Jump to content

Servis turbine, gdje?


djzuka

Recommended Posts

Sogor bi na svom e39 525td servisirao turbinu pa me zamolio da pitam za preporuke, di je najbolje odnijet?

 

Vidim u preporukama dva servisa, koji je bolji, ili ima jos neki?

 

Turbopunjači - servis i prodaja

 

Kirschner, Zagreb, Goleška 14/1, tel. 61 41 873

 

Pinjušić, Zagreb, Oporovečka 89, tel. 29 95 244

 

 

I koliko cca kosta reparacija turbine? Tnx

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Meni je Đuma usrao turbo... I zato mi je pukla klipnjača... Mislim sam sam si kriv što sam se vozio iako sam znao da turbo nije uredu... na godišnjem je do 01.09. pa mu ponovno šaljem turbinu na reklamaciju... baš me zanima dali će je dobro složiti... sada sam stavio polovni turbo i auto ništa ne dimi... a sa ovim što je on reparirao bio sam kao parna lokomotiva, od prvog dana... i sada sam ga bio stavio na novi motor, jer sam mislio da nije do turba... ali sada sam 1000000% siguran da je turbo... :D

Link to comment
Share on other sites

Meni je Đuma usrao turbo... I zato mi je pukla klipnjača...

 

E al meni nije jasno kako turbina može utjecati na klipnjaču. Dobro, nije valjala pa je dimila. Ali kako ti to može sjebaat klipnjaču? :eek: Osim previše momenta ili ležajeve pri kraju... :drink:

Link to comment
Share on other sites

dosada sam u PINJUŠIĆA radio oko 30 turbina u zadnjih 4 godine.stari moj sve njemu šalje.nijedna se nije vratila na reklamaciju

osobno sam presao 110k km na turbini koju je on reparirao.

auto je bilo chipano,turbo je bio na 1,7 bara i auto se ubijalo doslovno pun gas uvik.

110 k km je trajala reparirana turbina kod pinjusica!

Link to comment
Share on other sites

probaj provjeriti do koliko rpm vrte impele/osovine dok balansiraju...ako nemaju preko 100k onda im je reparatura iz kamenog doba i ne bi im odnio niti propeler od ventilatora na balansiranje...

navodno turbo servis u Užicama(Srb) ima balanserku do 200k rpm i jedan u Udinama(I)

Link to comment
Share on other sites

2 Alfa: Napisao sam da sam si sam kriv... ali da je on napravio posao kako treba, ne bi došlo do toga... ;)

 

E al meni nije jasno kako turbina može utjecati na klipnjaču. Dobro, nije valjala pa je dimila. Ali kako ti to može sjebaat klipnjaču? :eek: Osim previše momenta ili ležajeve pri kraju... :drink:

 

putovao sam po noći, pa nisam vidio da mi je auto još više prodimio radi turba (sada kada sam ga bio stavio na zdrav/novi motor trošio je turbo 1litru na 150km)... ulje bilo na min... i naravno da se pregrijalo i pukla je klipnjača...

Link to comment
Share on other sites

putovao sam po noći, pa nisam vidio da mi je auto još više prodimio radi turba (sada kada sam ga bio stavio na zdrav/novi motor trošio je turbo 1litru na 150km)... ulje bilo na min... i naravno da se pregrijalo i pukla je klipnjača...

 

Interesantno... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Usisni dio DA ali ispušni dio NE,a i da se može sve jedno kada ti je kučište fizićki malo!!!

Inaće se stavlja usisni(kak da ga nazovem)unutrašnji djelić od nekog 2.5l motora ili 3.0l motora!!!

Ja sam si ti htjeo napravit al nisam cuo baš nešto previše iskustava...znam da je to radio Sebastijan sa GT-om isti motor kao i moj al ja volim ćut malo više savjeta tak da cekam....

Mislim da se na snazi nemože dobit bog zna šta,al mislim da se smanji kolićina dima zato!!!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...