Jump to content

Konverzija s manualne klime na automatsku?


Recommended Posts

Naravno da ovisi o autu..

Ako ti kaj znaci, na C5 je drugacija citava armatura, drugacije poslagani air kanali, klapne su elektromotorne na automatskoj, dodan je modul klime...

Ako je model auta takav da ima ili manualnu ili dvozonsku, zaboravi na to..:)

Link to comment
Share on other sites

a koja je razlika između poluautomatske i automatske? nikad nisam čuo za poluautomatsku :blink:

 

To ti je kada namjestis stupljeve a klima kontrolira samo temperaturu i jacina puhanja. To ja imam.

 

Automatska je kada klima samo kontrolira i gdje ce puhati tj kroz koje otvore

Link to comment
Share on other sites

To ti je kada namjestis stupljeve a klima kontrolira samo temperaturu i jacina puhanja. To ja imam.

 

Automatska je kada klima samo kontrolira i gdje ce puhati tj kroz koje otvore

 

aha, to je ona koja ima gumbić AUTO, pa onda ona popizdi i počne puhati ko uragan...

 

ovo šta je robertino stavio s brava mi izgleda kao najobičniji marketinški trik da s kolutićem pogodiš temperaturu :huh: vjerojatno su umjesto plave i crvene boje porazbacali stupnjeve po rubu...to znači da je to obična manualna klima

 

 

G> da, baš izgleda elegantno :D

Link to comment
Share on other sites

2 bubi: nije tako - jer imas kod ventilatora gumb Auto kojim on sam kontrolira temperaturu preko jačine puhanja. Znači recimo vozis se klima radi 22 stupnja i staneš na semaforu, auto se naravno počen zagrijavati, a on počne jače puhati da održi 22 i onda opet smanji

 

climatronic radi isto to samo još kontrolira i kroz koje otvore da puše

Link to comment
Share on other sites

ne ovo nije obicna manualna klima,nego poluautomatska. vidis da imas AUTO na srednjem koluticu, i senzor za mjerenje temperature izmedju ona dva gumba ispod srednjeg kotacica.

 

Imam ja manualnu klimu u svom Bravo-u i takvu poluautomatsku na jednom Bravo-u kojeg imam za djelove. Gledao sam i mislio si prebaciti tu poluautomatsku u svoj,ali strasno je puno toga drukcije :(

Link to comment
Share on other sites

ne ovo nije obicna manualna klima,nego poluautomatska. vidis da imas AUTO na srednjem koluticu, i senzor za mjerenje temperature izmedju ona dva gumba ispod srednjeg kotacica.

 

Imam ja manualnu klimu u svom Bravo-u i takvu poluautomatsku na jednom Bravo-u kojeg imam za djelove. Gledao sam i mislio si prebaciti tu poluautomatsku u svoj,ali strasno je puno toga drukcije :(

 

jep, ja imam tu poluautomatsku i potpuno je drugacije sve.

Link to comment
Share on other sites

Sve je moguce samo je pitanje koliko zayebancije zelis. Ja sam na X3 morao manualnu za automatsku mijenjati jer je auto krivo isporucen, a dodatna 4 mjeseca mi se nije cekalo... pocevsi od modula u kabini preko raznoraznih motora i senzra se sve dalo napraviti, osim sto senzor u prednjem staklu nije mogo biti stavljen cak i da se komletno staklo zamijeni. zasto je to tako i dan danas ne znam, ali je sigurno da ta automatsk aklima nikada nije radila onako kao sto je to normalno za tvrnicu ugradnju....

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...