Jump to content

T: Info za tuning Berlinga 2,0HDI 90ks


Recommended Posts

Za prijatelja trazim info sto bi bilo najbolje staviti na auto da postane malo zivlji? Dali samo napraviti remap ili staviti i IC posto ga nema? KN panel ima od prvog dana. Dali je netko radio nesto slicno ili se mozda susretao sa problematikom:rofl::rofl:

 

Unaprijed hvala na odgovorima:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Englezi su ti ludi za tim motorima pa si potraži tamo.

 

Inače,sam si sebi već odgovorio. Motori ko motori daju do 150ks bez problema tj. tu negdje staje faktor isplativosti. Prvi veliki problem su injektori koji na 155ks ostaju bez daha.

 

Korak 1 ti je micanje EGRa, skidanje katalizatora, remap. (110-120ks)

 

Korak 2 je intercooler pa opet remap (120-150ks)

 

Korak 3 je dizanje tlaka i zamjena dizni (150-175ks)

 

Korak 4 je zamjena turba sa 320CDI Mercedesovog motora (180-210ks)

 

Već na 3. koraku se mora promjeniti stock kuplung jer ne drži moment.

 

PS

Tako nekako svi na engleskim i francuskim forumima stavljaju te kategorije pa je to više kao smjernica nego pravilo.

Link to comment
Share on other sites

2 Seb: Tlak nominalni je 1.1bar, englezi za 150ks tjeraju 1.3bar i navodno drži na hrpu autiju.

 

 

 

Da, chipan je kod Hica i u zadnjih 40k km nikakvih problema. :thumbsup:

Otvoren je usis, ispuh i maknuti su EGR i cat. Dizel se za dizela tak fino vrti, ne gubi dah do nekih 4300 rpm. :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Nisam bio na valjcima. Ide solidno (nije raketa), meni je to dosta.

 

Za 1.6 neznam, to nisam proučavao. Za ove 2.0 pratim par projekata koji su prešli 200ks i 500Nm.

Glavna fora im je turbinu prebaciti sa 320CDI motora uz injektore sa BMWa 330d pa dolaze do gore navedenih brojki.

Edited by Giz
Link to comment
Share on other sites

hm...aj dobro

kod Fiata 1.9 JTD motor od 85 ks moš poterat do cca 115 ks...poslje toga druga grana,turbina i injektori

šta vam znači micanje EGR ventila??? ja ga ugasim softwareski čisto da ne čađi motor ljudima i da ne rikava ali to nema veze sa krajnjom snagom

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je do koraka 2 sasvim dovoljno. I tu je već lamela li-la.

 

Kolega meex-pu je radio slične stvarni na svom hdiu, ono što znam je bio ispuh otvoren, IC stavljen, remap, panel filter drugi čini mi se, možda je još šta radio isto se vrtio oko 150tak ks...

 

i kasnije je morao i komplet kvačilo drugo stavljat jer je ovo počelo začas klizit čini mi se

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...