju sto stariji auto to gusce ulje..ocito iz onog gore navedenog razloga kojeg sam spomenuo.

 

kod moge je bilo 505.01 10w-40.. i dobro jeradilo to..;) vjerojatno je zbog tog sto si rekao..;)

Link to comment
Share on other sites

Kod PD motora se izričito naglašava koristenje 5w40 full snyt ulja e sad...

 

 

razlika je sto tvoj NIJE PD adgregat i što to govore za nove aute, a tvoj tdi ima vec poprilicno km

 

- mozemo mi do sutra - oba ulja ce raditi jednako, a 10W kosta 2x manje - matematiku znas

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...