Jump to content

voda u motoru


Recommended Posts

zaronio je kroz lokvu.... a lokva do pola vrata :D i ugasia se motor.

mozebit da je struja krepala jer se sve namocilo, a moguce je da je povuka vodu... ne znam nista.

samo pitam za najgori scenarij

Edited by obie
Link to comment
Share on other sites

Zamisli kaj se dogodi dok na usisi ude u motor voda i dok klip pokasava napraviti kompresiju na vodi koja nije stlaciva kao zrak.

 

Sve ovisi kolko je vode progutao.

Al, znaju otici klipnjace, ventili, svakaj.

 

Ovo ....i da motor otisao 99%

 

fala bogu da mi je kuca na Pagu na brdu...hihihi....

Link to comment
Share on other sites

frend je povukao vodu na 1.8 td , i nije motor pukao, neznam kako ni zasto. Ali malo se gusio i radio normalno. iducih god dana, onda je pukao ali navodno ne zbog toga...

 

valdja ovisi koliko vode, i kako i gdje se voda nađe u otm trenutku tko zna...

 

mene uvjek toga strah, zato kada imam gljivu ili nisko usis uvjek vozim lagano kad je poplava ili takvo nesto gdje bi voda mogla pospricat filter, jer mislim da ako se lagano vozi (na atomsfercu) da nije toliki vakum da ce povuc vodu okomito uz cijev dugu 10tak cm (osim ako je uronjeno u vodu skroz)

Edited by Drag_steer
Link to comment
Share on other sites

Nije mi došao u servis ako je to bilo u Dubrovniku :)

 

Danas sam imao Nizozemskog passata B5.5 TDI (uronio u vodu i ugasio se).... Ide zaverglat, ništa... nemože okrenut alnlaser :)

 

Filter zraka mokar... skinuo grijalče i izverglao ga.... i izmjerio kompresiju 25-33-33-34 :)

 

Iskopčo cjev s usisne grane.. vrnuo gijače i auto je upalilo i radi normalno... nit trese nit dimi... nit lupa... Skunuh cijev s IC-a kad 2L vode u njemu.

 

 

Čujem da sutra imaju jos 2 slučaja pa cemo vidit ima li kod njih sreče :)

 

Nemogu razumit kako su ljudi tako glupi pa da voze auto iako je voda do vrata il više EEEJ!

Edited by WD40
Link to comment
Share on other sites

Nejavlja se nitko?

 

Evo u servis je stigao srebreni A6 3.0TDI quattro s tim simptomom... e sad jel to ovaj il ne... čekamo pokretača teme da se javi.

 

Ovaj je bio kod drugih meštara pa je onda dovežen k nama....

uglavnom neokrece makinja ni nakon skidanja grijača :) Sreča kasko pokriva (Euroherc navodno to nepokriva) pa sad sljedi skidanje i rastavljanje motora zbog radi slikavanja za kasko.

Link to comment
Share on other sites

Nejavlja se nitko?

 

Evo u servis je stigao srebreni A6 3.0TDI quattro s tim simptomom... e sad jel to ovaj il ne... čekamo pokretača teme da se javi.

 

Ovaj je bio kod drugih meštara pa je onda dovežen k nama....

uglavnom neokrece makinja ni nakon skidanja grijača :) Sreča kasko pokriva (Euroherc navodno to nepokriva) pa sad sljedi skidanje i rastavljanje motora zbog radi slikavanja za kasko.

jep, srebreni A6 3.0TDI quattro je!!

 

ali meni su javili da je motor jucer upalia... :huh:

Edited by obie
Link to comment
Share on other sites

je i tiptronic tj nije manualac...

Jucer hm... neznam bash jer auto nije isao odmah u ovl. servis nego kod nekih meštara pa su valjda skidali alnlaser (neznam zasto) i onda je poslan u servis , vjerovatno zbog naplate od osigranja.

 

Ja prenosim ovo iz 3ce ruke a auto mi radi kolega te kad bude isao motor-getriba dolika tu ja nastupam s tom nekom dizalicom od 60tkn :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...