Jump to content

Servis Brne u Solinu. Iskustva?


Xedos

Recommended Posts

Potaknut velikom potrosnjom goriva koja se krece oko 15+L /100km gradske lagane voznje te i preko 18L ukoliko se papucica gasa cesce stisne odlucio sam napraviti kompletnu diagnostiku elektronike, Lambda sondi te kompresije motora da utvrdim tocno stanje mog automobila.

S obzirom na potrosnju goriva sve mi upucuje na dotrajale lambda sonde koje u ovih 160 000km nisu ni jednom mjenjane.

 

Na savjet mnogih iz Splita otisao sam u Servis "Brne" (u Solinu nasuprot coca colinog skladisa) gdje mi je gosp. Brne rekao da je vjerojatno do Lambda sondi jer da moj 2.0 V6 motor ne bi trebao trositi iznad 13L po gradu.

Kolege iz Zagreba koji imaju isti automobil s istim motorom uvjeravaju me kako njihove masine trose izmedju 10-12L gradske voznje po Zagrebu (sto mi je malo nevjerojatno za V6 motor) ali eto, nisam sam pametan pa sam odlucio napravit diagnostiku da se utvrdi pravo stanje stvari...

 

Gosp. Brne kaze ukoliko bude potrebno mjenjati lambda sonde (2kom) da mi preporuca univerzalne Bosh koje on ugradjuje za 550kn. Mislim da je to povoljno???

Ima li itko od vas kakvih iskustava s doticnim servisom?

Ukoliko itko ima bilo kakav savjet rado cu ga razmotriti...

 

Unaprijed se zahvaljujem

Link to comment
Share on other sites

Evo bio sam do gosp. Brne jucer i rekao je da bi on prije svega napravio Eko test... Stavio je onu sondu u ispuh i udri po gasu...

Na opce cudjenje svi parametri ukljucujuci i lambda sondu, bili su apsolutno savrseni... Kaze covjek "ko da je tek iz tvornice izasao"...

E sad u cemu je problem?

Sumnjamo na sprice ili na zastopanu usisnu granu...

Ovaj moj motor ima EGR ventil a usisna i sprice nisu cisceni otkako je auto kupljeno. Kada sam mjenjao filter zraka bacio sam oko u usisnu, a cadje ima ko u prici... Samo na vetilu za protok zraka bilo je pola centimetra masnih naslaga...

Inace gosp. Brne mi nije htio nista naplatiti iako je izgubio dobrih sat vremena na testiranju, te me je na kraju savjetovao da bi mozda bilo dobro ocistiti sprice (600kn) i usisnu (600kn).

Pitao sam ga hocemo li mjerit kompresiju, on kaze da nema potrebe da bacam novce na mjerenje jer da motor radi ko sat i da nesto nije u redu s kompresijom da bi se to vec pokazalo.

 

Sve u svemu svaka cast covjeku na ljubaznosti i profesionalnosti...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...