Jump to content

Q: ulje/a ? (motor,getriba, kocnice, volan...)


Recommended Posts

Evo s cime sam ja imao najbolja iskustva:

 

Motorno ulje: Mobil 1 5W-50

Ulje za kocnice: Castrol SRF

Ulje za getribu: Castrol TAF-X Full sintetika 75W-90

Ulje za servo neces naci nista specijalno,drzi se tvornickog, pa ugradi hladnjak ili isprid kilera zamotaj u obliku W aluminijsku cijev-jer aluminij najbolje provodi toplinu/hladnocu.

Link to comment
Share on other sites

Evo s cime sam ja imao najbolja iskustva:

 

Motorno ulje: Mobil 1 5W-50

Ulje za kocnice: Castrol SRF

Ulje za getribu: Castrol TAF-X Full sintetika 75W-90

Ulje za servo neces naci nista specijalno,drzi se tvornickog, pa ugradi hladnjak ili isprid kilera zamotaj u obliku W aluminijsku cijev-jer aluminij najbolje provodi toplinu/hladnocu.

 

bakar najbolje vodi temperaturu (sto bi ti rekao toplinu/hladnocu) a ne aluminij

 

ulja su sva jucer dosla kod marka, i sve sta je postojalo od motula uzelo se od motula !

 

Sto nije razlog da prestanete iznosit svoja misljenja/iskustva sa uljima, kako dobra tako i losa !

sigurno ce nekom trebati u buducnosti

Link to comment
Share on other sites

bakar najbolje vodi temperaturu (sto bi ti rekao toplinu/hladnocu) a ne aluminij

 

ulja su sva jucer dosla kod marka, i sve sta je postojalo od motula uzelo se od motula !

 

Sto nije razlog da prestanete iznosit svoja misljenja/iskustva sa uljima, kako dobra tako i losa !

sigurno ce nekom trebati u buducnosti

 

Ako cemo tocnije najbolje toplinu provodi srebro (zato trk u zlatara) pa bakar pa aluminij.

Link to comment
Share on other sites

da al bakrenu cjev nadjem u bilokojem ducanu koji drzi program za centralno grijanje.

di cu nac alu cjev?

 

a di cu nac srebrenu cjev?

kuzis ;)

 

Aluminijsku motanu cijev mozes naci gdje god hoces na autootpadu,imam i ja doma dva komada u obliku W od audija.

A srebrenu mozes naruciti u zlatara:lol:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...