Jump to content

otišla turbina ili?


Recommended Posts

dakle, radi se o peugeotu 307 1,6 hdi sa 90ks. auto jednostavno ne ide prekko 2,500 rpm(max do 3 ali traje vječnost) i ide do max 90km/h. ne osjeti se ubrzanje preko 2000 okretaja!

 

auto je star 2 godine, garancija istekla prije 2-3 tjedna i ima 53000 km!

 

što bi moglo to biti, i dali mogu očekivati da mi to riješe pod garancijom pošto je auto redovito održavan u ovlaštenom servisu a garancija samo što je istekla?

 

hvala unaprijed!

Link to comment
Share on other sites

prije cca dvije godine sam često vozio jednog passata 1998 god 1.9 TDI 90KS

 

Isto auto dođe do 3000 okr i nakon toga doslovno auto više ne ubrzava.

od sveučilišne do lučkog se popne na 3500 i to skoro nikako.

 

Nakon što je promijenjen MAF, reparirana turbina i sve što je svaki mehaničar rekao to je zamijenjeno..

Auto i dalje nije išao i ništa se nije mijenjalo.

Nakon svega slučajno promijenjen akumlator i od tada je s autom bilo sve u redu i vukao je kako spada.

 

Ne kažem da je tebi tako tj. 99% sam ziher da nije, ali eto i ovo je iskustvo :D

Link to comment
Share on other sites

rezime: otišla turbina!!!

 

nova:11000kn, reparirana:7800 + ruke oko 30%! katafackinstrofa

 

garancija istekla 17.05.2009.

 

kažu da će probati progurati pod garanciju , ali ništa ne mogu obećati. i još kažu da je većinom u ovakvim situacijama podjela troškova 70-30%, naravno u njihovu korist što bi ispalo ja plaćam djelove a oni ruke!

 

ćini mi se da ću u utorak-srijedu pokrenuti novi thread: P:jeftino dijelove za Peugeot 307 1,6 hdi redizajn, jel im neću dati 25-30% vrijednosti cijelog auta za jednu turbinu

 

Pas Mater..............

Link to comment
Share on other sites

radije provjeri na još kojem mjestu, dali je stvarno turbo, jer možda žele po zadnji put oderati te... :lol:

ma te novce im ne dam sigurno, bio sam već kod prijatelja koji mi servisira boru, kaže da ako mi ne prođe pod garanciju da će on riješiti novu za trečinu cijene sa rukama, a ni ove polovne opcije nisu za odbaciti-iako ovaj auto mi je toliko svilen da me strah kupovati nešto rabljeno za njega, najozbiljnije:doh:

 

a što je fora krajem 4-og mjeseca išao na servis, i kaže stari vodi ga kod prijatelja bit će jeftinije. reko stari jebo 500 kn, ko zna kakva pizdarija može ispast i vidi!!!. sva sreća pa sam išao u ovlašteni-sad se još nadam da će proći pod garancijom,a ovako bi morao keširati.

 

vidjet cemo u uto-sri šta kažu ovi iz Zg-a!

Link to comment
Share on other sites

rezime: otišla turbina!!!

 

 

 

to si sam vidio il su ti oni rekli ,

 

fino sarafnciger u ruke kad je auto hladan ,skini crijevo s turbine i probaj kolko ima lufta i dal se vidi kakvo ostecenje.

 

dal pusta koje crijevo,

 

jel mozes posuditi od nekoga boost cukicu pa vidjet kolki je tlak

Link to comment
Share on other sites

to si sam vidio il su ti oni rekli ,

 

fino sarafnciger u ruke kad je auto hladan ,skini crijevo s turbine i probaj kolko ima lufta i dal se vidi kakvo ostecenje.

 

dal pusta koje crijevo,

 

jel mozes posuditi od nekoga boost cukicu pa vidjet kolki je tlak

to su oni rekli, ai prijatelj kasnije potvrdio kad je skinuo crijevo, ima lufta na sve strane, vide se oštečenja, čak fali i matica neka koju ne znam jesu skinuli oni u servisu il je otpala negdje prije!

Link to comment
Share on other sites

to su oni rekli, ai prijatelj kasnije potvrdio kad je skinuo crijevo, ima lufta na sve strane, vide se oštečenja, čak fali i matica neka koju ne znam jesu skinuli oni u servisu il je otpala negdje prije!

 

A propos garancije koja je istekla prije mjesec dana: u Renaultu bi se to popravilo na trošak proizvođača jer postoji procedura upravo za ovakve slučajeve i fond za pokrivanje troškova.

a nadam se da je i u Peugeotu tako-vidjet ćemo kroz nekoliko dana!

 

LOL nisamdobromultikvotao

Link to comment
Share on other sites

to su oni rekli, ai prijatelj kasnije potvrdio kad je skinuo crijevo, ima lufta na sve strane, vide se oštečenja, čak fali i matica neka koju ne znam jesu skinuli oni u servisu il je otpala negdje prije!

 

ujebote (visak znakova)

Link to comment
Share on other sites

Nazalost to nije nista novo kod Peugeota......

Dok sam radio tamo naledao se svacega....i bio je i takav jedan slucaj.....al nije bilo ostecenj amislim....samo su zategnuli maticu....:-)

 

postoji mogucnost da ti izadju u susret.....al to je totalno lila.....najbolje sanse za to imas ako dodjes tamo i srusis zgradu na pas mater....al posto je van garancije ..hmmmm.....

 

znali su oni priznati dosta toga ako auto ima malo kilometara....i garancija je svjeze izasla.....

sacekaj odgovor PHR pa vidi.....samo to kod njih malo duze ide.....

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...