Jump to content

zadnji kotaci blokiraju


Recommended Posts

Radi se o yugu mojem, a problem je sljedeci...

 

Kod jakog kocenja prvo blokiraju zadnji a onda prvi kotaci.

Na autu su 4 diska.

Vec sam pokusavo rijesit to pa sam smanjio za cca 50 - 60% zadnje plocice (bolje je, ai nije to to), ugradio wilwoodov regulator, ali on moze samo smanjiti protok za 59 %, a to i dalje nije dovoljno posto je zadnji kraj jako lagan....

 

ima ko savjet kakav???

 

 

neki sa brda su mi rekli da imaju potpuno otpojene zadnje kocnice, ali mi to nije neko super rijesenje.

cak sam mislio preradivat taj regulator da moze zausravit vise od tih 59%, ali ako ne uspijem, sjebo sam ga bezveze i ode nekih 500-injak kn....

Link to comment
Share on other sites

2 Bartol: stavi druge čeljusti straga.. sa manjim promjerom klipa

 

 

a čuj nije bez razloga uvijek naprijed veći disk iza manji ..

 

Di si to vidio da je tako ? Hrpa auta ima straga u promjeru vece diskove ili iste..

Veličina diska nema nikakve veze sa silom kočenja također.

Link to comment
Share on other sites

Di si to vidio da je tako ? Hrpa auta ima straga u promjeru vece diskove ili iste..

Veličina diska nema nikakve veze sa silom kočenja također.

 

 

Ima , utjece povrsina klipova u celjusti i promjer diska. Iza obicno budu neventilirani pa su istog promjera ko i prednji ,al ja sam vecinom vido manje. Jedino su na terencima slicni zbog mase.

Link to comment
Share on other sites

on ima regulator iz kabine ali jednostavno koliko god da zatvorio protok iza opet blokiraju pogotovo kad se teziste prebaci kod vece brzine i jaceg kocenja.

 

po meni jedino bi pomoglo da se jos zatvori dotok ulja prema iza, ali prvo bi trebalo napred stvit jace kocnice ali je veliki problem u malim felgama

 

eventualno namontirat 4 klipna kljesta napred i puno vece plocice od ovih dosadasnjih

Link to comment
Share on other sites

2 Bartol: stavi druge čeljusti straga.. sa manjim promjerom klipa

 

 

 

 

Di si to vidio da je tako ? Hrpa auta ima straga u promjeru vece diskove ili iste..

Veličina diska nema nikakve veze sa silom kočenja također.

 

 

 

Daj mi navedi 3 auta (a da nisu dzipovi ili kombi), koji imaju otraga vece diskove od prednjih. Ja jos nisam vidio niti jedan.

Link to comment
Share on other sites

Nebitno pitanje je bilo citiram Daj mi navedi 3 auta (a da nisu dzipovi ili kombi), koji imaju otraga vece diskove od prednjih. Ja jos nisam vidio niti jedan.

 

bmw e60 ima nit je džip nit je kombi , raspored težine zajebi kao i klišta i dodirnu povšinu i ostala filozofiranja

 

 

znaći jedan od ta 3 auta je bmw e60

5 Series (E60) 525 Front Disc 03 F-V KBD 1262 310mm

5 Series (E60) 525 Rear Disc 03 R-V KBD 1264 320mm

 

ako nastavim gledat katalog mogu nać i još 2 auta jer nevirujen da će bit nekakav problem

Link to comment
Share on other sites

eto neću

7 Series (E38) 730 V8 Front Disc 6/94-02 F-V KBD 737 316mm

7 Series (E38) 730 V8 Rear Disc 6/94-02 R-S KBD 410 324mm

 

edit

 

E-Class (W211/T211) E200K 1.8 Kompressor Front Disc 02 -> F-V KBD 1239 295mm

E-Class (W211/T211) E200K 1.8 Kompressor Rear Disc 02 -> R-S KBD 1241 300mm

 

 

to su 3 auta

Edited by TheBIG
Link to comment
Share on other sites

Nebitno pitanje je bilo citiram Daj mi navedi 3 auta (a da nisu dzipovi ili kombi), koji imaju otraga vece diskove od prednjih. Ja jos nisam vidio niti jedan.

 

bmw e60 ima nit je džip nit je kombi , raspored težine zajebi kao i klišta i dodirnu povšinu i ostala filozofiranja

 

 

znaći jedan od ta 3 auta je bmw e60

5 Series (E60) 525 Front Disc 03 F-V KBD 1262 310mm

5 Series (E60) 525 Rear Disc 03 R-V KBD 1264 320mm

 

ako nastavim gledat katalog mogu nać i još 2 auta jer nevirujen da će bit nekakav problem

 

Smijesan si.

Mozda cak i nadjes 3, mozda i 5 auta, ali 10.000 ih ima naprijed vece diskove a nazad manje. A ako su i veci, imaju manje plocice i manju sirinu dodirne povrsine. To je ono sto je pjesnik htio reci.

Ali, ajde potrazi. Bas me zanima koliko ces ih naci.

Link to comment
Share on other sites

Kimi - izvalio si i sada proguraj. Dosta auta ima vece diskove iza i ovdje se prica o velicini diskova.

 

Ne, ovdje se prica o blokiranju zadnjih kotaca, i pokusava se doci do razloga za to.:)

A i pretpostavljao sam da ih ima, ali ja ih jos nisam vidio.

Jedini koji sam vidio da ima iste diskove i plocice naprijed i otraga je Iveco Daily

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

redom....

 

celjusti sam stavio sa najmanjim klipicem koji imam, jedino jos mogu stavit od una t, ali je za nekih 1 ili 2mm manj fi

 

lajtunge sumnjam da sam krivo pospajo jl je kocioni sa 3 izlaza, znaci jedan straga i dva naprijed

 

kimi - kao sto gore napisah imam wilwoodov regulator koji se stela iz kabine ;)

 

marko - ne ponire skoro uopce, dosta je tvrd

 

 

 

a za sve ostale sto se tice velicine zadnjih diskova - pa vidite i sami da zadnje diskove vece od prednih imaju zadnje ili sva četri pogonasi...tako da bi njima to i bilo potrebno radi samog pogona, kladim se da ni najednom autu sa prvim pogonom nema da je zadnji disk veci...to je moje miljenje ;)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...