Jump to content

Povećanje količine ulja u motoru>posljedice


Recommended Posts

Dakle ako povećam količinu ulja u motoru za oko 1 litru koje mogu biti posljedice???? Ne mislim na povećanje dolijevanjem preko maksimuma nego spuštanjem kartera Da Ujedno bih i modificirao uljnu pumpu da dobijem veći pritisak i protok ulja...

 

Ima tko kakva saznanja???

Link to comment
Share on other sites

zbog cega bi to radio?

 

na cemu?

 

Na alfinom boxeru radim pojačanje bloka od 10mm pločevine s donje strane (brtva pa pojačanje pa brtva pa karter) i karter će mi biti nekih 10-11mm niži i stat će oko litre ulja više u motor da bude i dalje na istom nivou kao i prije. Radim to jer sam napravio 1840ccm boxer 8v motor i treba mi pojačanje bloka pod obavezno:thumbsup:

Edited by Boxer
Link to comment
Share on other sites

sta nije da kada ga se nalije preko max da stradaju semerinzi ili dihtunzi? bas zbog povecanog tlaka

 

Ne mislim na povećanje dolijevanjem preko maksimuma nego spuštanjem kartera

 

 

Napisao sam to malo više.....

Link to comment
Share on other sites

koji motor to modificiras od alfe?

 

 

povecanje tlaka ulja nema smisla, a ni protoka ,jedino sirinu lezajeva , a to zahtjeva velike prerade po motoru i nisu uvijek moguce , odnosno mozes minijaturno.

nova pumpa ulja cini cuda.

 

 

ukruta lezajeva i kvalitetniji lezajevi imaju smisla.

 

s tim da alfini boxer motori imaju lezajeve zakurac.

 

kad mi odgovoris koji je to motor cu ti dalje dijelit savjete

 

:thumbsup:

 

 

edit:

 

samo da unaprijed kazem , turbo i alfa boxer neidu zajedno u istoj recenici

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

U pitanju je 1.7 8v boxer, ne slažem turbo na njega, motor se slaže na karbove u atmosferu. Bušen je na 89.5 mm, upasani Nissanovi klipovi, radilica olakšana i balansirana te dodatno kaljena (u Ljubljani na strojarskom faxu), nabavljeni najjači ležajevi koji postoje za taj motor od AH motorsporta (najbolji tuner Alfinih motora na svijetu) direktno i tu mjesta poboljšanjima više nema. Uljnu pumpu moram modificirati jer po njihovoj preporuci treab dići tlak za oko 0.8 bara da bi se motor mogao slobodno vrtiti na nekih 8krpm. Glave složene bez hidropodizača jer isti nemogu zadržati ulje preko 7500rpm, stavljeni ventili s dvostrukim oprugama, ventili uređeni, olakšani i potokarena sjedišta na drukčiji kut zbog bregastih s 306 stupnjeva i liftom od 11,2 prema tvorničkih 8,4. Bregaste također AHM...

 

Sad ide međuploča na karter za svaki slučaj i ono što mi je prvotni cilj dobiti više ulja u motoru jer ti motori troše ulje i u nekim situacijama ga potroše jako brzo i moglo bi se desiti da nenadano ostane bez ulja ako ostavim tvorničke 4 litre unutra. Još mislim ugraditi hladnjak ulja s termostatom i to je to. Karbovi zasad IDF 40 jer se trenutno nema para za IDF 44:doh: Još imam problema s klipnjačama jer ove neće izdržat taj promjer klipa i opterećenja u suradnji s njime tak da budem to morao riješiti i ja mislim da to bude to...

Edited by Boxer
Link to comment
Share on other sites

jesi siguran?

 

ja imam doma jedan svoj stari 1.7 16v (ITB) na koji cu nakalemit turbo

U planu je 1 bar iz T3 turba i dovoljno mi je da pouzdano radi na 250 konja

 

 

I radit će sigurno samo treba dobro složiti:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

znam, bitno je da je osnova dobro slozena!

 

Na tom motoru je radilica odlicna, samo sam ja sjebo aksijalni lezaj, ali nije mi to problem slozit ;) bitno da su vratila savrsena ;)

 

I slagat cu ga polagano, kako cu imat para, samo prvo moram kupit stalak za sklapanje motora da ga mogu selit po garazi da ne smeta na stolu godinama :D

Link to comment
Share on other sites

... od AH motorsporta ...

 

onda sve znas . svidja mi se ona njihova prerada na 1.8 il 2.0 , cak ni nije puno paprike za ono kaj nude.

 

 

jesi siguran?

 

ja imam doma jedan svoj stari 1.7 16v (ITB) na koji cu nakalemit turbo

U planu je 1 bar iz T3 turba i dovoljno mi je da pouzdano radi na 250 konja

 

jebe te pouzdanost, te alfe su se raspadale na atmosferi , turbo ce ih samo skuhat prije.

 

 

 

eeee kad smo vec kod alfi , jel ima ko od vas jedan 1.7 16v za getribom viska? ak ne jel bi se mogli dogovorit jedan dan za doc kod nekoga ko ima za jedno mjerenje. trebao bi premjerit vanjske dimenzije motora i getribe s prihvatima

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...