Jump to content

Problem sa Peugotom 306


Recommended Posts

Imam problema sa P306, 99 godište, 2.0 HDI, 90 KS, 220000 km.

Problem je u tome da je auto u ovo doba prošle godine(dakle kad je zatoplilo) počeo raditi probleme u smislu da se povremeno palila lampica za ubrizgavanje i auto nije htio upaliti povremeno(ne uvijek) i ponekad je znao stati u vožnji.Nakon toga sam ga odvezo kod tipa koji je expert za kompjutersku dijagnostiku i auto elektroniku(radi komplicirane kvarove za Auto Par) i on je rekao da je sa kompjutorskim dijelom sve ok i da odem kod bošiste.Zatim sam otišo kod bošiste koji je također rekao da je tu sve OK, osim što je zamijenio neki ventil na bosch pumpi.Međutim problemi su se opet povremeno javljali do jeseni kad je zahladilo i od onda kroz cijelu zimu auto je radio ko urica sve do prije par tjedana kad je zatopilo i počeli se javljati isti problemi.Najčešće se događa da auto ujutro normalno zapali,normalno se vozi i kad se sparkiram i nakon par minuta dođem u auto više neće upaliti, ali nakon sat-dva normalno zapali ko da ništa nije bilo.

 

Ako neko može dati kakav koristan savjet bio bi zahvalan...

Link to comment
Share on other sites

Di točiš auto?

 

Moj stari je imao problema sa 406HDi i naftom. Navodno su brizgaljke od common raila užasno osjetljive na loše (nečisto) gorivo pa se tako dogodilo par puta da je auto u vožnji bacilo u safe mod. Ode na dijagnostiku, ne pokaže ništa, nakon par km se komp sam vrati u normalu

 

Preporučio mu mehaničar u AutoOtoku nek izbjegava INU i sl. pumpe i eto od onda sve ok.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...