Jump to content

Jači hardijev zglob


Recommended Posts

Bok, cure!

 

Imam jedan problem odnosno pitanje.

Na bijelom me jebe hardijev zglob jer je općenito na BMWima (za razliku od Merca) to dosta lošije riješeno. Na serijskom autu još kolko tolko to funkcionira, ali ga očito duplo jača snaga puno ubrzanije troši. Ja sam odvezao 3-4 trke, koji show i to je to. Znači nit sam 300km bočno napravio, a on je već odjebao karijeru.

 

bmw-e36-e46-e34-hardijev-zglob-gumeni-element-kardana-slika-2621630.jpg

(slika je s neta, ovaj je još ok).

 

Razmišljao sam staviti od M5 ili slično, al to je sve isti vrag - jednako loše. E sad, jel ima ko kakvu ideju gdje kupiti nekakav "sportski" hardijev zglob, ili kako riješiti taj problem da ga jednostavno jako brzo rasturim?

 

Našao sam na netu ovu fotku, gdje kupiti/napraviti nešto slično?

 

Pq1KF299.jpg

 

Danas sam kupio novi obični, košta 500 krznenih životinjica, a ne mijenja mi ih se na mjesečnoj bazi pa ako netko ima ideju, pucajte! :)

 

hvala :)

Edited by Brklja
Link to comment
Share on other sites

ako te zanima ovaj aluminiski mogu ti ga napravit samo mi moraš dat mjere ... bilo bi idealno kada bi mi dao ovaj novi što si kupio dok još nije razlohan da se napravi ...

 

 

možemo ga napravit isi kakav je na slici ... znaci alnumusko kucište a pokse možemo cemenirat dat i to je to onda ...

Link to comment
Share on other sites

Ne žuri se meni nigdje, ne treba mi to još mjesec dva..

 

E odlično, Tomislav. Aj zovem te da ti dam taj novi hardijev kaj' sam kupio pa po tome ti složiš aluminijski, a onda ove pikse i "selene" damo Anđelku da složi i to je to.

 

Ne znam što znači "cemenirat"? :D

 

I sad još da netko pukne broj od Anđelka i super!

 

Hvala ljudovi!

Link to comment
Share on other sites

Ne žuri se meni nigdje, ne treba mi to još mjesec dva..

 

E odlično, Tomislav. Aj zovem te da ti dam taj novi hardijev kaj' sam kupio pa po tome ti složiš aluminijski, a onda ove pikse i "selene" damo Anđelku da složi i to je to.

 

Ne znam što znači "cemenirat"? :D

 

I sad još da netko pukne broj od Anđelka i super!

 

Hvala ljudovi!

 

netreba nam anđelko ... sve ti ja riješim

Link to comment
Share on other sites

Sve od alu, sa piksama eventualno, bez gume.

 

Pa pikse moraju ić kad moraju šarafi ić kroz pikse. A šta misliš da se uopće ne ispuni gumom odnosno napravi "selen"? Zakaj?

 

Jasno mi je da će se i to potrošiti tj razlohati, al valjda mora barem malo "raditi" na tom selenu/gumi..

 

jel znas kaj je cement ? lol

 

Sigurno nije htio cementirat, a osim toga napisao je cemenirat, a ne cementirat. Čitaj konju :D

Link to comment
Share on other sites

Brklja, neka ti tokar napravi od alimunija zglob i od čelika ove pikse u njemu, identično kako je na slici.

A onda sam ti (ili vec tvoj mehaničar) samo zapuni pikse u zglobu sa silikonskim ljepilom za šoferšajbe (sa cime inace znaju ljudi slagati home-made tvrđe nosače motora).

 

Najeftinije, najbolje i najbrže.. IMO

 

Pq1KF299.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nauči vozit :D

 

Pa ima puno driftera s E36, sigurno ne mijenjaju svi taj zglob nakon 3 runa... sigurno postoji neko već otkriveno riješenje?!

 

Nitko nema na serijskom prijenosu duplo više konja nego što ima serijski motor..

 

Mislim da ću složit kod Tomija taj aluminijski "okvir" kao sa one slike ali sa malo vecim rupama za "selene" da to sve zajedno ne bude prekruto jer ipak hardijev upija sve "nepravilnosti" na kardanu i ostatku..

 

Bum vidio, tnx na idejama i kontaktima :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...