Jump to content

kako skinut blatobran?


Recommended Posts

znam da zvuči debilno, ali nisam nikad skidao blatobran. staru je netko na parkingu pogodio i izdubiuo prednji lijevi blatobran, pa sam mislio skinut, zgrijat i to malo naštelat, da ne bude baš toliko udublje.

radi se o pugu 206, i prednjem lijevom blatobranu.pretpostavljam da su one vide kad se digne hauba ključne, ali kako je dole kod vratiju, i da li je moguće da je blatobran puntiran(varen)...

2000_peugeot_206_gt_10_m.jpg

pretpostavljam da ne treba skidat branik?!

hvala na uputama.

:D

Edited by Ujo
Link to comment
Share on other sites

znam da zvuči debilno, ali nisam nikad skidao blatobran. staru je netko na parkingu pogodio i izdubiuo prednji lijevi blatobran, pa sam mislio skinut, zgrijat i to malo naštelat, da ne bude baš toliko udublje.

radi se o pugu 206, i prednjem lijevom blatobranu.pretpostavljam da su one vide kad se digne hauba ključne, ali kako je dole kod vratiju, i da li je moguće da je blatobran puntiran(varen)...

 

pretpostavljam da ne treba skidat blatobran?!

hvala na uputama.

:D

 

:lol::lol:

 

Ne znam detalje. Ovako bih ja napravio:

 

Skini branik (mislim da će ti tako bit lakše), skini prednji kotač (just in case) digni haubu, odšarafi sve šarafe koje vidiš gore i onda vidi dal blatobran ide van, ako ne, pogledaj di ga još nešto drži, odšarafi i skidaj dole.

 

Sumnjam da je varen na šasiju.

 

Sretno

Link to comment
Share on other sites

provaj grijat industrijskim fenom bez da skidaš

 

to mi je i cilj, ali kad ga skinem, dosta je udubljen, neću ga moć izvuć ako ga ne skinem dole.

kad ga skinem, mislio sam ga prvo na toplo stavit (pokraj kamina) barem 20, 30min i onda sa ind fenom grijat i polako vadit van udubljenja jer boja nije nigdje popucala. prije 2god je farban baš taj blatobran pa nebi volio da ga moram opet farbat.

hvala filip na savjetu, to sam i mislio napravit, ali sigurno ima netko tko je skinuo blatobran pa zna točno.

Link to comment
Share on other sites

Sory na OT al sta nema 206 plastični blatobran? Tj bio sam uvjeren da ima jer vidio kako se raspao kad se u frenda zabio lik s pugom.

 

nema

 

clio phII ima

 

Ujo, 2xx kn ti košta novi blatobran, i ima zamjenski taj široki...

 

A dole bi trebo ić tako da skineš vide ispod haube, 2-3 komada ima, i kolko se sjećam drugih vida nema, s branikom je spojen nekim "klinom" i ispod fara se samo izvuče.

 

Ako se sjećam dobro... mislim da nije problem uglavnom :)

Link to comment
Share on other sites

nema

 

clio phII ima

 

Ujo, 2xx kn ti košta novi blatobran, i ima zamjenski taj široki...

 

A dole bi trebo ić tako da skineš vide ispod haube, 2-3 komada ima, i kolko se sjećam drugih vida nema, s branikom je spojen nekim "klinom" i ispod fara se samo izvuče.

 

Ako se sjećam dobro... mislim da nije problem uglavnom :)

ok. znači ne moram skidat branik, i nije puntiran kod vratiju?!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...