Jump to content

detaljno ciscenje i odrzavanje


Recommended Posts

Par pitanjca informativnog tipa,savjeti i preporuke..

 

U posljednje vrijeme krenuo sam u malo detaljnije ciscenje i odrzavanje auta, pod time mislim ciscenje,voskanje,kupio sam par sredstava za odmascivanje felgi,za bolji sjaj guma,plastika,sa nekima bas i nisam najbolje zadovoljan,pa me zanimaju vasa iskustva..

 

S obzirom da sam novi u ovome,zanima me općenito koja sredstva koristite,za vanjsko čišćenje i zaštitu laka,unutarnje čišćenje,sjaj plastika, guma, koje od njih najdulje zadržavaju sjaj...

Kako rjesavate takozvane holograme,tj. male sitne riseve koji nastaju brisanjem krpom ili kožom,koji se primjećuju na suncu,općenito na tamnijim i crnim bojama? Kako zastititi lak od toga?

koji su se prema nekim vašim iskustvima pokazali kao najbolji proizvođači autokozmetike u odnosu na cijenu.. Razmisljam kupiti neki set za odrzavanje pa da se bas ne zaletim sa kupnjom krivih proizvoda..

Ne znam koliko vas je sa foruma freak za ovakve stvari i koliko vas uopce mari za bolesno detaljiziranje i čišćenje,ali u svakom slučaju

svaki vas komentar,iskustvo i savjet,od najobičnijeg i najjednostavnijeg pranja i čišćenja,pa do kompletne detaljizacije je dobrodosao..

Link to comment
Share on other sites

..ja koristim Meguiars proizvode, poliram auto svakih 6-8 mjeseci i stavljan dva sloja sintetičkog voska Meguiars NXT 2, i jedana sloj prirodnog voska, ili Rubish boys ili Sonax premium carnuba wax, sve kupujem preko ebay-a ili http://www.carnaubawaxshop.co.uk/ i http://www.elitecarcare.co.uk/index.php

..za neko normalno pranje ti treba prvo dobar degreser, po mogućnosti da nema kiselina jakih u sebi, jer onda si bezveze stavljo vosak, to je za mušice, felge i donji dio auta, pa isprati, pa šamponiranje, pa isprati, pa neki brzi vosak poslije pranja tipa eagle one, wax as you dry...za brisanje koristiti po meni naj krpu ikad http://www.carnaubawaxshop.co.uk/shop/viewproduct.php?product_id=128&return=dmlldz1jYXRlZ29yeSZjYXRlZ29yeV9pZD0zJnNvcnRieT0=...pa stakla riješiš i gume namažeš.sa eagle one max gloss, ima u bauhausu karnister, njbolja stvar za gumu i plastiku.....za svakodnevna održavanja koristiš neki od quick detailera i finu microfibru da ne grebeš lak

..iterijer je priča za sebe..btw. ovo pranje gore ne bi trebalo trajati duže od sat i pol, ako redovno održavaš auto...

..inače jako dobrih savijeta i slika imaš na http://www.detailingworld.co.uk/forum/forumdisplay.php?f=15&order=desc, pa si pogledaj kako to rade profesionalci koji žive od toga....inače miniwash je obavezan i poliranje daj nekom tko to zna, Bobi ili kao ja u Blackpearl...a ovo sve drugo možeš sam, nadam se da sam ti pomogo..

Link to comment
Share on other sites

wow...svaka cast na detaljnom opisu..

nisam znao za ovaj forum..ima faakat korisnih stvari, za meguiars sam vec cuo da je jedan od boljih proizvođača..

morat cu se bacit onda u detaljno ciscenje sto prije,jer u usporedbi sa ovim autima sa foruma,mogu se posramiti sa stanjem svojeg.. :D

Link to comment
Share on other sites

..evo meni su sada pragovi na premodeliranju, pa auto stoji na klocnama, ispoliro sam i izvosko felge, i očistio klješta koja su btw. plastificirana, sutra ću pofarbati glavčinu diska, pohrđala je od soli po zimi...gle, ako imaš volje i daš si truda možeš guštati u tim malim radovima na autu...:)

Link to comment
Share on other sites

vidim da ti to radis stvarno sa velikim guštom.. ja vozim trenutno golfa dvojku,mozda si ju vidio pod nasim autima na forumu,s obzirom da je stariji auto,imat cu podosta guštanja,jer prateći postupak detaljiziranja na detailing forumu,stvarno imam posla za cijelo proljece.. :D

imaš neki prijedlog za odmaščivanje motora i pranje motora?

Link to comment
Share on other sites

..nisam probao, ali znam da postoje sredstva za to, mislim da ti je čak lakše polirati stakla od laka, naravno ne smiješ imati nikakvu foliju na njima..znam jednog lika, ima grand cherokee, star 4 godine, nedavno je dao polirati stakla i jako je zadovoljan učinjenim...a šta te na staklima muči, sitne ogrebotine? Mislim nemoj čuda očekivati od toga, ako imaš piknjice od kamenčića, teško da će ti poliranje pomoći..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...