Jump to content

servo procurio


Recommended Posts

imam problem sa servo upravljacem na omegi B.

 

naime, nedavno mi se desilo da je pao nivo tekucine u servu, i ona je 'prokuhala' (izlazio je dim iz puža, a tekučina je bila svjetlo roza boje i puna mjehuriča)., i curila iz puža.

 

nasuo sam unutra ininog ulja za prenosnike (B2), i sve se cinilo ok, al neki dan je pocelo dosta curit iz puža (curi iz samog puža, ispod onog velikog vijka s doljnje strane), i sad je pao nivo i opet je prokuhalo?

 

jesam mozda nasuo krivo ulje? jer u manualu pise da treba dextron II ili jednakovrijedno.

 

jel bi sta pomoglo da naspem unutra neko gusto ulje?

Link to comment
Share on other sites

eno piša na sve strane...i onda curi po vreloj ispušnoj,pa se dimi sve van ispod haube i blatobrana LOL...

 

nist, bit ce red sredit, al neam sad vremena ni para za to. rekao mi majstor da se to ne moze popravit (odnosno moze, al u ZFu u ZG), nego da mjenjam puž.

 

dok ne nabavim drugi, jel mogu ispusti ulje iz serva, o vozit bez njega? ne mogu skinit remen, jer imam mikroremen koji pogoni alternator, servo, klimu i pumpu serva...

 

ako ispustim ulje, jel moze stradat pumpa ili nesta?

Link to comment
Share on other sites

ako ispustim ulje, jel moze stradat pumpa ili nesta?

 

Naravno da može... neće se podmazivati...

 

meni malo curi na letvi volana i jučer nešto zuji kada motam volan, kao da netko nešto pili... na kraju skužim da mi fali ulja za servo u posudi... danas kupio 1l - ATF 33kn na Rox benzinskoj... Natočio i gas...

 

PS

Pijeni se jer ulazi zrak u sistem...

Link to comment
Share on other sites

moze i zujat ce ti u usima, nemoj to. ak nemozes odspojit (stavit kraci remen), idi popravljaj.

 

ako je krivo ulje, moguce je da je nagrizlo gumice koje su sad propustile, ali sumnjam, bit ce prije da je jednostavno losa kvaliteta.

 

skidaj pumpu i nosi u Vep Hidrauliku ili negdje na reparaciju.

Link to comment
Share on other sites

ma i meni na meganu kapa ispod auta

na letvi gumice pustaju...reparacija cca 1000kuna..nova oko 4000kn...malo sam nadolio....ATF ulja al 60-tak kuna platio....crnicu nesreco kaj si to stavio....

al dobro opel je to...svasta trpi :-)

Link to comment
Share on other sites

nije problem u pumpi, nego u pužu (omega nema letvu nego puž).

na njemu curi van.

ne mogu sad popravljat,mogu u najboljem slucaju stalno nadosipat ulje.al onda curi ne sve strane, i ostaj fleke pod autom:doh:

 

sta bi bilo pumpi kad bi je vozio bez ulja?

Link to comment
Share on other sites

sjebat ce se. pumpa ima u sebi zupcanike koji su u dosjedu s mjedenim stjenkama, kad pumpa nema ulja, ne podmazuje se i te stjenke se istrose, poslije natocis ulje i jednostavno pumpa vise neradi jer ne brtvi, to je u slucaju da zupcanici ili kuciste ne puknu ili zastekaju. prakticki isto ko da motor ostavis da radi bez ulja.

 

Ali probaj istocit ulje iz pumpe i upalit auto, mislim da ce ti zvuk koji proizvodi bit dovoljan da odustanes od te ideje.

 

edit: da i naravno ako zasteka, ne iskljucuje ni mogucnost da preskoci remen i napravi veliku stetu motoru, samo sto ti na opelu mislim imas sistem da klackalice puknu i spase ostatak, ali opet nije neko iskustvo koje zelis proc.

Edited by Gear
Link to comment
Share on other sites

ok...rjesavat cemo to kako god...

 

tko popravlja puževe?

ili da mjenjam s drugim polovnim?

 

edit: mislim da ne bi remen preskocio, jer nije na zupcastom, nego mikro-remenu...vec mi se desilo, zablokirao zatezac mikroremena->remen poceo klizat preko njega, i na kraju se raspao...

 

a ovo s ventilima,klackalicama, to je kada zupcasti pukne, tj zablokira napinjac od zupcastog...onda sta god da bude, motor izvadis van i bacis ga...

Edited by Bojan
Link to comment
Share on other sites

znam da je na klinastom, ali ako je dovoljno jako stegnut, moze potegnut i zupcasti iako su sanse male.

 

Opel ima sistem da kad klip udari u ventil, izbaci klackalicu. stavis poslije nove klackalice i vozis dalje.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...