Jump to content

Set alata za auto i pripadajuća torba


Gabre

Recommended Posts

trebao bih si kupiti par osnovnih alata za auto, tipa šarafcigeri plosnati, križni, imbuse, torx ključeve, kliješta, cvicange, itd itd..

 

te ujedno bih htio da to dođe u nekoj torbi ili koferu koji bi se mogao voziti u bunkeru... ako i imate za preporučiti one platnene torbe koje se na čičak zakače u bunkeru da se ne vozaju okolo..

nešto kao recimo što ovi imaju u ponudi, no to je kataloška prodaja i ne mogu vidjet prije na što to liči i kakve je kvalitete...

 

http://www.rei-dizajn.hr/autoalat_artikli.htm

 

ili ako možete preporučiti gdje je najveća/najbolja ponuda sitnog alata za auto/kućanstvo...

ništa mi ne znači dobiti 15 šarafcigera ako nijedan nije kvalitetan. radije imam 3 dobra nego 15 loših.

 

a slobodno i napišite što od alata imate u autu, i što bi bilo pametno imati...

e i da, gdje bih mogao nabaviti neki mali protupožarni aparat

 

fala svima koliko vas ima :D

Link to comment
Share on other sites

ja inace nefuram nista u autu skoro...

 

rezervna guma + kljuc i dizalica...

 

u MLu ima nekakvih peezdarija original po spremnicima...

 

A uzeo sam neki dan u IKEA-i (al fakat :D :lol:) kutija i u njoj sarafciger s nastavcima (ravni, križni, torx, itd), kliješta, čekić ( + gumeni čep se dobije) i još nekih peezdarija... manjih dimenzija, dosta čvrsto, 10x bolje nego ovo kod nas u kauflandu i slično i koštalo ravno 9.95fr :lol:

 

za stavit negdje u auto i imat...super :)

Link to comment
Share on other sites

ne mislim sad vuć ne znam što, ali nemam garažu i nemam gdje držati NIŠTA, tako da mora biti u autu, znači neka torba, i par sitnica, krpa za brisanje, sprej, itd.. da imam to stalno u autu.. neću krepat za dodatnih 3-5kg tereta u bunkeru...

 

ako imate barem savjet gdje nabavit takvu torbu/vreću/koferić za auto bit ću zahvalan... obišao sam lokalne željezara i autodijelove (i potrošio love na Sonax proizvode, bolje da ne ulazim u autodijelove :D ) i ništa nisam našao...

 

jedino mi još ostaje bauhaus...

Link to comment
Share on other sites

ma svi ti koferi su natrpani svim i svačim, a to mi en treba, meni treba samo neka torba ili manji kofer u koji bih ja mogao sam složiti što hoću... i da to mogu zakačit u bunker, ili zalijepiti sa čičkom..

frend je takvu torbu bio kupio u lidlu na nekoj akciji, i više je nema nigdje, a super je, onako kao od tepisona, i ima čičak sa svih strana, ne može nikuda, a zatvoriš ju skroz... ko stovreno za sitni alat, sredstva za čišćenje, žaruljice, trokut, itd...

pošto za to nemam predviđeno mjesto u bunkeru :doh: jedino što ramišljam da izvadim rezervnu gumu van i u tu rupu napravim posudu od ifbera sa pregradama za sve :)

Link to comment
Share on other sites

Ja imam kofer sa alatom, neki ELIX ak se ne varam i pokazao se čist ok..

Mislim da je oko 300 kn bio u Pevecu prije cca godinu-dvije..

Imam i torbu platnenu iz Konzuma (crno-žuta i čuda stanu unutra)

 

Frend je uzeo Wisent kofer sa alatom za cca 400 kn i unutra ima čuda i fakat je dobar.

A ak misliš pojedinačno kupovati za iste pare ćeš uzeti pola tog alata a neće biti puno bolji ;)

Link to comment
Share on other sites

u svakom dućanu s autodijelovima imaš za kupit onaj set u torbi....sadržava ti trokut,žarulje i prvu pomoć a torba ima čičak na sebi pa možeš zakeljit za tapecirung u gepeku da ti ne šeta u vožnji.....

 

cijena ti je cca 150-200kn i još imaš u njoj mijesta da dodaš neki šrafciger, klješta itd.....

 

a sav ostali osnovni alat bi ti trebao biti u rezrvnom kotaču.....(imam ti ja cijeli set za prodat, novi nikad korišten:D)

Link to comment
Share on other sites

tnx, da, našao sam te setove, no opet mi je blesavo to kupovat kad imam sve to u autu.. na kraju ću dat negdje sašiti nešto po mjeri fino i gotovo...

 

oćemo se đorat za onaj rezervni kotač, ja ti dam stari sa opremom, ti meni novi, i još ti platim :D

Link to comment
Share on other sites

 

oćemo se đorat za onaj rezervni kotač, ja ti dam stari sa opremom, ti meni novi, i još ti platim :D

 

nebudi cigan:rofl::rofl::rofl:

 

a kolko ćeš mi platit 50kn???pošto za 300kn dobiš novi rezervni kotač s opremom, nikad korišten(korišten jedino dok sam ga vadio iz auta:D:D), još smrdi po novom......

Link to comment
Share on other sites

Bauhaus

 

Inače sad sam se sjetio da je ova torba isto iz Peveca bila, a ne iz Konzuma...

 

Ovako nešto, samo nema ove pretince za flašice okolo nego unutra ima pretince i utore za šarafncigere i ključeve

detail-bag2.jpg

 

 

želim to :thumbsup:

 

odlično izgleda, samo di to sad nać...

 

u bauhausu sam bio i ovi kompleti alata nemaš što vidjet ispod 400kn, a i to ej sve svašta/nešta... previše nepotrebnih stvari u tim kompletima...

 

jedino što se zapravo isplati je uzeti onaj najskuplji set, jer onda stvarno dobiješ najviše za pristojnu cijenu od oko 800kn

 

i moš otvorit auto/elektro/vodo/drvo radnju koliko alata dobiješ :D

Link to comment
Share on other sites

bilo je u lidlu (a bit će i opet) platnenih torbi za gepek, ima čičke na dvije strane i stane čudo unutra, malo je šira od kutije prve pomoći, ja odmah uzeo dvije za oba auta i sve mi stane unutra, tako da ne šeta po gepeku..

 

ovako slično izgleda..

 

11.jpg

 

za alat se snađi, savjetujem ti početni wisent za 150 kn, unutra je set gedora, imbusa, torxa te ravnih i križnih bitova.. najveća je gedora 21 mm ako se ne varam i većinu stvari možeš s tim obavit.. imam i onaj kofer za 800 kn i odličan je, ima sve što treba i ne treba :D makar nije pro serija, a ta pro serija je stvarno dobra, pošten alat za fer lovu..

 

uzeo iz znatiželje i onaj profix alat, set viličastih i okastih ljučeva i dosad nisam primjetio zamor materijala, nije da samo skuplja prašinu, stalno se nešto radi s njim, a cijena je bagatela..

Edited by killuminati
Link to comment
Share on other sites

bilo je u lidlu (a bit će i opet) platnenih torbi za gepek, ima čičke na dvije strane i stane čudo unutra, malo je šira od kutije prve pomoći, ja odmah uzeo dvije za oba auta i sve mi stane unutra, tako da ne šeta po gepeku..

 

ovako slično izgleda..

 

11.jpg

 

za alat se snađi, savjetujem ti početni wisent za 150 kn, unutra je set gedora, imbusa, torxa te ravnih i križnih bitova.. najveća je gedora 21 mm ako se ne varam i većinu stvari možeš s tim obavit.. imam i onaj kofer za 800 kn i odličan je, ima sve što treba i ne treba :D makar nije pro serija, a ta pro serija je stvarno dobra, pošten alat za fer lovu..

 

uzeo iz znatiželje i onaj profix alat, set viličastih i okastih ljučeva i dosad nisam primjetio zamor materijala, nije da samo skuplja prašinu, stalno se nešto radi s njim, a cijena je bagatela..

 

@stipe

u kojem lidlu ovo ima, ja sam bio sinoc na jankomiru i nema NIŠTA od alata ovog...

http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-1E0F6B6C-F81D476E/lidl_hr/hs.xsl/index_15810.htm

 

i takvu torbu baš tražim, hvala kill** sad još da ju je nać...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...