Jump to content

Bridgestone Potenza RE050 - buka!


Recommended Posts

riječ je o potenza RE050 17-icama...guma bolesno dobro drži no toliko je glasna,kao gume od tatre ili nekog kamaza...pogotovo do 50km/h

prvo sam pomislio da su sva četiri ležaja otišla...odjednom

da li je još netko imao slična iskustva?

Link to comment
Share on other sites

dali je 050 ili 050A?i koja dimenzija...prvi put da čujem za tako nešto da se netko žali na Bridgestonke...ako ti treba dam ti broj od tehničkog menađera od strane Bridgestonea koji reklamacije rješava pa da ti pogleda to?Ili da ipak nije nešto drugo?

Link to comment
Share on other sites

Bučna, je istina, i s vremenom je sve bučnija...RE050 i RE040 imaju izrazito tvrde bočnice, toliko tvrde da neki vulkanizeri ne mogu ni skinut gume s felgi...zauzvrat se ne pigaju u zavoju i nude hebeno ležanje...sve ima svoje pluseve i minuseve...minus je ta buka jer jednostavno tak tvrda guma nemre bit tiha, a i jako, jako teška je ta guma...recimo 205/45/17 Potenza ima 10 kg, 225/40/18 ima prek 11 kg...neke konkurenzske gume su i po 2 kg lakše u istoj dimenziji...tak da npr. ono kaj dobiješ na smanjenju mase kotača kad kupiš Ultraleggeru ustvari popljugaš kad na tu felgu navučeš Potenzu....

Link to comment
Share on other sites

Evo ja na golfu imam trenutacno RE 050A a prije sam imo RE 050 - i jedna i druga dimezije 225/45/17.

Pumpam ih na 2.5 bara i guma je bucna recimo ko i zimska guma koju imam - Goodyear ultragrip- istih dimenzija 225//45/17

al nije to sad neznam kakva buka da bi se trebao zabrinut.

Sto se tice drzanja i odziva na volan tj.trzaje,bolesno nesto.:notworthy:

To kaj je teska bas me brige.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...