Jump to content

ne normalno palit iz prve


Recommended Posts

sve cesce mi se desava da auto nece dobro upalit iz prve.

duze vergla nego inace, a kada se upali, kao da radi samo na 2-3-4 cilindra i nece primat gas, nego radi na ispod 500 okretaja i dosta se trese.

onda ga ugasim,i odmah upalim i onda radi savrseno.

 

pocelo se prije 2-3 tjedna desavat, samo ako je auto jako vruc (znaci nedavno ugašen i ako stoji na jakom suncu), a sada sve cesce, i desava se i kad ga ujutro hladnog prvi put palim, i tokom dana.

 

sta bi to moglo biti?

 

auto je omega MV6.

 

E da, imam plin instaliran (MPI)

Edited by Bojan
Link to comment
Share on other sites

Slicna stvar se pocela i prije tjedan dana meni na kii.... ujutro dodjem na posao,ostavljam auto na suncu gdje se jako zagrije, i popodne kad idem doma mu dulje treba da upali, vergla, dok inace jednom okrene i pali, pa i ujutro kad je hladan.Al kad upali radi odmah normalno...

 

Kupio sam onaj aditiv za gorivo pa cu vidjet sad kak ce bit ovaj tjedan i reko ak ce i dalje tako, promjenit svjecice pa vidjet.

Link to comment
Share on other sites

malo se raspitivao.

jedna od mogucnosti: senzor radilice...

 

hmh...i sad mi palo napamet,pa isprobao: na benzin upali normalno (ono,kada je prebacen na plin,upali na benzin,i onda se prebaci sam na plin kad postigne temperaturu i okretaje).

Edited by Bojan
Link to comment
Share on other sites

Najvjerovatnije ti je senzor radilice u pitanu, njega baš danas idem promijenit radi istih problema, jer

na autu su novi kablovi, akumulator, svijećice, repariran anlaser i alternator, novi remeni, nova pumpa goriva (jer smo sumnjali na nju), znači jedino je osto senzor radilice, senzor bregaste sa razvodnikom paljenja i injectori za očistit (što sumnjam).

Na diagnostici mi je bacilo obavjest da je u pitanju neki senzor.

I tak, javim ako nije nestao problem, stim da mi zadnjih tjedan dan pali konstantno. Lud već. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...