Jump to content

Kolika guma ide na felgu 10" širine?


Recommended Posts

isuse kakva nauka... ono 10 jota je 10 incha ilitiga 10*2.54 cm u prijevodu doslovno 255 sirina gume. odnosno ono sta je i rajmond na pocetku rekao...

od 255 do 285. mos i manju al ce bit navucena :lol:

Edited by obie
Link to comment
Share on other sites

isuse kakva nauka... ono 10 jota je 10 incha ilitiga 10*2.54 cm u prijevodu doslovno 255 sirina gume. odnosno ono sta je i rajmond na pocetku rekao...

od 255 do 285. mos i manju al ce bit navucena :lol:

 

E nije baš... Mislim da je ukupna širina felge (s rubom) veća od 10".

Link to comment
Share on other sites

mislim da od svega u selo tuningu najvise mrzim tu nategnutu gumu, uzas, ja ne znam koji *urac jednostavno netko ne kupi uzu felgu u prikladnu gumu za to

 

svi su neki "trkaći" s tim gumama, od vlasnika do auta...

 

edit: treba uvest kaznu prešanja auta, a ovakve bi odma sve poslo da uzmu redni broj i cekaju smaknuce

 

rijetko pisem al kad procitam ovakve prosere sta znaju pojedinci napisati ne mogu izdrzati da se ne osvrnem!!

kakve veze imaju sad gume sa zakonom i sta bi ti nekoga u presu bacija, necu se spustati na tvoj nivo presanja, jer najveci doseg i domet imati je pumpanje gume na benzinskoj koliko se moze vidjeti sa tvojim svjetonazorom i komentarom!!!!

kad covik pita u topicu koje gume idu na 10 incha sirine felge ili napisi nesto pametno ili nemoj pisati, ja isto mrzim puno toga pa koga zaboli klinac za tim i zamnom?????ok??

u ostalom koji si ti faktor da bi ljudima presa aute?? sta po tebi ne smi niko ni yuga voziti,tipa, una, deltu twinga, ni gewinde imati, najbolje da svi kupimo toyote 1,6 pa da se vozimo u krug po rotoru!!!

takvi nam i vode drzavu zato je daleko i dogurala!!!

 

da se vratim na temu, da 10 incha pod oznakom J je razmak unutarnje strane ruba felge ne vanjske, tj razmak izmedju mjesta di guma nasjeda x 2,54 pa se lako dobije odokativno mjeru gaznog sloja gume:thumbsup:

 

edit:slazem se sa Risbom svaki proizvodjac koliko sam dosad ih ima ima drugacije visine, zastitni sloj gume nad felgom i omjere iako bi teoretski sve to trebalo biti isto

Edited by corrador
Link to comment
Share on other sites

Jot je sirina felge do vanjskog ruba, odnosno od ruba do ruba. ne moze bit sira od 10J ako na njoj pise 10J.

 

iz mog sromnog znanja sirina ako je oznaka J je od unutarnjeg do unutarnjeg ruba ne vanjskog

 

kod nas oznaka J popularno Jota ne postoji, duzina je uvik u Inchima ko sta je u mesnici kil svinjskog vrata a ne jedna litra, J oznacava model zavrsnog ruba felge te oblik sjedista gume i kao takva se mjeri od mjesta do mjesta di nasjeda guma:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

rijetko pisem al kad procitam ovakve prosere sta znaju pojedinci napisati ne mogu izdrzati da se ne osvrnem!!

kakve veze imaju sad gume sa zakonom i sta bi ti nekoga u presu bacija, necu se spustati na tvoj nivo presanja, jer najveci doseg i domet imati je pumpanje gume na benzinskoj koliko se moze vidjeti sa tvojim svjetonazorom i komentarom!!!!

kad covik pita u topicu koje gume idu na 10 incha sirine felge ili napisi nesto pametno ili nemoj pisati, ja isto mrzim puno toga pa koga zaboli klinac za tim i zamnom?????ok??

u ostalom koji si ti faktor da bi ljudima presa aute?? sta po tebi ne smi niko ni yuga voziti,tipa, una, deltu twinga, ni gewinde imati, najbolje da svi kupimo toyote 1,6 pa da se vozimo u krug po rotoru!!!

takvi nam i vode drzavu zato je daleko i dogurala!!!

da se vratim na temu, da 10 incha pod oznakom J je razmak unutarnje strane ruba felge ne vanjske, tj razmak izmedju mjesta di guma nasjeda x 2,54 pa se lako dobije odokativno mjeru gaznog sloja gume:thumbsup:

 

edit:slazem se sa Risbom svaki proizvodjac koliko sam dosad ih ima ima drugacije visine, zastitni sloj gume nad felgom i omjere iako bi teoretski sve to trebalo biti isto

 

 

E ovo se zove kurcem u koprive...

 

Kakve veze ima nategnuta guma, toyota u rotoru, sale, elektro kocka sa vodstvom države?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...