Jump to content

Koje ulje utočiti?


Recommended Posts

Znači kolegu zanima iz vašeg iskustva koje ulje točiti u Opela Astru 2.0 dti 2000.godina?

Do sada je bio na Shell 5W40 i kaže da mu troši oko 1L na 15.000km ali da nije imao nikakvih drugih problema... A sada je mislio uzeti CASTROL EDGE 0W-30...

 

Isto tako koje ulje točiti u Audi A4 2.0TDI 2005.godina... Zanima me iz iskustva onih koji imaju isti motor i koji su zadovoljni uljem ili onih koji su imali neko ulje a nisu bili zadovoljni istim.

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

aj neću otvarat novi topic,

 

unazad 2 tjedna sam mijenjao ulje, na zadnjoj promjeni sam bio stavio Castrol Edge diesel 5W40, potrošio ga možda 2-3dcl od izmjene..

 

i sad sam unazad 2 tjedna ponovno mijenjao i stavio Shell diesel ultra 5W40... uzeo u TAS.

 

e sad, meni sad motor s tim uljem kad je hladan ujutro kod paljenja radi katastrofa bučno, lupkaju podizači jedno dobrih 10 sekundi, nekako ruži bezveze..

sa castrolom nije tako radio ni nakon 15000 od izmjene... nakon možda 12-13 000 je počeo malo onako zveketat ujutro...

 

koji može biti uzrok, ili je stvarno ulje toliko lošije od castrola?

Link to comment
Share on other sites

Ja imam 231000 km, i od pvog dana je Castrol Edge 5w40 I nikad problem, (da pokucam)

Svakih 10000 km izmenja i miran, pojede mozdda 1-1,5 dcl na 10k km. JA prezadovoljan uljem. Nikad ne lupka radi ko sad i kao normalni diesel od prvog dana pa do danas.

 

@ Sven Nebi nikada to radio, mora zadovoljiti spesifikacije 505.01

Edited by Musil
Link to comment
Share on other sites

sven - sintetika uvijek bolja, a za turbo motor odnosno turbinu svakako bolje ulje 5w40.

 

sad mi je krivo ko psu što ne uze castrol opet.

 

no, zašto motor ne radi lijepo sa novim uljem, zar je moguće da ga ostatak starog ulja može toliko sjebat?

Link to comment
Share on other sites

sven - sintetika uvijek bolja, a za turbo motor odnosno turbinu svakako bolje ulje 5w40.

 

sad mi je krivo ko psu što ne uze castrol opet.

 

no, zašto motor ne radi lijepo sa novim uljem, zar je moguće da ga ostatak starog ulja može toliko sjebat?

 

Nemoze ali vjerujem da je drugacije ulje, prozvodnja , aditivi? Ko zna, ali Castrol je meni zakon jer uvijek auto radi isto, a druge nisam ni probao... Samo ja mjenjam svakih 10kkm... Meni auto štekce mozda 1-2 sec koad ga upalim.

Link to comment
Share on other sites

Nemoze ali vjerujem da je drugacije ulje, prozvodnja , aditivi? Ko zna, ali Castrol je meni zakon jer uvijek auto radi isto, a druge nisam ni probao... Samo ja mjenjam svakih 10kkm... Meni auto štekce mozda 1-2 sec koad ga upalim.

 

većina starijih autiju s dobrom kilometražom prvu sec-dve ne nabije pritisak ulja do kraja pa lupka

 

al duže od tih sec-dve-tri ne bi smio :)

 

 

Gabre, jesi si dovoljno ulja natočio? :D

Link to comment
Share on other sites

imam i ja problem, od kad sam stavio motula(mislim da 2100ili tak nesto) 10w40, na puntu mi se pocelu cut neko tuckanje.

ja sam mislio da su hidropodizaci, al su mi rekli da taj motor(1.2 8v) nema hidropodizace.

 

jel moguce da je to bas zbog ulja(nemrem se sjetit jel prije tuckalo, ja mislim da nije jel je sad bas dosta glasno) i sto se to cuje??

glupo mi je vadit ulje van kad nisam ni 2000km jos napravio na njemu

Link to comment
Share on other sites

Nemoze ali vjerujem da je drugacije ulje, prozvodnja , aditivi? Ko zna, ali Castrol je meni zakon jer uvijek auto radi isto, a druge nisam ni probao... Samo ja mjenjam svakih 10kkm... Meni auto štekce mozda 1-2 sec koad ga upalim.

 

ma meni sa castrolom prvih 10 000 nije štekćao ni sekundu, možda samo onih prvih tren dva, a sa ovim kao da je vani -30.

 

većina starijih autiju s dobrom kilometražom prvu sec-dve ne nabije pritisak ulja do kraja pa lupka

 

al duže od tih sec-dve-tri ne bi smio :)

 

Gabre, jesi si dovoljno ulja natočio? :D

 

pa moj nema puno kilometraže, a ulja sam se vratio majstoru da ga izvuče van jer debili očito nisu pustili dovoljno dugo da se slegne ulje, pa ga je bilo i previše, a ostalo 8dcl od 5L... 4.2l i ide unutra.

zato i pitam da li staro ulje ako ga ostane pola litre u motoru može toliko sjebat novo..

 

imam i ja problem, od kad sam stavio motula(mislim da 2100ili tak nesto) 10w40, na puntu mi se pocelu cut neko tuckanje.

ja sam mislio da su hidropodizaci, al su mi rekli da taj motor(1.2 8v) nema hidropodizace.

 

jel moguce da je to bas zbog ulja(nemrem se sjetit jel prije tuckalo, ja mislim da nije jel je sad bas dosta glasno) i sto se to cuje??

glupo mi je vadit ulje van kad nisam ni 2000km jos napravio na njemu

 

takva je situacija i kod mene... jednostavno ulje dok je hladno i gusto se ne može dovoljno brzo razradit po motoru...

u vožnji osjetim da auto "tiše" radi kad se ugrije, osjeti se da je novo ulje, ali dok ne dođe na radnu temepraturu, očita je razlika..

kod castrola nisam praktički osjetio da je hladan/topal motor...

 

sad je gotovo, vozit ću par tisuća pa ga promijenit

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...