Jump to content

spuštanje/dizanje gevindi


Recommended Posts

ovo je bilo sigurno 345345 puta, ali ja sam zaboravio. stavio sam gevinde na auto, i treba ga još spustit da li se namotaj onda dize ili spusta?! znaci ako zavidavam na gore sustu onda se auto spušta, a ako odvidavam i spustam onaj kolut dole onda se auto dize?! je sam u krivu, ja sam radio to frendu prije 3g ali sam zaboravio. molim sto prije odgovor da sad to odmah napravim!

Link to comment
Share on other sites

A što je suprotno od kazaljke na satu?! Ovisi sa koje strane gledaš maticu, odozdo ili odozgo... Kako je einstein rekao, sve je relativno.. :)

 

A sama ta tvrdnja je apsolutna što znači da sve pada u vodu :lol:

Link to comment
Share on other sites

nemoj se lupat po glavi! seljo prvi put ima gevinde! :rofl:

spušteno je, do jaja izgleda, stvarno kad probaš kw više se nebi na ništa drugo vratio! vrh!

 

NHF da nebi bilo zabune... nije da te ''sprdam'' il tako nešto al dobro si me nasmijao postavivši pitanje mimo zakona zdravog razuma :thumbsup:

 

Što se KWa tiče... o daaa znam kako ti je... :notworthy::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

A što je suprotno od kazaljke na satu?! Ovisi sa koje strane gledaš maticu, odozdo ili odozgo... Kako je einstein rekao, sve je relativno.. :)

 

zaboli me sta je einstein rekao.

kada skines kolo i gledas u gewindu onda vrtis maticu suprotno od kazaljke na satu,negledas ni odgore ni od dole nego sa strane!

Link to comment
Share on other sites

zaboli me sta je einstein rekao.

kada skines kolo i gledas u gewindu onda vrtis maticu suprotno od kazaljke na satu,negledas ni odgore ni od dole nego sa strane!

 

Vidiš sad ovo. Ako gledaš sa strane, koja je onda strana suprotno od kazaljke na satu? ;)

 

Znači ako gledaš gevindu odozdol, odispod matice, onda ju odvrćeš suprotno od smjera kazaljke na satu. Ako pak gledaš maticu odozgor, onda ju odvrćeš u smjeru kazaklje na satu... To sam ja htio reći..

 

No apsolutno, matica treba ići prema dolje i tu relativnosti nema, osim ako nisi na zemlji nego u svemiru, gdje opet nemaš referentnu relativnu točku (zemlju) u odnosu na koju gledaš.. :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Vidiš sad ovo. Ako gledaš sa strane, koja je onda strana suprotno od kazaljke na satu? ;)

 

Znači ako gledaš gevindu odozdol, odispod matice, onda ju odvrćeš suprotno od smjera kazaljke na satu. Ako pak gledaš maticu odozgor, onda ju odvrćeš u smjeru kazaklje na satu... To sam ja htio reći..

 

No apsolutno, matica treba ići prema dolje i tu relativnosti nema, osim ako nisi na zemlji nego u svemiru, gdje opet nemaš referentnu relativnu točku (zemlju) u odnosu na koju gledaš.. :rofl:

 

 

 

čitam 3 puta i ne vjerujem... daj mi objasni, nacrtaj ili nekaj treće kak si uspio doć do zaključka da ako gledaš odozdola vrtiš na jednu a odozgora kad gledaš u drugu stranu???

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...