Jump to content

Turbo na NA diesel masinu


Recommended Posts

kuzim kako funkcionira prerada NA benzinca na turbo benzinca.. tj da se moze koristiti low boost na stock kompresiji ili se spusta kompresija da bi se mogli koristiti veci tlakovi

 

e, sad me interesira sto se treba slagati na dizel masinama kad im se dodaje turbina.. dal se i na njma treba smanjivati kompresijski omjer ili sta... ???!?

Link to comment
Share on other sites

Sve VP pumpe na TD motorima imaju LDA memranu koja daje adekvatnu kolicinu goriva na boostu. Osim toga, gotovo svi TD motori imaju hladjenje cela klipa preko brizgaljki ulja koje se nalaze na bloku ispod klipova, sto u vecini obicnih D motora nije slucaj.

Same brizgaljke na TD motorima su drugacije, sa drugacije podesenim tlakom.

Da bi radilo, ...radilo bi.

Kako i koliko dugo, ......... to je vec drugo pitanje

Link to comment
Share on other sites

Sve VP pumpe na TD motorima imaju LDA memranu koja daje adekvatnu kolicinu goriva na boostu. Osim toga, gotovo svi TD motori imaju hladjenje cela klipa preko brizgaljki ulja koje se nalaze na bloku ispod klipova, sto u vecini obicnih D motora nije slucaj.

Same brizgaljke na TD motorima su drugacije, sa drugacije podesenim tlakom.

Da bi radilo, ...radilo bi.

Kako i koliko dugo, ......... to je vec drugo pitanje

 

Iako se slažem u načelu sa napisanim, dio da sve pumpe na TD motorima imaju LDA nije točan...1.6TD ECO sa 60ks ima običnu dizel pumpu (tj. nema LDA, možda je razlika u klipu pumpe)...Ali uglavnom, ostalo napisano je točno...

 

I u pravilu, stvari funkcioniraju kako je Alfa napisao, zašarafiš i voziš, ako se stvari drže u granicama normale naravno...

Link to comment
Share on other sites

Iako se slažem u načelu sa napisanim, dio da sve pumpe na TD motorima imaju LDA nije točan...1.6TD ECO sa 60ks ima običnu dizel pumpu (tj. nema LDA, možda je razlika u klipu pumpe)...Ali uglavnom, ostalo napisano je točno...

 

I u pravilu, stvari funkcioniraju kako je Alfa napisao, zašarafiš i voziš, ako se stvari drže u granicama normale naravno...

 

 

Taj (1V) motor od 60KS ima ravno 6 KS vise od najobicnijeg dizela:D, tako da ga ni ne racunam pod turbodizela. Jebeni dobitak.:doh:

Zasto ima tako malo konja i zasto se zove "eco", razmisli sam.:D

 

Koji jos motor znas da nema LDA, a turbodizel je?

Link to comment
Share on other sites

ok, opet moje neznanje o dizelima:

 

jel to moguce na mercedesovom 2.9D motoru (iz sprintera 310, 1993.god)

 

ako se ne varam oznaka masine je OM602, redni petak... postoji 2.9D sa 100ks i 2.9TD sa 120ks...

 

ja imam taj motor u daewoo musso 2.9 TD , tih 20 ks koje dodaje turbina je fakat nist s obzirom na radni volumen motora. uostalom to je motor s pretkomorama. Nije DI.

 

Potraži workshop manual od oba motora pa usporedi razlike. za 2.9 TD imas u workshop manualu za daewoo musso garant. Pa možes usporediti razlike ako postoje ikoje.

Link to comment
Share on other sites

ok, opet moje neznanje o dizelima:

 

jel to moguce na mercedesovom 2.9D motoru (iz sprintera 310, 1993.god)

 

ako se ne varam oznaka masine je OM602, redni petak... postoji 2.9D sa 100ks i 2.9TD sa 120ks...

 

 

Sprinter 93-a godina ne postoji a OM 602 je prastari motor iz w123....nema nikakve veze s sprinterom

Link to comment
Share on other sites

Taj (1V) motor od 60KS ima ravno 6 KS vise od najobicnijeg dizela:D, tako da ga ni ne racunam pod turbodizela. Jebeni dobitak.:doh:

Zasto ima tako malo konja i zasto se zove "eco", razmisli sam.:D

 

Koji jos motor znas da nema LDA, a turbodizel je?

 

Možeš ga ti računati kako hoćeš, ali je turbo dizel :P ....Ima sve što i onaj od 70 ks samo nema LDA na bosch pumpi...

 

I ne trebam znati drugi motor, dovoljno je ovaj jedan.. :D

Link to comment
Share on other sites

Sprinter 93-a godina ne postoji a OM 602 je prastari motor iz w123....nema nikakve veze s sprinterom

 

kako ne postoji kad upravo gledam papire od Sokol Marićevog oklopnjaka... Sprinter 310...

 

 

u 123-ci je OM617, a ovo je njegov nasljednik...

 

 

 

The Mercedes OM602 engine is a 5 cylinder diesel engine of 2497cc. The engine was also increased in capacity to 2874cc (2.9L) and used in the Phase 1 Mercedes Sprinter vans, the Ssangyong Musso and Korando range and even in the 1996-1999 models of the E-class. It was available in either naturally aspirated or turbocharged variants with two valves per cylinder.

The camshafts and injection pump are driven by duplex chain from the crankshaft. A separate single row chain drives the oil pump. The camshaft operated the valves via hydraulic bucket tappets; valve clearance adjustment is automatic.

On earlier models of 2497cc Fuel injection is indirect. A Bosch PES in-line injection pump is used, with a mechanical governor and vacuum-operated stop control. The pump is lubricated by a connection to the engine oil circulation and the fuel lift pump is mounted on the side of the injection pump.

The later, 2.9L capacity unit uses a Bosch VE style rotary distributor injection pump with electronic control. This larger capacity version uses direct injection.

Preheating is by glow plugs with automatic control of preheating time.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...