Jump to content

LPG - info o cijenama


Gogach

Recommended Posts

LPG - info o cijenama

 

Cijene ugrdanji:

 

Vozila sa frgicem: od 3500-4500 kuna (ovisno o jacini motora i kompliciranosti mjesaca koji dolazi na frgic)

Vozila sa ubrizgavanjem ali bez kata (koja su tako izasla iz tvornice a ne ona na kojima su katovi izvadjeni): od 5200-6000 kn

Vozila sa ubrizgavanjem i katom (monomotronic-gorivo ubrizgava samo jedna benzinska diza) : od 6000 do 6500 kn

Vozila sa ubrizgavanjem i katom (mpi ubrizgavanje): od 6200 do 7000 kn (turbaci skuplji za 1000 kuna i nije bas preporucljiva ugradnja klasicnog sistema na njih)

Postoje i neki izuzeci poput Fiata Punta (7800), Kia shuma 1.5 (7400 kn) Skoda fabija sa dvije sonde (7500 kn), Suzuki Ignis (7800 kn)i jos neki koji mi trenutno ne padaju na pamet. Radi se o tome da na neka vozila mora se ugraditi elektronika za pomicanje kuta pretpaljenja i OBD emulator (za vozila sa 2 sonde).

Moja preporuka za takva vozila ugradnja omegasa (mpi ubrizgavanje plina, prvenstveno namijenjen za vozila sa plasticnom usisnom granom) jer auto gubi vrlo malo na snazi 3-5 % a potrosnja plina bude veca za samo nekih 10-tak %. Onaj ko kaze drugacije laze. Potrosnja mora biti veca jer energetska vrijednost plina je puno manja, Pogotovo kod nas u Hrvatskoj gdje je omjer propana i butana manji nego u nekim europskim zemljama.

 

I na kraju cijene za to mpi ubrizgavanje plina, kod Landi Renza nazvan Omegas:

motori sa 4 cilindra: od 9500 do 11000 kuna ovisno o jacini i kompliciranosti vozila

motori sa 4 cilindra i turbinom (a i boxeri): oko 11000 kuna (mogu se napraviti vozila do 220-230 ks. Iznad toga ne garantiram kako ce raditi jer najveca diza moze nafilati oko 55-60 ks po cilindru...

Postoji varijanta sa 2 reda diza ali nisam nikad radio pa ne bi volio govoriti o tome.

motori sa 5 cilindara: oko 11500 kuna

motori sa 5 cilindara i turbinom: oko 12500 kn.

motori sa 6 cilindara: 11500-12500 kuna, sa turbinom oko 800 kn skuplje

motori sa 8 cilindara: 12500 do 15500 kuna

Cijena za osmake dosta varira jer se ovdje radi o specificnim autima. Za vozila do 280 ks je ova najjeftinija varijanta jer ne treba 2 isparivaca no za vozila preko te konjaze je oko 15000 kuna jer bi bilo pozeljno da su 2 isparivaca.

Mislim, auti bi radio dobro i sa jednim isparivacem, ali postoji sansa da nakon nekoliko tisuca km izgori kat ili rikne lambda sonda. Sanse su male ali moglo bi se desiti. Ja imam 540i sa 286 ks, a mozda i malo vise i imao sam samo jedan isparivac i nakon 50 000 km na plinu izgorio mi je kat i obje sonde. Sad su 2 isparivaca gore i sve radi savrseno.

Gubitka na snazi skoro da i nema, max brzina 250... do blokade.

U pocetku se na mnoge automobile takve snage ugradjivao samo jedan isparivac no na nekima je znalo biti problema pa se zadnjih godinu dana ugradjuju obavezno 2 komada.

 

Sve cijene su sa PDV-om i sa klasicnim cilindricnim spremnikom. Nadoplata za spremnik umjesto rezervnog kotaca je 300 kuna.

Landi Renzo i BRC instalateri su malo skuplji od ostalih ali zato ste ziher da ce Vam svaki problem biti rijesen.

Igor

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...